جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۹:۲۹ بعد از ظهر

از خصوصی سازی چه می دانید؟

کد خبر: 39559
تعداد بازدیدکننده: 267
تاریخ: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

از خوانندگان عزیز دعوت می شود نظر خود درباره خصوصی سازی به صورت کلی و خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در شرایط کنونی شهرستان را ذیل این پست درج نمایند.

۱۸ نظر

 1. دهاتی می‌گه:

  خصوصی سازی یعنی مال ملت را بدون در نظر گرفتن حق ملت به خصوصان بدهند

 2. هالو می‌گه:

  این خصوصی سازی شائبه رانت دارد…

 3. salim می‌گه:

  خصوصی سازی با این اوصاف یعنی:
  ریختن بیت المال به جیب آقازاده ها……
  یعنی تحقیر ملت….
  یعنی بازگشت به عصر برده داری…..
  عصر برده داری….
  برده داری…..
  آیا این با خط انقلاب و امام مطابقت دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. ضیاالله ملک زاده بافقی می‌گه:

  خصوصی سازی به معنای واگذاری داراییها و شرکتهای دولتی و عمومی به بخش خصوصی به طور کلی و یا شریک کردن آنها در این داراییها است که با نظری خوش بینانه مسلما انتقال تصدیها و فعالیت های تولید کالا و ارایه خدمات از بخش دولتی و عمومی به بخش خصوصی فی نفسه باعث افزایش رقابت و در نتیحه افزایش تولید وبهبود کالا خواهد شد …………… به شرطی که واگذاری عادلانه ، صادقانه و به حق بوده و به معنای رهاسازی نباشد . مسلما نحوه اجرا و نظارت بر حسن اجرا ی قانون از اصل قانون مهمتر است .

 5. محمد می‌گه:

  خصوصی سازی این نیست این نوعی دیگر است که والدانش مافیایند

 6. محمد می‌گه:

  همه خصوصی سازی را میدانند ولی اینکه ااز سیبیل بکنند و به ریش بچسبانند
  چه ثمر
  و در مورد سوال شما که مقرر شده است در رابطه با خصوصی سازی معدن های بافق باید بگویم که این نه اینکه اصل ۴۴ نیست بلکه این دزدی قانونیست که خودشان مساله شرعیش را حل میکنند

 7. محمود می‌گه:

  خصوصی سازی مثل همه چیز خوب و بد دارد ، برای سنگ آهن بهترین کار است ، هرچیز که باعث شود مردم دل از این معدن بکنند و به فکر توسعه شهر باشند نه به فکر حقوق های میلیونی بهترین کار است ما با این معدن به هرکجا که تو این چهار سال رسیدیم بعدش هم خواهیم رسید

 8. حمزه حمزه می‌گه:

  واگذاری شرکت های دولتی به افراد و یا گروه خاص به هیچ وجه به معنای خصوصی سازی نیست. این نوع خصوصی سازی باعث فربه شدن این افراد یا گروه ها می شود که کاری بس عبث و اشتباه است.
  باید سهام شرکت های دولتی به کارکنان آن مجموعه واگذار شود. در مورد سنگ آهن بافق هم وضع به همین منوال است. ای کاش بخشی از سنگ آهن به کارگرانی که در این مجموعه کار می کنند و مردم شهر بافق به طور اقساطی واگذار می شد.
  از مردم می خواهم در واگذاری برخی شرکت ها بالاخص در دولت پیشین تحقیق نمایند می بینند که می شود با همان شرایط -شاید کل سنگ آهن بافق را- به مردم واگذار نمود.

 9. محمود می‌گه:

  خصوصی سازی یعنی پر کردن جیب پیمانکاران و پایمال کردن حق کارگران؟!

