پنج شنبه ۳ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۵۶:۲۱ قبل از ظهر

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی بافق در نشست خبری شر کت می کند

کد خبر: 39688
تعداد بازدیدکننده: 181
تاریخ: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

محمدجواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق  پیرامون مسایل روز درنشست خبری با خبرنگاران شهرستان شرکت می کند.

این نشست که قرار بود امروز پیش از ظهر برگزار شود برای استفاده بیشتر و شرکت گسترده تر خبرنگاران شهرستان به فردا عصر موکول شد.

خوانندگان و شهروندان گرامی به عنوان بخشی از جامعه شهرستان از مدیر بزرگ ترین مجموعه معدنی شهرستان چه سوال و انتظاری  دارید؟

۲۴ نظر

 1. محمود می‌گه:

  چرا حقوق سنگ آهنی ها از همه معادن، شرکت ها، ارکانها، ادارات و کارخانجات بیشتر است ؟

 2. dhv می‌گه:

  ۱ _ تکلیف ۲۸ درصد باقیمانده شرکت چه شده است؟
  ۲ـ تکلیف کارکنان شرکت چه خواهد شد؟
  ۳ـ آیا معادن چغارت و سه چاهون نیز واگذار می شود؟
  ۴ ـ بحث مربوط به ادغام شرکت سنگ آهن و معادنش، با ذوب آهن اصفهان صحت دارد یا خیر؟
  ۵ ـ آیا قطع پرداخت دو درصد عوارض شرکت به شهر، در دیماه سال گذشته، صحت دارد؟
  ۶ ـ اعضای هیئت مدیره شرکت، چه کسانی بوده و از کجا آمده اند؟
  ۷ ـ چرا مدیر بازرگانی شرکت اصفهانی است و سابقه اش چیست؟

 3. soleymani می‌گه:

  لطفاهرچه زودتر این حق کشیها را تمام کنید.

 4. هاشم می‌گه:

  سوال من از آقای عسکری اینه که چرابا توجه به اینکه معدن سنگ آهن متعلق به همه مردم بافق است فقط عده ای خاص از مزایای ان بهرمند میشوند؟

 5. مهدی می‌گه:

  بحث خصوصی از کی شروع شد؟
  فایده های خصوصی شدن چیست که در دولتی بودن نیست؟
  اصل ۴۴ چه روندی دارد و مسئولین شهرستان امام جمعه معزز چه نقشی در روند اجرائی آن دارند ؟
  اصل ۴۴ در کنار اصل ۴۵ است یعنی خصوصی در کنار انفال این دو را توضیح فرمائید؟

  چه تضمینی وجود دارد که مدیریت شرکت در آینده طرحهای توسعه ای را ادامه دهد ؟
  شرکتی در بافق می خواهد از دل بافق استخراج کند ، چه مواردی را تقبل نموده که در ازای مشکلاتی که در شهرستان است برطرف نماید ؟ آیا نباید در این شرکت مهم بافق مدیریتی داشته باشد ؟

  آیا سنگ اهن به سمت سنکهای مرمر پیشه در می رود که نه صاحبش مشخص و نه مزایایش به بافق برسد؟

  ۵ سال یا ۵۰ سال دیگر را در نظر بگیرید ، بافق با معدنی دولتی کجاست و بافق با معدنی خصوصی کجا ؟

  شما طی این مدت تلاش و همت برای توسعه بافق را معنا کرده اید ؟ خواهشمند است شفافیت را در روند خصوصی سازی که چه مراحلی را طی کرده بیان فرمائید؟

 6. مهدی می‌گه:

  با خصوصی شدن چند سال دیگر فعالیت معدن ادامه می یابد آیا تضمینی یا نظارتی در برداشت صحیح از معادن داده می شود ؟

  دقیقا از کجا تا کجا واگذار می شود ؟ یعنی فقط چغارت و سه چاهون یا آنومالی های دیگر هم در برنامه خصوصی سازیست؟گندله سازی و آگومره چطور؟

 7. کویری می‌گه:

  باخصوصی سازی چه اتفاقاتی خواهدافتاد وضع بافق بدتر خواهد شد یا بهتر؟ماراتوجیه کنید ایا حق کسانی مثل پدران ما که سالها دراین معادن جان کندند پایمال نخواهد شد؟

 8. اصغر پاشنه طلا می‌گه:

  سئوال نداره ؟
  آیا حق مردم بافق همینه ؟
  شما باید تا پای جونتون از شهر ومردم دفاع کنید نه اینکه چشمتون رو ببندید و امضاء مبارک وخوشکلتون رو بزنید زیر برگه ها و بگید من تحت فشار بودم.

 9. علی می‌گه:

  چه ضمانت کتبی داده شده در برابر قول و قرارهائیکه به شما دادن یا شما به مردم میدین؟

 10. محمد رنجبر می‌گه:

  چرا حاجی جوادا ینقدر از خصوصی سازی حمایت می کند و بدی و خوبی خصوصی سازی را گردن می گیرد.

