پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵:۴۶ قبل از ظهر

فرماندار بافق : لزوم نیازسنجی برای ایجاد رشته های فنی و حرفه ای بافق

کد خبر: 39820
تعداد بازدیدکننده: 151
تاریخ: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد در جریان بازدید از مرکز فنی و حرفه ای امام علی (ع) بافق که با فرماندار و شهردار بافق همراه بود ، با بیان اینکه تمامی زیرساخت‌های لازم برای ارائه آموزش به کارآموزان در مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان فراهم است، تصریح کرد: مرکز فنی و حرفه ای امام علی(ع) بافق تاکنون از عملکرد بسیار خوب و مطلوبی برخوردار بوده است.

وی ایجاد بسترهای آموزش‌ مهارتی را از اهداف آموزش فنی و حرفه‌ای استان عنوان کرد و گفت: وجود مراکز آموزشی در اکثر مناطق و شهرستان‌های استان نشان از اهتمام مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان به امر آموزش و کمک به رفع مشکل اشتغال در استان دارد.

“حبیب اله کارگر” ادامه داد: امروزه جوانان جویای کار برای اشتغال و حتی اشتغالزایی و کارآفرینی می‌توانند از آموزش‌های مختلف و متنوع فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده و با اخذ گواهینامه مهارت علاوه بر راه‌اندازی شغلی برای خویش نیز سبب شوند تا چندین نفر دیگر وارد عرصه اشتغال شوند.

کارگر ، کیفیت بخشی به آموزش ها و توجه ویژه به رشته ها را از مهمترین برنامه های این مرکز دانست و گفت: این امر منجر به ایجاد اشتغال پایدار می شوند.

فرماندار بافق در این آیین ضمن تاکید بر اینکه فراگیر شدن آموزش های فنی و حرفه ای کاهش نرخ بیکاری را در بر خواهد داشت، اظهار داشت: کارآموزان فنی و حرفه ای بهتر می توانند جذب بازار کار شوند.

“سید مهدی طلایی مقدم” گفت: با تربیت نیروی انسانی کار و ورود آنان به بازار می توانیم رونق کارخانجات و کارگاههای صنعتی ، معدنی و خدماتی را شاهد باشیم و با معضل بیکاری مقابله کنیم.

وی یکی از گامهای توسعه شهرستان بافق را از طریق آموزشهای فنی و حرفه‌ای دانست و تصریح کرد: خلاقیت و نوآوری از مهمترین مهارتهای عمومی و مورد نیاز افراد در محیط کار است و فردی که از سازمان فنی و حرفه‌ای مدرک مهارت می‌گیرد باید بتواند در موقعیتهای مختلف تصمیم بگیرد تا بهترین انتخاب را داشته باشد و زمینه کار خود را متحول کند و امیدواریم جوانان از وجود ظرفیتها و امکانات عظیمی که در این مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر شده استفاده و بهره کافی را ببرند .

فرماندار بافق با اشاره به برنامه دولت در بخش مشاغل خانگی و اشتغالزایی در این حوزه گفت: ایجاد مرکز فنی و حرفه ای ویژه خواهران در بافق علاوه بر اشتغالزایی بانوان و رونق اقتصادی شهر می تواند در نقش موثری در مسائل اجتماعی و فرهنگی شهرستان به دنبال داشته باشد.

طلایی مقدم در ادامه ضمن تاکید بر شرایط خاص شهرستان بافق خاطر نشان کرد : باید در خصوص رشته های مورد نیاز شهرستان امکان سنجی صورت گیرد تا طی برنامه سند توسعه شهرستان مرکز فنی و حرفه ای به یک نقطه قوت در این شهر تبدیل شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بافق در پایان با اشاره به عملکرد سال گذشته این مرکز گفت: در سال ۱۳۹۲ آموزش های فنی و حرفه ای به میزان ۱۷۶ هزار و ۶۳۳ نفر – ساعت به کارآموزان این مرکز شامل ۶۱۸ نفر مرد و ۴۶۷ زن ارائه شد .

وی از شرکت ۱۱۴ نفر در کارگاه های صنایع – اصناف ، ۲۵۲ نفر در شعب سیار شهری ، ۶۲ نفر در کارگاه های استاد – شاگردی ، ۱۰۲ نفر در روستاها و ۴۰۶ نفر در کارگاه های ثابت شهری خبر داد .

“کاظم ناظمی” دوره های مهارت آموزی برگزار شده برای کارآموزان را ۷۰ دوره ذکر کرد و گفت: آموزش های مهارتی در بخش خصوصی توسط ۱۶ آموزشگاه آزاد در شهرستان بافق انجام می شود که رشته هایی از قبیل طراحی و دوخت ، مراقبت و زیبایی ، گلسازی ، کامپیوتر و رشته های زیر مجموعه کشاورزی آموزش داده می شود .

در پایان این بازدید مقرر شد فنی و حرفه ای استان نسبت به تامین تجهیزات و ساخت سوله و کارگاههای مورد نیاز مرکز فنی و حرفه ای خواهران بافق با همکاری و مساعدت فرمانداری و شهرداری بافق اقدامات لازم را انجام دهد.

IMG_7219 IMG_7228 IMG_7229

۲ نظر

  1. احسان فتوحی بافقی می‌گه:

    با سلام و عرض خسته نباشید خدمت رئیس محترم مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، جناب آقای ناظمی و همکاران محترمشون.
    جناب آقای ناظمی، امیدوارم همواره موفق، موید و پیروز باشید.

  2. امید می‌گه:

    ولله این آمارها دروغه و همین آمارهای دروغ وضعیت مملکت را به اینجا رسانده است