پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶:۵۲ قبل از ظهر

بیانیه شورای اسلامی شهر بافق درباره خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی

کد خبر: 39409
تعداد بازدیدکننده: 182
تاریخ: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق در پایان سخان امروز خود در نمازجمعه  این شهرستان ،بیانیه این شورا درباره نحوه خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق را به این شرح قرائت کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

با اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی و التزام عملی به ولایت فقیه و اعتقاد به اصل مترقی ۴۴ قانون اساسی به دنبال انتشار اخبار پایان سال ۹۲ در مورد واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به بخش خصوصی و عرضه ۵/۲۸ درصد سرمایه بصورت بلوکی و یکجا،نقد و اقساط و رد دیون ۵/۷۱ درصدی به صندوق بازنشستگی فولاد کشور،شورای اسلامی شهر بافق ضمن پیگیریهای بی وقفه و تشکیل جلسه های متعدد در کنار کنکاش و بررسی موضوع ، رایزنی ها و پیگیریهای زیادی را از طریق مسؤلین شهرستان ،استان و کشور به عمل آورده است که باید صراحتا بیان داشت جز وعده و وعید حاصلی نداشته است و همگی کما فی السابق جملات «چنین می کنیم و چنان می کنیم» را به زبان آورده اند و این تداعی ضرب المثل «وعده سرخرمن دادن» می باشد.

هنوز هیچ مرجع و نهادی به شکل مکتوب یا صورتجلسه قولی نداده است لذا شورای اسلامی شهر بافق با توجه به جمیع پیگیریها و مشورتها اعلام می دارد که:

در واگذاری ۵/۲۸ درصد سهامی که اعلام شده است به صورت فرابورس و بلوکی عرضه می شود با عنایت به خریدارانی که درخواست خرید نموده اند امید به حمایت از سرمایه گذاریهای موجود و آینده در منطقه نمی باشد.

سهام ۵/۷۱ درصدی که بابت رد دیون اعلام شده است به صندوقی تعلق خواهد گرفت که تا ماه ها قبل ورشکسته بوده و ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد که اگر تمامی درآمد شرکت سنگ آهن را هم به آن اختصاص دهند باز فریاد«هل من مزید» سرخواهد داد.

با این تفاسیر شورای اسلامی شهر بافق اعلام می دارد:

۱ – طرح خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق باید تا پایان سال ۹۵ که در قانون هم به آن تصریح گردیده مسکوت بماندکه مدیران شرکت در این مدت باقی مانده بتوانند ضمن سرعت بخشیدن در اتمام طرحهای توسعه، اعتماد مردمی را جذب نمایند.

۲ – شورای اسلامی شهر بافق روش معقولانه عرضه شرکت سنگ آهن مرکزی بافق را پس از انجام اقدامات لازم «ارائه در بورس اوراق بها دار»یا ابقاء به شکل دولتی به عنوان شرکت معدنی روباز(پایلوت)کشوری به منظور امکان آموزش،انتقال تکنولوژی ،توسعه معدنکاری خصوصی در دیگر آنومالی های منطقه اعلام می کند.

۳ – شورای اسلامی شهر بافق ضمن تاکید بر شفاف سازی نحوه واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به بخش خصوصی توسط مسؤلین اعلام می دارد:مسؤلین باید نسبت به ایجاد تعهد سرمایه گذاری حداقل ۵۰ درصد از سود حاصل از فروش سهام اقدام نمایند.

۴ – شورای اسلامی شهر بافق تاکید می نماید:مطمئن باشید با توجه به قولی که شورا به مردم داده است در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و هر لحظه که مردم اراده نمایند گزارش فعالیتها و سیر پیشرفت و پیگیری ارائه خواهد شد.

والله المستعان

شورای اسلامی شهر بافق

۱۴ نظر

 1. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  آفرین درود بر شرفتان

 2. محمد رنجبر می‌گه:

  از شورای شهر می خواهیم دست خیانتکاران را نمایان کنند و هرچند که الان هم معلوم است.

 3. علی می‌گه:

  تبارک الله.قبل از بردن کاری می کردید نه بعد از بردن

 4. نقی می‌گه:

  عزیزان من ۳ سال پیش دکتریاراحمدی هشدار داد وخودش فدا گردید ولی مدیرعامل بومی دیگر چه کار کرد ?….

 5. بافقی می‌گه:

  مگرمردم بایداراده کنندتاشماگزارش کارارائه نماییدهمین مردم اگردهان به دهان نمی گفتندشرکت خصوصی شده شماروخودهم نمی آوردید.چطورفردامی خواهیدسربه ….ببرید…

 6. قاسم می‌گه:

  هنوز یادمان نمی رود که دکتر یاراحمدی یک تنه سه سال پیش در برابر خصوصی سازی ایستادگی کردند ,ولی مدیربومی با طرح سه سال سکوت ….

 7. حسين ع می‌گه:

  اعضای محترم شورای شهر ازپیگیریهای مستمرتان سپاسگذاریم

 8. چغارت و..50 تا93=فولادها=گاز می‌گه:

  با سلام وسپاس فراوان ازاعضای شورای شهربافق وخداقوت.
  ما مردم بافق هم پیگیر مسائل و مشکلات پیشرو در توسعه شهرمان هستیم
  انشاا… که مسئولین رده بالا هم بدون مشورت وهماهنگی شما عزیزان ونمایندهای مردمی اقدامی نکنندواردیبهشت ۹۰تکرار نگردد…
  وسلام علیکم …

 9. حسن می‌گه:

  از مردم می خواهم در مورد واگذاری شرکت تراورس (خط و ابنیه راه آهن) به گروه امیر منصور آریا تحقیق کنند.

  آیا امکان واگذاری بخشی از سنگ آهن به خود مردم و کارکنان بافق امکان پذیر نیست؟

 10. بافقی می‌گه:

  قابل توجه آن شورائیان عزیز که اعتقادشان براین بود که باید پشت سر مذیر عامل فعلی حرکت کرد….

 11. جوان بافقی می‌گه:

  چرا به مسئولین سنگ اهن هیچ اخطاری نمیدهید

 12. خدابخشى می‌گه:

  مگرتاحالا شورا خواب بوده یا خود رابه خوابى زده بود نزدیک به دو سال خصوصى سازى توسط مدیر عامل پیگیرى میشود وتمام مسئولین وشورا در جریان بوده اند وحرفى نزدند چى شده حالابیانیه میدهند؟ خدا ا به خیر گردونه

 13. محمد رضا برزگری می‌گه:

  شما اعضائ شورای شهر منتخبین مردم هستید و انتخاب شدید برای دفاع از حق و حقوق شهر. مردم پشتیبان شما خواهند بود.

 14. محمد40 می‌گه:

  بایدازکارخانه کاشی زمردکه باعث رونق بافق شددرس گرفت ازاول بافق تاچغارت که۱۲کیلومترمی باشدبه همت بزرگانبافق سرتاسراین۱۲کیلومترتعدادزیادی کارخانه زده شده است ومادیگرشرمنده نسلهای بعدازخودنمی باشیم.به نازم به همت بلندمامردمان بافق بایدشهرهای دیگرمانندمیبد اردکان و….ازبافق سرمشق بگیرند ومثل ماشهری به تمام معنی توپ داشته باشند