جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۲۸:۱۴ قبل از ظهر

تا احقاق حقوق مردم بافق از پای نخواهیم نشست

کد خبر: 39176
تعداد بازدیدکننده: 227
تاریخ: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳

IMG_10003549-199x300

در پی درج اخباری مبنی بر خصوصی سازی کامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق حسن تشکری رئیس شورای اسلامی شهر بافق درخصوص پیگیری و مواضع شورای اسلامی شهر بافق در گفتگوی تلفنی با خبرنگار بافق فردا گفت: تا احقاق حقوق مردم بافق از پای نخواهیم نشست.

حسن تشکری ادامه داد:اواخر اسفند ماه ۹۲ مقوله واگذاری سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق مطرح و شورای اسلامی شهر بافق با تشکیل جلسات متعدد به پیگیری موضوع پرداخت. تشکری افزود:در روز نهم فروردین ۹۳ جلسه شورای تامین شهرستان بافق با حضور اعضای شورای اسلامی شهر  برگزار و در خصوص تبعات تصمیم واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بدون در نظر گرفتن شرایط و زیرساختهای توسعه و اشتغال بافق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تشکری ادامه داد :حاصل این جلسه تنظیم صورتجلسه ای با مفاد زیر و امضاء آن توسط امام جمعه محترم،فرماندار سابق نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی و روسای شورای اسلامی شهر و شهرستان و ارسال آن به مسؤلین کشوری و استانی از جمله مقام معظم رهبری،ریاست محترم جمهور،وزیر اقتصاد و دارایی،وزیر صنعت معدن و تجارت،رئیس سازمان خصوصی سازی و مسؤلین استانی خصوصا شورای تامین استان بود که متاسفانه بعدها متوجه شدیم این صورتجلسه توسط فرمانداری  به استان ارسال نگردیده است.

محمد حسن تشکری افزود:البته جا دارد از زحمات آقای خاوری در تشکیل جلسه شورای تامین علی رغم مخالفت برخی و ارسال نامه تبعات خصوصی سازی از جنبه های اجتماعی ،فرهنگی،امنیتی در بافق قدردانی نماییم ولی صورتجلسه مذکور توسط مسؤل مربوطه در فرمانداری به علت سهل انگاری یا فراموشی یا… ارسال نگردیده است.

مفاد صورتجلسه ارسالی: با توجه به برنامه واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تا سال ۹۵ این زمان تا پایان سال ۹۵ به تعویق افتد. ۲ درصد از فروش سنگ آهن حتی هنگام خصوصی شدن شرکت سنگ آهن مرکزی به بافق تعلق گیرد. ۱۰ درصد از مجموع سهام شرکت سنگ آهن مرکزی  به بافق تعلق گیرد ۵ درصد از مجموع سهام شرکت سنگ آهن به کارکنان این شرکت تعلق گیرد تضمین اجرای کارخانه های جوار معدنی از قبیل گندله سازی،کنسانتره و فولادسازی انجام پذیرد. تضمین تامین خوراک واحدهای صنعتی بافق انجام پذیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد:با توجه به آگهی فروش سهام شرکت سنگ آهن در روز ۲۸ فروردین و با توجه به عدم ارسال صورتجلسه به شورای تامین استان ،در روز ۳۰ فروردین جلسه ای با فرماندار جدید تشکیل و موضوع صورتجلسه قبل و ارسال آن به شورای تامین استان پی گیری شد.

تشکری سخن خود را با این نکته به پایان رساند:موضوع توسط مسؤلین شهرستان خصوصا امام جمعه محترم،فرماندار و شورای اسلامی در حال پی گیری است و تا موقعی که حقوق حقه بافق رعایت نشود این پیگری ادامه خواهد داشت.

