چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱:۱۸ قبل از ظهر

معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از ۶ سالگی و هرسال انجام شود

کد خبر: 39910
تعداد بازدیدکننده: 113
تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس بهزیستی بافق با اشاره به معاینه چشم بیش از ۲ هزار و سیصد کودک در سال گذشته، گفت: معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از ۶ سالگی و هرسال انجام شود.

index

محسن خوشگذران با اشاره به دایر بودن ۲ مرکز دائمی معاینه تنبلی چشم کودکان در شهرستان، اظهارکرد:  سال گذشته نزدیک به ۲۳۹۰ کودک برای جلوگیری از عارضه تنبلی چشم در شهرستان معاینه شدند.
رئیس بهزیستی بافق با اشاره به اهمیت این معاینه در پیشگیری از نابینایی و کم بینایی در کودکان، افزود: سال گذشته پیش بینی شرکت نزدیک به ۲۵۰۰ کودک در این معاینه چشم را داشتیم.
وی با اشاره به شناخت ۶ مورد تنبلی چشم و برخی عیوب انکساری در شرکت کننده های در این معاینات، خاطرنشان کرد: آمار سال گذشته بدلیل اطلاع رسانی و آگاهی بیشتر والدین نسبت به سال پیشین رشد خوبی داشته است.
وی با اشاره به فعالیت ۲ مرکز معاینه  تنبلی چشم بوسیله علائم و دستگاه در شهرستان، افزود: معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از ۶ سالگی و هرسال انجام شود.
خوشگذران عنوان کرد: بطور معمول معاینه کودکان بوسیله علائم انجام و در کودکان یک تا ۳ سال بدلیل عدم تشخیص جهت علائم با دستگاه انجام می شود.
رئیس بهزیستی بافق با اشاره به تصور برخی والدین برای کافی بودن یکبار معاینه تنبلی چشم در سن زیر ۶ سال، تصریح کرد: والدین باید دقت کنند بدلیل رشد جسمی و تغییرات در قرنیه کودک این معاینه از یک تا ۶ سالگی باید هرسال انجام شود.
مهد کودک دردانه مبارکه و مرکز نگهداری معلولین نیلوفر بافق ۲ مرکز فعال در طول سال برای معاینه کودکان در زمینه تشخیص تنبلی چشم  است

۱ نظر

  1. ماشاالله حاجی شمس الدینی می‌گه:

    سلام
    آقای دکتر دست مریزاد .حالا ما بزرگتر ها که انوار طلایی آفتاب سوزان بافق چشمامون رو کم بینا کرده چکار باید بکنیم؟؟؟؟
    فکری به حال ما هم بکنید.