چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۴:۱۱ قبل از ظهر

تا حد شورش اجتماعی جلو خواهم رفت

کد خبر: 39590
تعداد بازدیدکننده: 214
تاریخ: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

بشارت نو نوشت:

تا حد شورش اجتماعی جلو خواهم رفت

نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی در زمینه واگذاری سنگ آهن بافق به ذوب آهن اصفهان اعلام کرد: اگر هیچ سهمی برای شهرستان در نظر نگیرند، خوراک ندهند و مستقیم از مبدأ معادن به سمت ذوب آهن، فولاد مبارکه و ملک خصوصی برود تا حد شورش اجتماعی جلو خواهم رفت.

نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی در زمینه واگذاری سنگ آهن بافق به ذوب آهن اصفهان اعلام کرد:

با این خصوصی‌سازی که نفع مردم و استان  یزد در نظر گرفته نشده است، به شدت مخالفم و در این راستا اقداماتی هم انجام داده‌ام.

حجت‌الاسلام دخیل‌عباس زارع‌زاده، واگذاری معدن به صندوق بازنشستگی را مشروط، عنوان و شرایط موافقتش با این مسئله را چنین بیان کرد: این واگذاری به شرطی قابل انجام است که ۱۰ درصد درآمد معدن در بخش خصوصی باید به سهم خود شهرستان برگشت داده شود و همچنین در تأمین خوراک کارخانه ها که قرار است در این جا احداث می‌شود مشکل ایجاد نشود.

وی افزود: اگر این خواسته‌ها تضمین شود اولین نفری هستم که زیر درخواست خصوصی‌سازی را امضا خواهم کرد.

واگذاری سنگ آهن بافق خلاف شرع و قانون است

این نماینده مجلس که واگذاری سنگ آهن بافق به ذوب آهن اصفهان را خلاف شرع و قانون می‌داند دلیل آن را غیر قابل واگذاری به اشخاص خواند وگفت: این نحوه واگذاری، تخلف بَیِّن قانونی است.

وی ضمن تاکید بر اینکه مسئولان معدن سنگ‌آهن موظفند به عنوان یک مدیر مجموعه پاسخگو باشند از مسئولین مربوطه خواست حقوق حقه مردم که ضایع شده را به آنها بازگردانند؛ در غیر اینصورت نه تنها اقدامات قانونی را قطعا انجام خواهم داد، در هر مجمعی نیز مخالفت خود را اعلام میکنم.

حجت‌الاسلام زارع‌زاده از مردم نیز خواست که آرامش خود را حفظ کرده تا به حقوق خود برسند.

تا برگرداندن حق مردم ساکت نخواهیم نشست

نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم گفت: خیالتان راحت باشد تا برگرداندن حقوقتان، آرام و ساکت نخواهیم نشست.

وی در این راستا تاکید کرد: تا رسیدن به حقوق مردم و استان، رایزنی‌ها را با مسئولین کلان کشوری و استانی ادامه خواهیم داد.

حجت‌الاسلام زارع‌زاده افزود: به آقای جهانگیری نامه مخالفتمان را ارسال کرده و با استاندار یزد و مسئولین نیز صحبتهایی شد و جلساتی برگزار گردید؛ همه در جریان امر هستند.

نمی‌گذاریم ایمیدرو ناعادلانه ادامه دهد

حجت‌الاسلام زارع‌زاده گفت:  از آنجا که شهرها و استان‌هایی که معادن ندارند پیگیر هستند تا از منابع آن بهره ببرند، سعی دارند از خصوصی‌سازی معادن به نوعی منتفع شوند.

وی افزود: از آنجا که بحث در زمان دولت احمدی‌نژاد هم مطرح بود، بنا به دلایل متقن، آن را ابطال و متوقف کردیم و حالا هم نخواهیم گذاشت که ایمیدرو و امثال آن به روش ناعادلانه ادامه دهند.

 

۲۲ نظر

 1. فرنود راستگو می‌گه:

  در این مورد هیچی نمیشه گفت فقط باید به خلوت رفت و زار زار گریه کرد

 2. فرزانه می‌گه:

  آفرین بر این شهامت و قاطعیت …. البته قبلا هم ایشان در رابطه با انتصاب فرماندار بافق قاطعیت خود را نشان داده اند .

 3. منتقد می‌گه:

  سلام
  حالا این جناب ایمیدرو کی هست که اینقده پارتیش کلفته به همه معرفیش کنید پارتی بیکارای بافق بشه برن سرکار نرن تو پاتوقا عمر خودشونو تباه کنن ثواب داره والا
  و دوم اینکه منابع مالی این ایمیدرو از کجا وچطور تامین میشه مگر نه اینکه از حاصل در آمد همین معادنه پس حالا که پولدار شه میخاد اصل معدنو هم بالا بکشه نکن این کارو .!!!!!!

