چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲:۲۶ بعد از ظهر

خصوصی سازی های فعلی را قبول نداریم

کد خبر: 39683
تعداد بازدیدکننده: 136
تاریخ: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

IMG_10001996

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی  و فعالان سیاسی و اجتماعی بافق

خصوصی سازی معادن شرایط دارد/ سهام معادن باید به مردم بافق عرضه شود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس اظهار داشت: خصوصی سازی های فعلی را قبول نداریم زیرا باید شفاف برآورد قیمت شود و در دید عموم قرار گیرد و مردم در اولویت قرار گیرند.

جوکار بیان کرد: در بحث معادن طبق اصل ۴۵ قانون، نمی شود معادن را واگذار کرد و بر خلاف قانون است و برای خصوصی سازی معادن باید سهام عرضه شود و مردم بافق هم در این زمینه در اولویت قرار دارند.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد سهام عرضه نشود، واگذاری باید به یک شخصیت حقیقی باشد که بتواند منافع شهرستان را تامین کند و نکته دوم این که یک بخش از معادن باید دولتی باقی بماند و نباید خصوصی سازی به صورت کامل انجام پذیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به ناعادلانه بودن تقسیم حوزه ‌های انتخابیه اظهار داشت: نماینده اگر بخواهد در یک حوزه جغرافیایی وسیع پاسخگوی مردم باشد، با شرایط دشوار روبرو می شود به همین دلیل تقسیم جدید حوزه های انتخابیه یزد در دستور کار مجلس هشتم قرار گرفت اما به نتیجه نرسید.

شکل جدیدی از تقسیمات حوزه انتخابیه استان یزد به مجلس ارائه شده است

وی با اشاره به اینکه هم اکنون یزد و اشکذر توسط یک نماینده، اردکان توسط یک نمایند، ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز توسط یک نماینده و میبد و تفت نیز توسط یک نماینده اداره می شود، عنوان کرد: تقسیم جدیدی به مجلس ارائه شده که بر اساس آن اردکان و میبد یک نماینده، تفت و ابرکوه و خاتم یک نماینده، بافق و بهاباد و مهریز یک نماینده و یزد و اشکذر نیز یک نماینده خواهند داشت.

عبداللهی/

۲ نظر

  1. امير می‌گه:

    احتمالاًٌ چون شما قبول ندارید خصوصی نشد

  2. دلسوز می‌گه:

    بگذارید پول معدن در جائی خرج شود که توانائی ومدیریت لازم را دارند اینقدر که در این سالها عوارض به شهر دادند چه شد بگذارید لااقل افراد متخصص از این پولها استغاده کنندالان اصفهانیها حرف اول را در اقتصاد مملکت میزنند به چه خاطر ، به خاطرمدیریت قوی افراد باسواد ومتخصص و دلسوز پس بگذارید درامد معادن در جاهای شایسته خرج شود .