۴۰ نظر

 1. محمد می‌گه:

  اگر نهم فروردین جلسه داشتید چرا صورتجلسه را تا ۳۰فروردین به شورای تامین استان ارسال نکرده بودید؟

 2. WWW می‌گه:

  مسعولین محترم از روند کار نیروگاه بافق یه گزارش بدهند؟

 3. ح می‌گه:

  هنوز مانده تا به حرفهای دکتر یاراحمدی برسیم ای کاش زمانه برمی گشت و ما مردم نمی گذاشتیم به همین راحتی یاراحمدی را مجبور به استعفا کنندچقدر سخت است ببینی حقی ضایع می شود و نتوان کاری کرد موقعی که می توانستیم کاری کنیم که نکردیم حالا باید … مقصر خودمانیم کسی را که برای این شهر و مردمش دل می سوزاند را به راحتی از دست دادیم
  کجایند انهایی که می گفتند اگر خصوصی سازی شود اولین نفر ما مخالفت می کنیم الان بیایند مخالفت کنند اگر راست می گویند و صندلی ریاست ….

 4. ابوالفضل می‌گه:

  ضمن تشکر از شورای اسلامی شهرستان خصوصا جناب آقای مهندس تشکری
  حمایت همه جانبه خود را از شما در هر شرایطی اعلام میکنیم

 5. گویا می‌گه:

  چرا دلیل عدم ارسال صورتجلسه توسط فرمانداری به استانداری را ننوشته اید. در ضمن مدیرعامل فعلی عزم خود را گذاشته بر خصوصی شرکت چرا در این باره نمی نویسید. چون تمام کارها و جلسات شرکت سربسته و بدون گزارش برگزار می شود و هیچ اطلاعاتی درباره وضعیت شرکت و قراردادهای کارکنان، سیستم حقوق و… به کارکنان داده نمی شود. و همه چیز سردرگم است.
  می گویند همه کارکنان را روزمزد دایم نموده اند و این یعنی نبود قرارداد رسمی و عدم امنیت شغلی در آینده، هر یک از کارکنان هم که در این باره حرفی میزند یا پیگیری میکند، تهدید می شود، جابجا می شود و مجبور به خاموشی می شود.
  وضعیت اخلاق و انسانیت در شرکت بسیار افتضاح است، در این باره افشاگری کنید اکر رسانه ای مستقل و شجاع هستید.

 6. محمود می‌گه:

  به امید خدا موفق باشید

 7. حقگو می‌گه:

  واگذاری سنگ آهن بافق درسکوت!
  بالاخره اصفهانی ها به مقصکد خود رسیدند!

  با سلام
  ١۴ سال پیش (٧٩) وقتی قرار شد سنگ آهن بافق به صندوق فولاد واگذار شود به درگیری مردم با مسولین اصفهانی شرکت منجر شد و از واگذاری آن جلوگیری شد
  طی ١۴ سال ،به گونه ای با سیاست و تزویر عمل کردند که قرار است علاوه بر شرکت ، معادن چغارت و سه چاهون آنهم باثمن بخس به همان صندوق واگذار گردد و جالبتر اینکه رئیس بافقی شرکت (با وعده های توخالی مسولین صندوق) و بدون توجه به منافع بیت المال و منطقه ، پیگیر برای واگذاری شرکت سنگ اهن به صندوق بازنشستگی فولاد می باشد . نیک کار اصفهانی بسمت رئیس هیئت مدیره منصوب شد.

 8. رضوی می‌گه:

  پیشنهاد میکنم بجای انداختن تقصیر بگردن فرمانداری که دیگر نیست، البته می توان از وی صحت و سقم این ماجرا را پرسید. بهتر است مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن، به نیابت از مدیرعامل شرکت، جهت تنویر افکار عموم، اتفاقاتی را که می افتد ببیان نماید. نمیدانم موضوع به این مهمی و بروز شایعاتی چنین عظیم در سطح شهر، از جمله حضور اضفهانیها در شرکت، را چرا کسی جوابگو نیست. مهندس نیک کار به سمت رئیس هیئت مدیره انتخاب شده، و مدتهاست شایعه معاون مالی شرکت که برای اصفهانیها کار می کند وجود دارد . در شهر به این کوچکی که به این راحتی شایعه ها می چرخد، بهتر است مسوول رده بالای شرکت، پاسخگو باشد …. اکنون در هیئت مدیره سنگ آهن هیچ بومی نیست. البته بنده اعتقاد دارم باید کارآمدی مد نظر باشد. اما چینش هیت مدیره نشان از این دارد که به راحتی می تواند مدیرعامل شرکت، تغییر کند و مطمئنا این بار، کسی از بافقی ها مدیر نخواهد بود. این ها که گفته می شود، بدلیل عدم اطلاع رسانی شفاف است. باید بهتر از اینها با مردم روراست باشند. بالاخره مردم حق دارند این نعمت خدادادی خود را طلب کنند. عوارضی که میگویند حذف شده چه شده است؟

