دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۱:۳۲ قبل از ظهر

اقدامات اخیر مرموزانه است و حکایت از تقویت شائبه توطئه دارد/فضا برای خصوصی سازی سنگ آهن مرکزی بافق مهیا نیست

کد خبر: 39244
تعداد بازدیدکننده: 157
تاریخ: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

سخنگوی-شورای-شهر-بافق-100x100

اقدامات اخیر مرموزانه است و حکایت از تقویت شائبه توطئه دارد

این مطلب را محمد عباسی سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق عنوان کرد و افزود:ظاهرا افرادی هستند که مامورند هر از چندگاهی برای بافق ایجاد تنش کنند و آرامش را از مردم و مسؤلین بگیرند.

عباسی حذف نام برخی از کارکنان مجموعه سنگ آهن مرکزی بافق از لیست جدید هیات مدیره این شرکت را یکی از این موارد ذکر کرد و گفت:در لیست جدید برخی از افراد کاردان،متدین و مجرب و در عین حال بومی بافق حذف شده و بجای انها افراد دیگری جایگزین شده اند.

فضا برای خصوصی سازی سنگ آهن مرکزی بافق مهیا نیست

زمزمه خصوصی سازی و عرضه مجدد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق که بیست وهشت و نیم درصدی که برای فروش بلوکی در فرابورس ارائه شده همان سهام لشکری،کشوری و موسسه فرهنگی ورزشی قم می باشد .
از دیگر موارد مطرح شده توسط سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق بود.

وی ادامه داد: اینکه عده ای فقط چشم طمع به ذخایر معدنی بافق دوخته اند و صرفا روی معدن زوم کرده و توجه به بخش صنعت شهرستان و ایجاد کارخانه های جوار معدنی را رها کرده اند اشتباه محض است و این در حالی است که خصوصی سازی در صنایع جوار معدنی و … بهتر و زودتر می تواند جواب دهد.

محمد عباسی افزود: با توجا به منویات مقام معظم رهبری کسی مخالف اجرای اصل ۴۴ نیست ولی مسؤلین مسلم بدانند که مقام معظم رهبری هم هرگز موافق تاراج معادن یک شهر در قبال ویرانی و بجای گذاشتن بیماریهای خاص قلبی ،ریوی،سرطان و… برای مردم آن منطقه نخواهند بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق گفت: حتی از سال ۱۳۷۹ مسؤلین در این زمینه قولها و وعده هایی داده اند که متاسفانه اجرایی نشده است!!!!

وی افزود :واقعا جای سؤال دارد که چرا عده ای آرامش و سکوت شهر  را هر از گاهی می گیرند و موجبات بدبینی مردم به مسؤلین و نظام را فراهم می کنند. باید به مسؤلین امر بگوییم که با وضع موجود فضای خصوصی سازی سنگ آهن بافق اصلا مهیا نیست و نیاز به تمهیدات و جلب رضایت و اعتماد مردمی دارد.

عباسی در پاسخ به اقدامات انجام شده درباره جلوگیری از خصوصی سازی سنگ آهن بافق گفت: به همه مسؤلین،عبادی ،سیاسی و امنیتی شهر و استان و نیز مسؤلین کشوری و مقام معظم رهبیری و راست محترم جمهوری مخالفت جدی خود را با این نوع خصوصی سازی مطرح نموده ایم و برخی از خواسته های مردم را متذکر شده ایم.

وی تخصیص ۱۰ درصد از سهام سنگ آهن به شهر به منظور جبران عقب ماندگی ها و بیماریها و… و اختصاص ۵ درصد از سهام به کارگران و کارکنان مجموعه سنگ آهن و ۲ درصد از فروش سنگ اهن به شهر و نیز تضمین جدی مسؤلین بر اجرای کارخانه های جوار معدنی به منظور ایجاد اشتغال پایدار و رونق بخشیدن به صنعت شهرستان و عملی نمودن وعده ها را از جمله خواسته ها مطرح نمود و ادامه داد که هم اکنون نیز موضوع در حال پیگیری می باشد.