 4. دل شکسته می‌گه:

  شما دلتون به حال بافق بسوزه نه به حال استان آقای دخیل عباس

 5. بافقی می‌گه:

  تا حد شورش و بعدش چی؟

 6. محمدجواد می‌گه:

  آقای دخیل عباس شعاربس است یادمان است راهپیمایی روز قدس سال ۹۰گفتین بافق باید تبدیل به قطب فولادخاور میانه شود ازطلا شدن پشیمان گشتیم لطف کنید همان فولاد خودمان راراه بیاندازید

 7. ناشناس می‌گه:

  آقای نماینده بروبچسب مشکلات مردم بافق راپیکیری کن نمی خوادشورش درست کنی گمرک ماراکه بردی تومهریزلااقل یه حرکتی بکن تابفهمیم ماهم نماینده داریم

 8. امید قادری می‌گه:

  نماینده ای که فرق صندوق بازنشستگی فولاد و ذوب آهن اصفهان را نمیداند نباید قضاوت کند ، وانگهی ما صلابت ایشان را در تعیین فرماندار و غیره تجربه کرده ایم ، راستی چقه بدبختیم!

 9. عادل می‌گه:

  حرف زدن اسان است اصل عمل است که نیست ما هم بلدیم حرف بزنیم

 10. یادگار می‌گه:

  ای ناقلا . کلکای ناقلایی میزنی . نکنه فک میکنی مردم الانه مردم صد سال پیشن . اگه ساکتن و هیچی نمیگن به دو دلیله : دلیل اول و دلیل دوم

 11. اصغر پاشنه طلا می‌گه:

  هی وای من.
  جناب دخیل جان شماهم داد خودت رو میزنی وگرنه مردم بافق …..

 12. محمود می‌گه:

  شما اگر واقعا” حرف با عملتان یکی است بهتره معدن حسن آباد را که ۲۰ سال پیش با خیانت بعضی ها به نا حق به شهر دیگری واگذار شده بر گردانید معدن سنگ آهن را خود مردم باید پیگیر باشن

 13. بنستانی می‌گه:

  بعمل کاربرآید بسخندانی نیست.آقای نماینده شمانتوانستیدروستای مارادراین ۱سال اززیرنظرآسفیج درآورید.چگونه میخواهیدجلوی خصوصی سازی رابگیرید.

 14. پاتوق می‌گه:

  صدرحمت به عهدنامه ترکمنچای.مردم جاتربچه ای درکارنیست.لااقل پرتقال فروش راپیداکنید

 15. امید می‌گه:

  شماسهم مهریزیادتون نره.بافق پیشکشتون.مامردی چون امیرکبیرمیخواهیم مارابه بیگانه چکار.کاش جوابی برای نسل آینده داشتیم.چه تلخ است بگوییم خاطره سنگ آهن بافق.

 16. حسن می‌گه:

  ببخشید اقای دخیل جان شمالان کجای که میخوای تامرزشورش پیش بری درصورتی که ازاول هفته مجلس برای سرکشی نمایندگانشون به حوزه های خود تعطیل هستش الان باید اینجا باشی

 17. ولي اله می‌گه:

  عوض دستش درد نکنتون این بود.وای به حال ما بافقیهاست.عاقلانه دنباله روی کنید.

 18. محمد رضا می‌گه:

  سلام .مسئولینی که دلشان به حال کشور وجمهوری اسلامی می سوزد نمی گذارند در بافق بی تدبیری شود وعاقلانه مسئله خصوصی سازی به نفع مردم بافق واستان وسایر محرومین ومستضعفین ایران را حل خواهند کرد وگرنه این دفعه بچه بسیجی های ولایتی بافق اجازه نخواهند داد یک عده بچه پولدار بخواهند معادن بافق را به یغما ببرند .

 19. محمدجواد می‌گه:

  مثلا مردم بهاباد شورش کردند چه گلی به سرشان زدید

 20. حسین می‌گه:

  با سلام
  گوش به حرف نماینده ندین . حاج جواد مدیر بسیجی شهرمان گفتند آرامش را حفظ کنید من پیگیر حق و حقوق بافق هستم

 21. hesam می‌گه:

  باسلام
  یه توصیه به اقای دخیل عباس دارم واون اینکه نمیخوادشماشورش اجتماعی راه بیاندازیدشما همون شورشی که توبهابادراه انداختیدوجوانهای مردم رااتشی کرده وخودتان پاه به فرارگزاشتین برای تاریخ بس است شمابه همون مهریزت بچسب وبس ماهم سری بعدانتخابات بایدیه فکربرداریم
  شمامردم راگول زدیدورای مردم بهابادراکه باعث ورودشمابه مجلس شدبادروغ غصب کردیدشمابه مردم وجوونهاقول دادیدکه دنبال اصل معدن چادرملوهستیدولی جوانان رااتشی کردیدوفراررابرقرارترجیح دادید/شمااصلانمیخواددلت برامابسوزه همون مهریزتون رابتونیدابادکنین بسه