دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۲:۰۸ قبل از ظهر

فعلا خصوصی سازی معادن و تحقیق و تفحص آن منتفی است

کد خبر: 39098
تعداد بازدیدکننده: 102
تاریخ: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳

به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای شهر بافق ؛ این مطلب را روز گذشته دخیل عباس زارع زاده در نشست با فرماندار ، اعضای شورای شهر و مدیر عامل سنگ آهن در محل فرمانداری مطرح کرد و گفت از آنجا که شهرها و استان هایی که معادن ندارند پی گیرند که از منابع آن بهره ببرند ، سعی می کنند که از خصوصی سازی معادن به نوعی منتفع شوند ولی از آنجا که بحث در زمان دولت احمدی نژاد هم مطرح بود بنا به دلایل متقن آن را ابطال و متوقف نمودیم و حالا هم نخواهیم گذاشت که ایمیدرو و امثال آن به روش ناعادلانه ادامه دهند.

زارع زاده گفت: بعضی دنبال آنند که هم از حقوق دولتی بهره ببرند و هم از منافع اقتصادی معادن ، وی ادامه داد که با توجه به این که اصول و اهداف خصوصی سازی و اصل ۴۴ تاکنون تحقق نیافته است، به همین جهت متاسفانه این سیاست چندان موفق نبوده و شکست خورده است.

از دیگر مواردی که نماینده مردم بافق در مجلس در این نشست مطرح نمود یکی بحث حوزه انتخابیه بود که گفت طی چند روز آتی به صحن مجلس می آید.

وی از ترسیم عادلانه و معقولانه حوزه های استان یزد خبر داد و گفت: جلوی این تقسیم جز افراد ظالم و دیوانه ایستادگی نخواهد نمود.

بحث دیگر در مورد انتقال مرحله دوم آب بود که وی گفت : مسئولین باید طوری برنامه ریزی نمایند که آب کوهرنگ به جنوب استان که متاسفانه محروم از این آب هستند منتقل شود وی گفت این آب باید به شهرهای مهریز و بافق نیز انتقال یابد ، وی ادامه داد که در این صورت ما نیز تولید فولاد کل کشور را تضمین می کنیم.

در مورد توسعه گردشگری نیز زارع زاده مطالبی را مطرح کرد و گفت در این زمینه باید برنامه ریزی گردد.

البته در این نشست طلایی مقدم – فرماندار نیز گزارشی از اهم فعالیتها ، مشکلات و کمبودهای شهرستان را مطرح نمود و گفت: امید است با همکاری نماینده، شورا و مردم بتوانیم مسایل و مشکلات را یکی پس از دیگری حل نماییم.

اعضای شورای اسلامی شهر نیز دلایل عمده مخالفت خود را با خصوصی سازی سنگ آهن عدم احداث کارخانجات جوار معدنی و نیز عمل نشدن قول های مسئولین مطرح نمودند.

بحث گازرسانی به بافق – جاده – آبفای شهری و … نیز از نکات مورد بحث در این نشست بود.

۷ نظر

 1. shv می‌گه:

  من موندم این شورای شهریهای ما خبرنگارن، چی ان؟ هر جلسه ای که از اونا دیدیم دارن تند تند می نویسن. مهدی رنجبر که برای بافق فردا می نویسه یا برای مدیرعامل نمیدونم. محمد عباسی برای امین بافق می نویسه … تشکری بعضی وقتا داره می نویسه برای افق شاید. خیلی جالب بود در جلسه معارفه شهردار، عفتی، سه نفر از اعضای شورای شهر مثل فشنگ، داشتند صحبتهای فرماندار، امام جمعه ، جواد عسکری و شهردار رو تند تند تند می نوشتن…. فکر کنم همون خبرنگارن. توی شورای قبلی هم بازیگر تئاتر داشتیم. عباسزاده. فرقی ندارن. بابا یکبار ندیدیم بنشینن و گوش بدن به گوینده…. راست می گفت مهدی رنجبر : ما مشکلات رو شناختیم باید پاچه ها رو ورمالیم !!!!! بریم برای حل اونا…. ؟؟

 2. مبارز می‌گه:

  فکر کنم بیچاره ها امتحان املاء دارن
  فقط خدا کنه آخر ترم نمره هاشون خوب بشه.

 3. حسين می‌گه:

  شورا تازه از خواب زمستانه بیدار شده
  سنگ آهن خصوصی شد و رفت
  امروز هم هیئت مدیره انتخاب شد

 4. محمد رضا می‌گه:

  آقای زارع زاده مردم گول نمی خورند .همانطور که قول دادی فرماندار بومی بیاوری ونیاوردی حرفهای دیگر تو هم برای ما بی ارزش است .برو به مهریز خودتون برس .تو چه بخواهی وچه نخواهی معدن خصوصی می شود .ما توقع داریم مقداری از سهام معدن را به شهرداری ومردم بافق بدهند تا بافق در آینده بیچاره نشود .بافق دستش عقب مانده .

 5. بافقی می‌گه:

  آقای زارع زاده سریعتر. داری به دقیقه ۹۰ نزدیک می شوی امیدوارم نمره بیاری اما با این عملکرد؟

 6. علي می‌گه:

  یکی این اقا رو از خواب بیدار کنه