شنبه ۱ام آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱:۳۷ بعد از ظهر

معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از ۶ سالگی و هرسال انجام شود

کد خبر: 39910
تعداد بازدیدکننده: 63
تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس بهزیستی بافق با اشاره به معاینه چشم بیش از ۲ هزار و سیصد کودک در سال گذشته، گفت: معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از ۶ سالگی و هرسال انجام شود.

index

محسن خوشگذران با اشاره به دایر بودن ۲ مرکز دائمی معاینه تنبلی چشم کودکان در شهرستان، اظهارکرد:  سال گذشته نزدیک به ۲۳۹۰ کودک برای جلوگیری از عارضه تنبلی چشم در شهرستان معاینه شدند.
رئیس بهزیستی بافق با اشاره به اهمیت این معاینه در پیشگیری از نابینایی و کم بینایی در کودکان، افزود: سال گذشته پیش بینی شرکت نزدیک به ۲۵۰۰ کودک در این معاینه چشم را داشتیم.
وی با اشاره به شناخت ۶ مورد تنبلی چشم و برخی عیوب انکساری در شرکت کننده های در این معاینات، خاطرنشان کرد: آمار سال گذشته بدلیل اطلاع رسانی و آگاهی بیشتر والدین نسبت به سال پیشین رشد خوبی داشته است.
وی با اشاره به فعالیت ۲ مرکز معاینه  تنبلی چشم بوسیله علائم و دستگاه در شهرستان، افزود: معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از ۶ سالگی و هرسال انجام شود.
خوشگذران عنوان کرد: بطور معمول معاینه کودکان بوسیله علائم انجام و در کودکان یک تا ۳ سال بدلیل عدم تشخیص جهت علائم با دستگاه انجام می شود.
رئیس بهزیستی بافق با اشاره به تصور برخی والدین برای کافی بودن یکبار معاینه تنبلی چشم در سن زیر ۶ سال، تصریح کرد: والدین باید دقت کنند بدلیل رشد جسمی و تغییرات در قرنیه کودک این معاینه از یک تا ۶ سالگی باید هرسال انجام شود.
مهد کودک دردانه مبارکه و مرکز نگهداری معلولین نیلوفر بافق ۲ مرکز فعال در طول سال برای معاینه کودکان در زمینه تشخیص تنبلی چشم  است

۱ نظر

  1. ماشاالله حاجی شمس الدینی says:

    سلام
    آقای دکتر دست مریزاد .حالا ما بزرگتر ها که انوار طلایی آفتاب سوزان بافق چشمامون رو کم بینا کرده چکار باید بکنیم؟؟؟؟
    فکری به حال ما هم بکنید.

نظرتان را بنویسید