 9. جواد می‌گه:

  مزایده واگذاری سهام و دارائی ایران خودرو- سنگ آهن مرکزی ایران- فولاد …
  واگذاری سهام و دارائی ایران خودرو- سنگ آهن مرکزی ایران- فولاد آذربایجان- طرح فولاد میانه – نیروگاه صوفیان- نیروگاه برق شهید مفتح- مدیریت تولید برق شهید مفتح- نیروگاه گازی کنگان- نیروگاه شهید رجایی- مدیریت تولید برق شهید رجایی
  تاریخ انتشار در وب سایت : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
  مهلت خرید اسناد :
  مهلت ارسال مدارک : ۱۵/۰۲/۱۳۹۳
  استان برگزاری : تهران
  توضیحات : نوبت اول

 10. محمد می‌گه:

  با سلام
  خبردردآوری است که دیدم. واقعا جای خون گریه کردن است. سهام شرکت را واگذار می کنند بدون اینکه مردم منطقه را ادم حساب کنند. من به عنوان یک غیربومی ساکن بافق حاضرم در این راه تا پای جان شورای اسلامی بافق و مردمان نجیبش را همراهی کنم.

 11. علیرضا می‌گه:

  اردیبهشت نود بود که اون حماسه بزرگ از سوی مردم بافق رقم خورد. عجب ماه عجیبی است این اردیبهشت.

 12. علي می‌گه:

  آقای تشکری به خدا توسعه شهر در گروی سنگ آهن نیست ، سنگ آهن را رها کنید
  با دیدی جدید و نو فارغ از سنگ آهن به فکر توسعه شهر باشید

 13. امير می‌گه:

  مخابرات و راه آهن با این بزرگی خصوصی شدند ، شما میخواید جلوی خصوصی شدن سنگ آهن بگیرید

 14. بخوانید می‌گه:

  این نوشته مربوط به ۱۵ شهریور ۸۷ است. دکتر علیرضا یاراحمدی ، بچه همین شهر بود و این نوشته رو اون سال، برای سایت یزد فردا نوشت:

  یزد فردا: علیرضا یار احمدی : رئیس بورس و اوراق بهادار، پیشنهاد ادغام شرکت سنگ آهن مرکزی به شرکت ذوب آهن را به وزارت صنایع و معادن یا بهتر است بگوییم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ( چون انگار وزارتخانه اختیاری ندارد) را داده است .

  به نظر می رسد احتمالاً پایین بودن سطح سودآوری ذوب آهن برای خریداران، مشخص بوده است که پیشنهاد این ترکیب غیر معمول را داده اند .

  ایشان بدون اینکه از ماهیت هر یک از این شرکتها اطلاع دقیق داشته باشند ، ویژگی های فنی آنها را بشناسند، وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مناطق استقرار هر یک را بدانند و یا حداقل از برنامه های توسعه ای دولت در زمینه فولاد سازی در منطقه آگاه باشند، پیشنهاد خود را ارائه نموده اند.

  لذا به نظر می رسد ذکر چند نکته لازم و ضروری است :

  اولا:معادن شرکت سنگ آهن مرکزی یعنی چغارت و سه چاهون جزء انفال محسوب می شوند ولی شرکت ذوب آهن اصفهان خیر . انفال، سرمایه ملت است و اختیار آن به دست ولایت و رهبری حکومت اسلامی است . هر آنچه که انفال است از معادن و منابع طبیعی، پدیده هایی هستند که وقتی به چشم اقتصادی به آنها نگریسته می شود دارای خروجی اند و ورودی ندارند و اینکه چگونه بتوان با قوانین فعلی آنها را خصوصی کرد .