۲۱ نظر

 1. رضا می‌گه:

  با سلام خدمت جناب عباسی. آقای عباسی ما بافقیها معدن سنگ آهن را از شما شورای شهر یا و میخواهیم تو را به بچه ات قسم میدم نگذارین خصوصی بشه شما هم بچه همین بافق هستین پس فردا اگر او بافق موندگار شدین بچه خودتون کجا میخواد بره سر کار تو معدن خصوصی . نذارین این سرمایه خدادادی که فقط برا بافق هست ازمون بگیرن هنوز امادگی شورش دوباره هم داریم یاعلی

 2. یک بافقی می‌گه:

  جناب آقای عباسی لطفا پیگیری نمایید و اسامی کسانی که از لیست هیئت مدیره حذف شده اند به همراه افراد جایگزین را اعلام نمایید تا مردم بیشتر در جریان خوابی که اصفهانیها برایشان دیده اند قرارگیرند. مافیای فولاد اصفهان معادن بافق را مستعمره خود میدانند و ما بافقیها را…
  برای یکبار هم که شده به آنها باید فهماند که دوران استعمار خیلی وقت است که به سرآمده.

 3. عادل می‌گه:

  آقای عباسی از اینکه صریح و رک گفتید ممنونم. ای کاش تمام مسئولین این خصلت و جرأت رو داشتن.

 4. ابوالفضل م می‌گه:

  با عرض خسته نباشید
  اطلاع رسانی تون رو قویتر کنید
  باتشکر از آغای عباسی عزیز

 5. ابوالفضل م می‌گه:

  در مورد میدون جدید اردکان که مجسمه یوز آسیایی که نماد شهر بافق است و اردکانی هم در شهر خودشون درست کردن و میخواهند از ما این نماد رو بدزدندتوضیح بیشتر بدین به مردم
  مردم به همین اندازه که روی معدن حساس هستند روی این قضیه هم حساسند و اماده شورش هستند
  لطفا جواب رو به ایمیلم فرستین
  abolfazlmoradybafghy@gmail.com

 6. آذر می‌گه:

  چه بخواهیم یا نخواهیم خصوصی می شود وچه بهتر بدون اعصاب خورد
  کنی باشد وبلایی سر مردم نیاید سنگ آهن جز گرانی وحقوق بالای میلیونی برای کار کنانش چه سودی برای بقیه مردم داردهر چه هست برای رفاه حال آنها است و…..

 7. امیر می‌گه:

  این معدن تنها سرمایه بافقه چون خودمون خواستیم ، اگر این معدن نبود سرمایه ما خیلی چیزهای دیگر بود مثل شهرهای میبد و اردکان

 8. ناشناس می‌گه:

  اگر این مراکز دیونی دارند دولت به جای واریز درامد سنگ اهن به خزانه این دیون را پرداخت کند نه اینکه معدن را اوگذار نمایند و از طرفی این چه نوع خصوصی سازی است می خواهیداینکار انجام بشه اجرا و انجام کار را به شرکت های خصوصی معتبر بدهید نه اینکه کل سرمایه مملکت رابفروشید واز طرفی خصوصی سازی یعنی بهروری بالا و کسی منکر آن نیست امام این خصوصی سازی درست است ما باید خصوصی سازی در جه رفع بیکاری بالابردن تولید وواگذاری اقتصاد به مردم جهت مشارکت و ایجاد حس هکاری در ساختن کشور را به ارمغان بیاورد ایا نمی توان با این سرمایه ها مهندسین وفارغ التحصیلان مجرب را جمع نمود و یک کارخانه تولید خودرو با حضور بخش خصوصی راه انداخت چرا صنعت مرغ داری ما در حال ورشکستگی است ایا با ما خودمان نمی توانیم سویا و خوراک دام تولید کنیم .کمی به فکر باشیم

 9. بافقي می‌گه:

  خصوصی سازی یعنی بالا بردن بهروری ارتقاءتکنولوژی و افزایش تولد داخلی و کاهش نرخ بیکاری و سهیم کردن مردم در اقتصاد و رونق آن.
  اگر دولت دیونی دارد به جای واریز درامد سنگ آهن به خزانه هرماه دیو را پرداخت کند نه اینکه اصل معدن را واگذارکند خصوصی سازی باید موضوعات بالا را به ارمغان بیاورد اگر دولت مجموعه خصوصی را حمایت می نمود و مجوزهای لازم راصادر میکرد و از طرفی از فارغ التحصیلان مجرب دعوت به راه اندازی خودرو داخلی با کیفیت عالی می کرد این خصوصی سازی بهتر بود ویا فروختن معادن به امضاء چند کاغذ.

 10. محمد می‌گه:

  دوباره برای بار چندم در مقابل ظلم بزرگ می ایستیم و
  از حقوق حقه مان دفاع میکنیم.