 10. بافقی می‌گه:

  یعنی دادن مال به فتنه گران جهت تغییر وضعیت حکومت اسلامی در آینده

 11. محمد رضا می‌گه:

  سلام .خصوصی سازی یعنی شانه خالی کردن دولت از زیر بار صاحب بودن آن چیز وواگذار کردن به هرکه زودتر پول نقد بدهد که جیب عده ای زودتر پر شود که اگر خواستند از کشور فرار کنند سرمایه ای در کشور نمانده باشد که بعداًغبطه بخورند که چرا آن را آب نکرده اند .همه چیز را که بفروشید ۴روز دیگر دولت فقیر می شود وباید کاسه گدایی دست بگیرد وخود زیر دست سرمایه داران باشد .اگر نمی توانید سرمایه های مملکت را حفظ کنید بروید گم شوید ومملکت واموالش را به بچه بسیجی های مخلص بدهید تا آن را حفظ کنند .

 12. داود شمس می‌گه:

  مخالف خصوصی سازی هستم

 13. ارسلان می‌گه:

  خصوصی سازی یعنی فقط وفقط به فکرجیب خودت باش وبس

 14. ماشاالله حاجی شمس الدینی می‌گه:

  سلام آغا ما بگیم!!!!
  حولمون نکنید میگیم
  خصوصی سازی یعنی اینکه افرادی متمول که با پول و سرمایه معادن همین شهر به مال و مکنتی رسیدند و برای شهرمون جز گودال عمیق و برای کارگرانش چیزی جز بیماری های تنفسی وغیره وبرای مردم شهرش چیز جز حسرت معدن داشتن به جانگذاشتن حالا بیان و با کلی ذوق و هنر خاص خود نسبت به تملک معادن اقدام و حق اعتراض و بهره از سود حاصله از فراورده های جانبی اون رو از ولی نعمتان خودشون سلب نمایند وسلام
  خوب بو د آغا.

 15. محمد می‌گه:

  واگذارى سنگ اهن به صندوق به نظر من عین حماقت است به دلیل اینکه صندوق بازنشسته گى برشکسته است مثل کسى که داره غرق میشود اگر یک حرفه اى نرود نجاتش بده او را غرق میکند ما راهم بیچاره میکند ومطمئن باشید طى چند سال معدن را خالى میکنند واگرقرار بود طرحى هم اجراشود اجرانمى شود چون باید برجى بالاى صد میلیارد تومان حقوق. بدهد وندارد وشما را هم رئیس صندوق میگذاشتند همین کار رامیکردید

 16. دلسوز می‌گه:

  سیاست خصوصی سازی بعد از فرو پاشی شوروی در کلیه کشورهای بلوک شرق به تبعیت از کشورهای غربی انجام گرفت و بسیار موفق بود بدلیل خصوصی سازی با قانون ،به معنای واقعی ،نظارت قوی و به نفع مردم اما در ایران عده ای بیت المال را با رانت به افراد مخصوصی به قیمت بسیار ارزان می فروشند و خودشان در کنار آن منتفع می شوندو این جز دادن ثروت فراوان بدست افراد خاصی از جامعه و فاصله طبقاتی نیست .در مورد واگذاری شرکت سنگ آهن ، به جای خصوصی سازی همچون روشهای معمول درایرا ن شخصی سازی شده نه خصوصی و گرنه ما مخالف اصل مترقی ۴۴ نمی باشیم اصلی که اجرای صحیح آن بسیاری از مشکلات مردم را مرتفع می نماید حال چند سوال از مسولین محترم:
  آیا این نوع خصوصی سازی که شخصی سازی می باشد زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد ؟ آیا شایسته است مردم این سرزمین که این همه شهید تقدیم انقلاب و نظام نموده اند این گونه مورد ظلم وستم قرار گیرند؟ آیا مدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن که می گویند اصل ۴۴ چه بخواهیم ونخواهیم اجرا می شود در مورد سنگ آهن بافق به اعتقاد ایشان خصوصی سازی شده یا شخصی سازی ؟

 17. محمود می‌گه:

  من موندم چرا نظرات موافق خصوصی سازی را درج نمیکنید

 18. حسین می‌گه:

  خصوصی سازی یعنی طرح فولاد بافق؟