سه شنبه ۸ام فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۱۷:۵۰ قبل از ظهر

رسول امامزاده ای : آقا فرماندار دوست دارم

کد خبر: 39537
تعداد بازدیدکننده: 386
تاریخ: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،” سید مهدی طلایی مقدم ” در پایان هفته سلامت ضمن بازدید از مرکز نگهداری معلولان نیلوفر بافق با فعالیتها و مشکلات این مرکز آشنا شد.

فرماندار بافق با دیدار از بخشهای مختلف مرکز، از نزدیک با معلولین دیدار کرده و از زحمات کارکنان خدوم این مرکز در ارائه خدمات صادقانه به معلولین تقدیر کرد.

وی همچنین در زمینه همکاری لازم برای رفع مشکلات مطرح شده از سوی پرسنل مرکز قول مساعد و پیگیری تا رسیدن به نتیجه داد.

IMG_7172

Scan-140426-0003

مدیر امور فنی مرکز معلولین نیلوفر بافق با اشاره به فعالیتهای این مرکز گفت: این مرکز در سال ۷۳ فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون در این مرکز ۴۷ کودک دختر معلول نگهداری می شوند که اقدامات نگهداری و توانبخشی آنها صورت می گیرد.

“دنیا حیدری” افزود: این کودکان اغلب سن بالای ۱۴ سال دارند که ازخانواده های بی سرپرست و بدسرپرست و یا بصورت سرراهی می باشند.

وی با اشاره به وضیعت ذهنی معلولان در این مرکز گفت: ۲۵ نفر از معلولین بچه های پناهگاهی هستند و زندگی نباتی دارند ، حدود ۷ نفر تربیت پذیرند و بیش از ۶ نفر آموزش پذیر هستند و قابل انتقال به مراکز آموزشی هستند.

حیدری به ” رسول امامزاده ای” تنها معلول پسر این مرکز اشاره کرد و تصریح کرد : رسول جزء محدود معلولینی است که ضریب هوشی بسیار بالایی دارد ولی به دلیل حضور در محیط نامناسب دچار فقر محیطی شده است.

این کارشناس روانشناسی عمومی عنوان کرد : رسول با توجه به اینکه یک معلول جسمی –حرکتی است قادر است با لب و دهان خود فعالیتهایی از جمله نوشتن ، کارکردن با کامپیوتر و لب تاپ ، کار با تلفن همراه و اغلب بازی های فکری را انجام دهد.

مدیر امور فنی مرکز نیلوفر بافق ضمن تاکید بر آمار بالای معلولین در بافق خاطر نشان کرد : شهرستان بافق با توجه به همجواری با معادن سبب شده تا ۲درصد از جمعیت این شهر دچار معلولیتهای زیست محیطی شوند.

وی در پایان با اشاره به کمبود امکانات و نبود فضای مناسب جهت نگهداری معلولان تصریح کرد: از همه خیرین درخواست داریم با کمکهای خود این مرکز را در اجرای اهداف سازمانی خود در جهت توانبخشی و بازتوانی معلولین عزیز یاری کنند.

IMG_7156 IMG_7161 IMG_7169 IMG_7172

۷ نظر

 1. بيكار می‌گه:

  بازم فرماندار

 2. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  خدایا شکرت آفرین آقای فرماندار دست شما مریزاد

 3. خوش غیرت می‌گه:

  جناب فرماندار دستتون درد نکنه.
  قابل توجه بعضیها(صرفا جهت اطلاع)
  مدیر امور فنی مرکز نیلوفر بافق ضمن تاکید بر آمار بالای معلولین در بافق خاطر نشان کرد : شهرستان بافق با توجه به همجواری با معادن سبب شده تا ۲درصد از جمعیت این شهر دچار معلولیتهای زیست محیطی شوند.
  حالا بگید با این شرایط آیا حدودا ۱۰ درصد سنگ آهن به بافق نمیرسه.
  اگه بگید نه، واقعا بی انصافید!

 4. 1403 می‌گه:

  …………………………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  جای هیچ صحبتی نیست؟
  کار بسیار عالی و شایسته ای بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. بافقی می‌گه:

  آقای عباس ابراهیمی این کار فرماندار خوبه ولی حالا وقت پیگیری بحث خصوصی سازی بافق نیست

 6. اصغر پاشنه طلا می‌گه:

  دسستون درد نکنه آقای فرماندار و تیم همراه

 7. ماشاالله حاجی شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  اقدام بسیار ارزشمندی انجام دادیدآقای فرماندار دست شما درد نکنه لاکن شایسته این عزیزان سرکشی مداوم و رفع نیازاشونه یادتون باشه.