  دریافت حقوقمان مستلزم پیگیری مسئولینمان و در صحنه بودن خودمان است که خوشبختانه تجربه آن را داریم

  انشالله در اردیبهشت ۹۳ در دولت اعتدال پیگیریها امیدبخش و بیانگر آینده ای صنعتی و شهری در خور مردم ولایی و شهیدپرورمان گردد
  تا سختی وسنگینی و در عین حال افتخار اردیبهشت۹۰ که حقوق بافق سنگ باران شدو ملت مقاومت کردند حاصلی دوباره داشته باشد

  انشالله سادات بزرگواری که امروز فرماندار و استاندارند با همراهی مسئولین شهرمان با رنگ سبز سیدی ناملایمات و تصمیمات ناشایست در مدیریت سال ۹۰ و … را قلم بگیرند و موجبات خدمت بیشتر به این خطه محروم و سرسبزی دیارکویریمان گردند

 11. قرارداد معین می‌گه:

  با این حساب باید بی خیال بافق بشیم و بریم یه شهر دیگه که امکانات داشته باشه و هزینه ها هم کم باشه نصف این حقوقی که به ما میدن
  راحت میشه زندگی کرد

  واسه چی تو بافق بمونیم لااقل اولش سختی می کشیم ولی نسل اینده مون راحتر و بهتر زندگی می کنن

 12. دهقان می‌گه:

  نکات تکان دهنده ایی توسط سخنگوی شورا گفته شده. وای به حال مسئولین فعلی سنگ آهن که اگر در حق وطن خود خیانت کنند.

 13. ناشناس می‌گه:

  تنهاراه مقابله جلوگیری ازخروج سنگ ازشهرستان می باشد وگرنه هیچ کس حریف این مافیای سنگ نمی شود

 14. ولي اله می‌گه:

  خدا حفظتان کند. آقای عباسی مردم بافق کم کم بیدار شده اند وحمایت میکنند.حق را باید بستانیم.پیروز باشید

 15. 1403 می‌گه:

  باسلام
  آقای عباسی حرف شما کاملا درست ولی اگه قرار باشه معدن سنگ آهن خصوصی بشه هیچ مشکلی نیست فقط ی چدتاشرط داره که یکیش ساختن کارخانه های جوار معدنیه ولی قبل از خصوصی سازی باید این کارخانه ها ساخته بشه ن بعد از خصوصی سازی؟؟؟؟؟ بعدش این مسئولین با نوشتن نامه و فرستادن نامه قرار نیست کاری برای بافق بکنن فقط دوای دردش اینه که مردم و بیارید تو صحنه؟؟

 16. رضایی می‌گه:

  آقای عباسی ممنون از شما.من موندم مسئولین چه فکری میکنند که اصلا دوست ندارند برای مردم بافق کاری انجام دهند.خدالعنت کند باعث وبانی عقب ماندگی شهر را.من موندم درددلهامونو به کی باید بگیم کی قراره برامون کاری بکنه

 17. اصل 44 می‌گه:

  در اینکه اصل ۴۴ باید اجرا شود و مناسب است شکی نیست اما لازم است که برای جلوگیری از هرج و مرج و ازبین رفتن بیکاری در این شهر و جلوگیری از فساد ناشی از بیکاری جوانان در اثر خصوصی سازی ، جوار معدنی و جوارریلی را اه بیاندازیم.

 18. اشکان می‌گه:

  من با آذر کاملا موافقم واقعا سنگ آهن جز گرانی و عقب ماندگی برایمان چیز دیگری نداشته است

 19. علی می‌گه:

  باز هم مثل همیشه شجاع و بی باک…آقاب عباسی ما همه مردم بافق پشت شورای شهرمون ایستادیم…خدا قوت

 20. بدبین می‌گه:

  با سلام
  لازم به ذکر است بیست وهشت و نیم درصدی که برای فروش بلوکی در فرابورس ارائه شده همان سهام لشکری،کشوری و موسسه فرهنگی ورزشی قم می باشد .
  هفتاد و یک و نیم درصد هم به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار گردیده است .

 21. احمد می‌گه:

  با سلام و تشکر از آقای عباسی اگر حریف مافیای خائن آهن بافق نشدیم خیلی محترمانه از صدور سنگ آهن جلو گیری میکنیم ما جانبازان و خانواده شهدا در کنار مردم با قدرت ایستاده وحمایت می کنیم از حق مردم مظلوم بافق