  به طوری که غربی ها هم با تاریخچه فعالیت ۱۵۰ ساله حتی پس از اتمام مواد معدنی شان به شکلی که در دوره های گذشته و امروز خصوصی سازی در کشورمان اتفاق می افتد عمل نکردند .

  در مقابل ، شرکت ذوب آهن اصفهان کارخانه ای است که از یک طرف، سنگ آهن با ویژگی های مشخص وارد و فولاد مشخص از آن خارج می شود و تجهیزات مسیر نیز مشخص است .

  لذا نکته غیر قطعی و مبهمی در خصوصی شدن آن وجود ندارد. اما چرا خصوصی سازی شرکت های دولتی دوباره از انفال شروع شده است، جای نگرانی است.

  ثانیا: معدن چغارت و معدن سه چاهون، اصلی ترین معادن تامین کننده محصولات شرکت سنگ آهن مرکزی می باشند. اگر از معدن سه چاهون و ذخیره آن که دارای سنگ آهن با عیار متوسط پایین و برای کنسانتره سازی نیازمند به فرآوری است و نمی تواند خوراک ذوب آهن اصفهان محسوب شود که بگذریم، طبق آمار سال ۱۳۸۶ هیئت مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی از ۱۷۷ میلیون تن ذخیره قابل استخراج معدن چغارت، تنها ۶۰ میلیون تن با احتمال وجود ۷۵درصد باقی مانده است که از این میزان کمتر از ۳۰ میلیون تن آن از نوع BF یا سنگ کوره بلند یا قابل اگلومراسیون است و قابلیت خوراک دهی به ذوب آهن اصفهان را دارد. این میزان با توجه به نیاز فعلی این شرکت، تامین کننده حداکثر ۵ سال تولید پس از واگذاری خواهد بود. فلذا توجیه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اینکه این موضوع ریسک تامین مواد اولیه ذوب آهن را کاهش می دهد جایگاهی نداشته و در ادامه آن که گفته اند به نفع مردم و سهامداران است> شاید به نفع سهامداران باشد، ولی به نفع مردم نخواهد بود.

  ثالثا: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در ۱۲ کیلومتری شهرستان بافق در حاشیه کویر و در کنار شهری واقع شده است که مظلومیت آن بر کسی پوشیده نیست. در مورد این شهر، تنها می توان گفت که از سال ۱۳۵۰- شروع بهره برداری معدن چغارت- تاکنون تنها یک کمربندی به تنها خیابان شهر اضافه شده که آن هم جهت حمل سنگ آهن، فسفات، سرب و روی و سنگ های ساختمانی بوده است. اما شرکت ذوب آهن در کنار شهر اصفهان واقع شده و بخش اعظم توسعه این شهر به وجود و برکت این شرکت است. برای رفع این نقیصه (عقب ماندگی شهر بافق) بارها تدبیر شد؛ ابتدا عنایت رهبر معظم انقلاب و تخصیص ۴ درصد از درآمدهای این شرکت به شهرداری شهر بافق، نوید بخش توسعه شهر شد. مجددا در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان یزد و تخصیص ۲ درصد درآمد شرکت سنگ آهن مرکزی جهت آبادانی شهرستان اعلام نشده بود که زنگ خطر خصوصی سازی معدن به صدا در آمده است. از طرفی حرکت های سیاسی اتفاق افتاده در دهه اخیر در این شرکت مثل اعتصاب ها، تحصن ها و مخالفت ها با خصوصی سازی در سالهای ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴، اعتصاب و تحصن های کارگری جهت پیمانی شدن بین سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۶ و غیره ، نشان از وجود نارضایتی دائمی پرسنل شرکت و مردم منطقه از سیاست گذاری های شتاب زده دولتمردان در جهت خصوصی سازی این معدن بوده است.

