پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۷:۲۷ بعد از ظهر

رئیس پارک علم و فناوری یزد از ایجاد منطقه ویژه فناوریهای معدنکاری کشور در شهرستان بافق خبر داد

کد خبر: 39267
تعداد بازدیدکننده: 74
تاریخ: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس پارک علم و فناوری یزد از ایجاد منطقه ویژه فناوریهای معدنکاری کشور در شهرستان بافق خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز رشد علم وفناوری بافق داریوش پورسراجیان با اشاره به اینکه مطالعات ایجاد منطقه در قالب طرح پژوهشی به اتمام رسیده، افزود: پارک علم و فناوری یزد و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با همکاری مقامات شهرستان و سایر ذینفعان نقش مهمی را در ایجاد و توسعه این منطقه ایفا می‌کنند. دکتر پورسراجیان، ایجاد توسعه مناطق ویژه فناوری را در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت بنیه ملی برشمرد.
لازم به ذکر است منطقه ویژه علم و فناوری منظومه‌ای از انبوه امکانات علمی، صنعتی، تولیدی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی، زیرساختها و محیط‌های ارتباطی، نهادها و موسسات، افراد و اطلاعات هستند که با تکیه بر خلاقیتها و نوآوریها در یک گستره جغرافیایی و براساس یک نظام مدون و هم پیوند با اهداف و راهکارهای معین هماهنگ شده و با جذب منافع و همه طرفهای ذینفع بین منابع طبیعی منطقه، سازمانها و مراکز حاضر در کریدور، سبب ارتقای نوآوری و توسعه بهینه محصولات، ایجاد خوشه‌های صنعتی با فناوری نوین و در نتیجه سبب توسعه تولید، ثروت، رفاه ملی و ایجاد جامعه دانایی محور می‌شود.
درادامه  ریاست پارک علم و فناوری یزد و  و جناب آقای دکتر فقیه خراسانی  معاونت فناوری و آقای مهندس شکوهی معاونت پشتیبانی پارک یزد و همراهان ،از مرکز رشد علم وفناوری بافق و موسسات فناور مستقر دراین مرکز بازدید به عمل اورده و ضمن اشنایی با عملکرد موسسات  در جریان مشکلات این مرکز قرار گرفته و جهت رفع آن قول مساعد دادند.

۱ نظر

  1. جواد می‌گه:

    هر جا پول کم میارن میان سراغ معادن بافق ولی وقتی گاز و آب و فرماندار بومی پیش میاد همه لا ل میشن.آقایان پول معادن رو برای شهر بافق خرج کنین نه جاهای دیگه