 11. سوال بي جواب می‌گه:

  تکلیف پرسنل رسمی و قرارداد معین و پیمانکار چیست؟ صحت دارد به جای یک سال قرار داد ٣ ماهه امضا میشود؟ آیا تعدیل نیرو در کار هست آیا امنیت شغلی همچنان بر قرار است؟

 12. یک بافقی می‌گه:

  ضمن احترام به جامعه خبری شهرستان پیشنهاد میشود جلسه ایی با حضور افراد متخصص به عنوان مثال آقایان دکتر یاراحمدی، برخورداری و… که در این خصوص اطلاعات کافی دارند برگزار شود و معایب و محاسن واگذاری معادن برای مردم تشریح شود تا مردم دغدغه شان رفع گردد

 13. ايمان می‌گه:

  کارخانه آگلو مراسیون رسما” کارشو از کی شروع میکند

 14. هادی می‌گه:

  این برنامه از ۳ سال پیش با رفتن دکتر یاراحمدی شروع شده ومتاسفانه بعضی از مسئولین مثل کبکی که سرشان را زیربرف کرده بودند حالا بیدار شدند البته مدیرعامل بیخبر نبوده ویکی از دلایل بارز آن تلاش برای فرستادن ۴ نفر از نیروهای سنگ اهن به شورا ست تا این مسئله مهم را سرپوش بگذارند…

 15. مهدی می‌گه:

  دستور وزیر محترم صنعت در خصوص بازگرداندن نیروهای تبدیل وضعیت به شرکتی چیست وارتباط ان با تدبیر و امیدرا توضیح دهید.

 16. امير حسين می‌گه:

  خدا وکیلی شما فقط یه جواب قانع کننده برای کامنت شماره یک رو بده ، ما کلا بی خیال معدن میشیم

 17. کارگر مظلوم می‌گه:

  سوال من همان سوال آقای محمود است

 18. فرنود راستگو می‌گه:

  ۱- قرار است معدن به چه فرد یا افرادی واگذار شود؟
  ۲- شرایط واگذاری معدن به بخش خصوصی چیست؟

  توضیح:
  با روشن شدن شرایط شاید بتوان کل یا قسمتی از معدن را به کارگران معدن و مردم شهر بافق واگذار کرد.

 19. حق می‌گه:

  با سلام برای اینده فرزندان شهرستان که هم اکنون دانش اموز هستند به چه امیدی در این شهرستان زندگی کنند ایا برای انها هم برنامه دارید اینده شرکت سنگ اهن که دو بحث معدن وشرکت چه برنامه ریزی شده است ایا اصل ۴۴و۴۵ توجه کافی شده است مگر معدن جز انفال نیست وجواب دیگر اگر امکان دارد مدیر شرکت جلسه پرسش وپاسخ برای مردم شهرستان انجام دهد . به امید خصوصی نشدن معدن سنگ اهن بافق صلوات.

 20. دهقانزاده بافقی می‌گه:

  سرنوشت هیئت مدیره و انتخاب بومی ها چه شد؟

 21. سید ح. ضیایی می‌گه:

  بنده بعنوان یکی از بازنشستگان این مملکت که سالها در این شهر زحمت کشیدم سوالات خودم رو از جناب آقای عسکری می پرسم. مطمئنم اگر به این سوالات پاسخ قانع کننده و شفاف داده بشه، مردم سیاهی رو از سفیدی تشخیص می دهند و خدمتگزار رو از خائن:
  ۱ ) صندوق بازنشستگی فولاد و بطور کلی بحث خصوصی سازی شرکت سنگ اهن از سال ۷۹ (اعتراضات نیک کار اصفهانی) تا کنون چه تغییرات و فرقی کرده که جنابعالی در آن سال به عنوان مدیر حراست و امور پیمانکاران، خود از معترضان اصلی اینکار بودید و اکنون موافق آن هستید؟
  ۲ ) چه تضمینی وجود دارد که بخش خصوصی کارخانه های جوار معدنی و نیمه تمام توسعه ای در بافق را اجرا کند؟
  ۳ ) علیرغم مخالفت صریح اصل ۴۵ قانون اساسی مبنی بر عدم واگذاری انفال به بخش خصوصی، این پرونده اجرایی می شود؟
  ۴) سهام کارکنان که اکنون در حال امضاء هست، چرا شفاف نیست و بندهای مشکوک دارد، کارکنان برای چه باید امضا کنند، آیا نباید به همه این حق را داد؟ ایا این برای هدف دیگری است نظیر اینکه به بالادستی ها بگویید کارکنان با خصوصی سازی موافقند؟
  ۵) چه کسی در سال گذشته پیگیر حذف دو درصد عوارض سنگ آهن به بافق بوده است، شخص شما و معاون مالی بازرگانی شما در هیئت دولت و استانداری؟ آیا این درست است؟
  ۶) مصوبه ۲۷۸ هیئت واگذاری سازمان خصوصی سازی، که به منظور واگذاری شرکت سنگ آهن به بخش خصوصی بوده، چرا بر خلاف معمول بر روی سایت سازمان خصوصی سازی قرار ندارد؟
  ۷) چگونه است که معادن چادرملو واگذار نشده اما ارزیاب سازمان خصوصی سازی، در براورد قیمت خود، معادن چغارت و سه چاهون را جزو اموال این شرکت بحساب آورده است و شما سکوت کرده اید؟
  ۸) آیا حقیقت دارد که بدهی صندوق بازنشستکی در مدت یکسال، به اندازه ۱۵ سال بالا رفته تا بتوانند شرکت سنگ آهن را به عنوان رد دیون به آن واگذار کنند؟ بدهی دولت به این صندوق تا سال ۹۱ مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد بوده (مربوط به ۱۵ سال) و در حالیکه بعد از مصوبه دوم واگذاری یعنی ۲۲ مهر ۹۲ بدهی به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته، یعنی دوبرابر شده است. این به نظر شما مشکوک نیست؟
  ۹) انچنان که مسئولین گفته اند ۶۰۰ میلیارد تومان درامد سنگ اهن بوده، با این رقم، بخش خصوصی می تواند تنها از محل درامد خود اقساط را پرداخت کند. ایا این مغایر با اصل ۴۴ نیست و ایجاد رانت نمی کند؟
  ۱۰) چرا تا زمانیکه مردم به اعتراض نیامدند و برخی مسولان اطلاع رسانی نکردند، حتی نماینده یزد، به وزیر هشدار داد، شما این مسایل را بازگو نکرده و در سکوت، با مردم درباره این خصوصی سازی و روند قیمت گذاری و واگذاری معدن، صحبت نکردید؟
  ۱۱) آیا به نظر شما، اقای یاراحمدی را آنچنان که قبلا گفته اید، بدلیل بی لیاقتی اخراج کردند، به دلیل مخالفت با خصوصی سازی اینچنینی برکنار نکردند؟
  ۱۲) آیا با وجود اینکه اقای کرباسیان رئیس ایمیدرو و آقای طیب نیا وزیر اقتصاد اصفهانی هستند، شما نیز بدون اطلاع رسانی، با خروج فرد بومی از هیئت مدیره موافقت کرده و اعضای صفهانی را که مردم ۱۴ سال پیش قسم به خون شهدا می خوردند که او را می کشند ، بعنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب کردند و دم نزدید؟ اقایان نیک کار، الستی، روحی صفت و شهبازی چه کسانی هستند؟
  ۱۳) وقتی تیم هیئت مدیره اصفهانی هستند و اینچنین خصوصی سازی بسیار ظالمانه ای در حق مردم بافق می کنند، و باز هم شما ساکتید، هر عقل سلیمی بخود می پندارد که حتما وعده و وعید باقی ماندن در مدیرعاملی به شما داده اند و دم نزدید. ایا این صحت دارد؟
  ۱۴) می توانید بگویید از یک معاون مالی چه انتظاراتی داشتید که ابوطالبی براورده نمی کرد و جواد برزگری نپذیرفت و رضا تربتی پذیرفت؟
  ۱۵) تربتی در جلسه سرپرستان و مدیران امروز، گفته من و اقای عسکری رفتیم تهران و در جلسه نشستیم. هیچکدام کاره ای نبودیم. هیچ کس حق حرف زدن نداشته است. حتی آقای عسکری و سه وزیر ۷۱ درصد سهام را به صندوق واگذار کرده و ختم جلسه را اعلان کردن، بدون هیچ نظر خواهی…. چرا همان زمان، به مردم اطلاع رسانی نگردید؟
  ۱۶) آقای عسکری درست است که برای امسال نزدیک به ۳۰۰ میلیارد زیان برای شرکت، دیده شده است؟ آیا درست است که بودجه برای پروژه های جوار معدنی گندله و فولاد، فراهم نشده است؟ آیا درست است که وسایل اگلومراسیون، چینی بوده و نمی توانید انرا راه اندازی کنید؟ ایا درست است که خرداد ماه سال گذشته، قول داده بودید اگلومراسیون راه اندازی شود و اکنون یکسال گذشته و به مشکلات عدیده برخورده اید؟ ایا درست است که پیشرفت طرح گندله، با این همه تبلیغاتتان به یک درصد هم نرسیده و سرمایه ان، فراهم نشده و بخاطر همین نوع خصوصی سازی ، بانکهای عامل از پرداخت وام به شما منصرف می شوند؟
  ۱۷) آقای عسکری، ما همه تقصیرها را گردن شما نمی اندازیم. . اما اینکه پنهانکاری کردید و تا مردم اعتراض نگردند و قلمها نوشته نشد و بیانیه ها صادر نشد، حرف نمی زنید، مقصرید ت.

 22. بافقی می‌گه:

  با سلام شما را به خدا به فکر جوانان و کارکنان زحمتکش معادن باشید نه حقوق بگیران کلان سنگ آهن ……………..

 23. ولي اله می‌گه:

  عجب اوضاعی شده!نمیدونیم چی به چیه یا کی به کیه.ولی میدونم که باید یه حرکتی کرد!