  رابعا: در صورتی که دوستان ما در سازمان بورس ، برنامه های توسعه ای قبلی و مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به استان را مطالعه فرمایند متوجه خواهند شد که بخش عمده صنایع مصوب استان، مربوط به صنعت آهن و فولاد بوده است که از جمله آنها می توان به فولاد میبد، آگلومراسیون بافق، فولاد ۸۰۰ هزار تنی بافق ، فولاد یک میلیون تنی اردکان ، گندله سازی اردکان و فولاد سازی های خصوصی در استان اشاره کرد. لذا محصول اصلی شرکت های سنگ آهن منطقه که کنسانتره می باشد، علاوه برفولاد مبارکه و خوزستان، تامین کننده خوراک این شرکت ها نیز خواهد بود. لذا تخصیص بزرگترین شرکت استخراج کننده سنگ آهن منطقه به شرکت ذوب آهن اصفهان جهت تضمین سهام خریداران، به نظر امری غیر معمول میآید و کما اینکه جدیدا شایعه خصوصی شدن فولاد ۸۰۰ هزار تنی بافق که طرح ملی بوده وجزء افتخارات دولت در سفر به استان یزد می باشد به این ظن قوت بخشیده است که برنامه جلوگیری از حذف فاصله حمل سنگ آهن در کشور که در سال ۱۳۴۸ شروع شد هنوز ادامه دارد.

  در آخر، پیشنهاد می گردد به جای خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی، به علل مطروحه فوق وجهت رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و مشاوره مهندسی معادن دولتی وخصوصی روباز منطقه وکشور، این شرکت ومعادن تابعه به عنوان شرکت نمونه دولتی معدنکاری روباز، دولتی باقی بماند و با ایجاد پژوهشکده پیشنهادی برای سفر دوم به نام پژوهشکده سنگ آهن استراتژی معدنکاری روباز کشور از اینجا رقم بخورد.

  از طرفی بخشی از دغدغه های مسئولان خصوصی سازی مرتبط با تامین مواداولیه صنعت فولاد مرتفع و نهایتا از تاراج انفال به عنوان سرمایه های ملی جلوگیری شود.
  اینم ادرس : http://yazdfarda.com:8080/news/12711.html

 15. علی می‌گه:

  پوری حسینی در خصوص مصوبات آخرین جلسه هیات واگذاری که روز شنبه در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد نیز تصریح کرد: قیمت پایه و شرایط واگذاری ۲۸٫۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از طریق فرابورس به صورت نقد و اقساط و قیمت و شرایط واگذاری ۷۱٫۵ درصد سهام این شرکت بابت رددیون دولت به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در این جلسه به تصویب رسید

 16. علی می‌گه:

  طبق اصل ۴۴ قانون اساسی باید ۵% سهم پرسنل رابدهند. مسولین پی گیری کنند والا …..

 17. محمد می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  کجایند آن مردان بی ادعا

 18. گمنام می‌گه:

  خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمیدهد مگر انکه ….از کارهای خوبتان تشکر میکنیم

 19. علی می‌گه:

  امیر آقا حرف شما صحیح حق شهر و مردم و کارگران معدن لحاظ شود خصوصی سازی اجرا شود کسی که مخالف نیست

 20. فرنود راستگو می‌گه:

  بهتر بود مسئولان بافقی به جای اینکه دنبال دشمن فرضی بگردند و به این شکل مردم را سرگرم کنند، انرژی خود را صرف برنامه ریزی های کلان برای شهر می کردند و اگر توانایی برنامه ریزی نداشتند آنرا به اهلش واگذار می کردند.

 21. یک بافقی می‌گه:

  جواد آقا لطفا آدرس مزایده واگذاری سهام و دارائی ایران خودرو- سنگ آهن مرکزی ایران- فولاد … را بدهید تا پیگیری موثق باشد

 22. یک بافقی می‌گه:

  جناب آقای فرماندار من بعنوان یک بافقی از شما تقاضامندم با شخص مورد نظر رئیس شورای شهر که در سخنانش به آن اشاره نموده:((ولی صورتجلسه مذکور توسط مسؤل مربوطه در فرمانداری به علت سهل انگاری یا فراموشی یا… ارسال نگردیده است)) برخورد مناسب صورت پذیرد

 23. علی می‌گه:

  طبق اصل ۴۴ وفرمایشات مقام معظم رهبری راه آهن ومخابرات ودیگرارگانهادرحال خصوصی سازی است ویااینکه شده بایدبه فکراین باشیم که ازبالاسری هاجهت آبادانی شهرونظرات شورای شهرواهداف مطرح شده مسئولین شهربهره های بلندمدت بگیریم.

 24. علی فلاح می‌گه:

  ما حمایت قاطعانه خود را از رئیس و شورای اسلامی شهر بافق اعلام می کنیم و با هر آن کس که بخواهد جلوی آبادانی و توسعه شهر بافق را بگیرد برخورد خواهیم کرد. برای خصوصی سازی شرکت سنگ اهن باید از دریای خون گذشت. چه …باشد و چه فرد دیگری.

 25. 1403 می‌گه:

  سلام
  اگه لازم باشه ی اردیبهشتی مثل اردیبهشت سال ۹۰ راه میندازیم.
  فقط خدا نکنه که این اتفاق بیفته که مسئولین بد میبینن.

 26. علیرضا می‌گه:

  متاسفانه سیاست دولت فعلی خصوصی سازی است و با جدیت پیگیری میشود.

 27. علی می‌گه:

  سلام اقای استاندار جلوی این همه بی عدالتی را بگیرید وگرنه ان حماسه اردیبهشت نود اردیبهشت نود وسه هم اجرا خواهد شد به امید پیروزی مردم دار الشجاعه بافق

 28. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  سلام به همه دوستان مخصوصا کسانیکه دستی برآتش دارند و در حال پیگیری موضوع و احقاق حق مردم هستند مانند اعضای محترم شورای اسلامی ٰ امام جمعه محترم ٰ فرماندار محترم و رسانه های محلی به عنوان برادری کوچک خواستم مطالبی را به عرض دوستان و شهروندان عزیز بگذارم دوستان عزیزم بیائید قبول کنیم اگر مشکل فعلی را از طریق قانونی پیگیری نکنیم هرگز به جایی نخواهیم رسید باور کنید اگر بافق امروز گاز ندارد ٰ جاده نیمه کاره رها شده و …….عواقب همان اردیبهشت ۹۰ هست تهدید در دولت تدبیر و امید جایگاهی ندارد باید تسلیم قانون شویم و حقوق از دست رفته ی خود را از مسیر قانونی پیگیری کنیم بیائید از اعتراضات مردم بهاباد درس بگیریم و ما اشتباه گذشته را تکرار نکنیم ما گفتیم شما خود دانید

 29. 1403 می‌گه:

  باتمامی احترامی که برای نظر آقای ابراهیمی قائل هستم میخواستم بگم تا حالا که مسئولین از طریق قانون مشکلات بافق و پیگیری کردن به چه نتیجه ای رسیدن؟؟؟؟؟؟؟
  جادمون و تکمیل کردن
  گاز برای بافق آوردن
  ن خداوکیلی چیکار کردن
  بعدش تا نگرید طفل کی نوشد لبن
  تا ما مردم نخوایم هیچ کاری برامون نمیکنن.
  باتشکر۱۴۰۳

 30. بافقی می‌گه:

  سلام: بعد از برگزاری چندین نشست و جلسه حالا صورتجلسه ارسال نگردیده !!!!!!!هیچکس هم پیگیر نبوده !!!!!! خدا رحم کند به حال ما مردم بافق با این همه مسئول دلسوز که داریم .!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. مهدی می‌گه:

  این نامردی که صورت جلسه را نفرستاده حتما بافقی نبوده.
  اینه که باید دنبال قرار دادن نیروهای بافقی در سطح مدیریتی و جایگاه های حساس شهر بود. این چوب غیربومیست .
  آقای فرماندار حواست باشد و قشنگ حواست رو جمع کن
  اینجا بافق است و بافق دارالشجاعه است و از حقوقش نمی گذرد

  آقای استاندار و معاون سیاسی امنیتیشان آقای طالبی نیز باید توجه داشته باشند که اگر مثل استاندار قبلی و معاون سیاسی قبلی در دولت قبل عمل کنند اردیبهشت ۹۳ در بافق بی بهشت میشود.

  خوشبختانه شورای پاکاری داریم و هنوز به پیگیری هایشان امیدوار و البته در تمام مردم بافق مثل گذشته در میدان

 32. محمد رضا می‌گه:

  آقای تشکری شما باید جواب بدید که چرا جلسه ای در ۹ فروردین گرفته شد صورتجلسه بایگانی شد و از شما هیچ صدایی در نیامد تا مردم خود فهمیدند.حقیر فکر میکنم وقتی از شورا ۴ نفر سنگ آهنی باشند و برای اثبات خود نیاز به مدیر سنگ آهن داشته باشند باید سکوت کنند.

 33. همشهری می‌گه:

  بیشتر کسایی که از خصوصی شدن معدن ناراحتن همنوایی هستن که الان حقوق های نجومی دارن میگیرن ۰ خوب ناراحتی هم داره دیگه ۰ نون دونیشون داره قطع میشه ۰

 34. بافقی می‌گه:

  کسانی مثل رضوی که بقول خودشان مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن دستشان است و انجا حکومت میکنند و اینروزها فقط میروند سر کار و در محیط وایبر و دیگر بجای اطلاع رسانی بازی میکنند چرا خودشان را بی مسؤلیت نشان میدهند ، این حقوقی که میگیرید بایت وایبر بازی است ؟ چرا به وظیفه خودتان عمل نمیکنید ؟ جواب هم روشن است اینها میخواهند مردم را بجان هم بندازند و با دزد و دروغ و شایعه سازی تفرقه بندازند غافل از اینکه مردم میفهمندو گول شماها را نمیخورند. بافقی هاباید هوشیار باشند و گول این ادم ؟!! را نخورند

 35. بنده خدا می‌گه:

  امروز توشرکت نامه دادن که میخوان به کارکنان سهام بدن پس معلومه که اونی که باید کارها روپیگیری کنه خوب داره پیگیری میکنه سنگ اهن تموم شد رفت به لطف ومحبت چند نفرکه خیلی خوب دارن نقش اجرامیکنن آهای بافقیها اگر دوربجونبید تاآخرهفته تمومه وسلام

 36. علیرضا می‌گه:

  امروز در جلسه شورای اداری آقای مدیر به همه گفت شرکت خصوصی شود بهتر است.

 37. شورایی می‌گه:

  در شورا پنج نفر سنگ آهنی هستند.
  تشکری – طالعی – اخیگان – امیرزاده – مهدی رنجبر
  فرمانداری کوتاهی گرد نه شورا. جلسه شورای تامین محرمانه و صورتجلسه آن توسط … فرمانداری که دبیر شورای تامین است ارسال نشده.
  کجای آن مقصر شوراست با انصاف باشید.

 38. ابراهیم می‌گه:

  باسلام
  آقای مهندس تشکری ،ما مردم بافق شما رایک مسىول دلیر و پایبند ب احقاق. واقعیه شهر و همچنین فردی دلسوزه شهر که بخاطرمنافع شهر حتی از جان خود میگذرید یاد میکنیم که سابقه شما دلیله محکمی بر حرفای بنده است،،بنابراین از شما و همکارانتان در شورا توقع داریم که حرف دل مردم رو گوش کنید و حق از دست رفته شهررا بازگردانید و خدای نکرده اسیر وعده و وعیدها و پول های هنگفت نشوید و حق ما و فرزندان مارا پس بگیرید،،مامردم هم پشتیبانتان هستیم،
  خداوند یاورتان

 39. مسعود می‌گه:

  درود به اون شیری که مادر این شورا این دوره به بچه هاشون دادن
  فرماندار استاندار کمی یاد بگیرن