دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۹:۴۴ بعد از ظهر

همه تعهدات ۷۱٫۵ درصد واگذار شده به صندوق بازنشستگان فولاد به قوت خود باقی است

کد خبر: 39928
تعداد بازدیدکننده: 691
تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

بحث واگذاری معدن سنگ آهن بافق به بخش خصوصی، از چندی پیش سبب نگرانی مردم و مسئولان استان یزد و بافق شده است که البته دلایل قانع‌کننده‌ای برای این نگرانی‌ها وجود دارد.

سنگ آهن بافق هم‌اکنون به کارخانه فولاد اصفهان می‌رود و با توجه به مشکلاتی که در زمینه آب بین یزد و اصفهان وجود دارد، این معدن به نوعی می‌توانست در احقاق حق مردم یزد اثرگذار باشد اما با واگذاری آن به بخش خصوصی غیربومی، مشکلاتی در آینده ایجاد خواهد شد.

خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق که این روز ها دغدغه مسئولان استان و مردم شهرستان بافق شده است، در نشستی با حضور اعضای هیئت مدیره صندوق بازنشستگان کشور، معاون اقتصادی این صندوق، معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد، امام جمعه و فرماندار بافق و جمعی از مسئولان و  فعالان سیاسی اجتماعی و اصحاب رسانه این شهرستان بررسی شد.

در این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید، ابتدا امام جمعه و فرماندار و رئیس شورای شهر بافق بر ضرورت احقاق حقوق مردم بافق و انجام تعهدات شرکت سنگ آهن برای عمران و آبادانی این شهرستان تاکید کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد هم در این نشست با اشاره به پیگیری‌های مسئولان استان یزد و شهرستان بافق در زمینه خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، به طرح سئوالاتی در این زمینه پرداخت.

عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگان فولاد کشور در حاشیه این  نشست اظهار داشت: با توجه به تغییر و تحولاتی که در مجموعه سهامداری شرکت سنگ آهن مرکزی ایجاد شده است، اعلام آمادگی کردیم تا از ۷۰ درصدی که مربوط به صندوق بازنشستگی فولاد است، در زمینه تکمیل طرح‌های مدیران شرکت در شهرستان طبق برنامه‌ریزی آنها، همکاری کنیم.

یونس الستی تصریح کرد: اولویت اول ما، تکمیل تمامی طرح‌ها و پروژه‌های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق است.

وی در زمینه بقیه سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز عنوان کرد: این سهام  در راستای اهلیت سازمان خصوصی، به مجموعه خصوصی واگذار می‌شود.

عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگان فولاد کشور بیان کرد: بخش خصوصی نیز با توجه به امیدنامه‌ای که او را به اجرای تعهدات پایبند کرده است، به اجرای کلیه طرح‌های تعهداتی که برای تکمیل پروژه‌های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق انجام شده است، ملزم می‌کند.

الستی بیان داشت: مصوب کردیم همچون روال گذشته، هر عوارضی که برای کمک به توسعه شهر بر اساس قانون تعیین شده، اجرا شود همچنین دو درصد عوارضی را که تعهد کرده‌ایم، همچون سال ۹۲ در سال جاری نیز پرداخت می‌کنیم.

عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگان کشور خاطرنشان کرد: ۷۱٫۵ درصد شرکت سنگ آهن مرکزی در انتهای سال گذشته به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شد و ۲۸٫۵ درصد آن هم در اختیار سازمان خصوصی سازی است که در راستای سیاست‌های دولت واگذار می‌شود.

وی در زمینه تغییرات در هیت مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی هم گفت: این موضوع در هیئت مدیره صندوق، یک بار دیگر مطرح می‌شود تا حداقل یک عضو از شهرستان و استان به آن اضافه شود.

عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگان کشور و معاون اقتصادی این صندوق به سئوالات شرکت کنندگان در زمینه فرآیند خصوصی سازی، تغییرات هیئت مدیره، اختصاص عوارض ارزش افزوده، سرانجام کارخانجات جوار معدنی  و نیروهای این شرکت پاسخ گفت.

علی عبداللهی /بافق

IMG_7321 IMG_7322 IMG_7323 IMG_7324 IMG_7347

۶ نظر

 1. اسفندیار می‌گه:

  ۷۱/۵درصد در پایان سال گذشته به صندوق بازنشستگی واگذار شد مسئولین چه می کردید………………….

  دو درصد عوارض همانند سال گذشته در سالجاری پرداخت کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پس سال های آتی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. مارگزیده می‌گه:

  اقایان الستی .نیک کار.رحیمیان و دیگر اعضا هیات مدیره.ما بافقی ها مارگزیده شده و از ریسمان سیاه و سفید میترسیم.چی شد که دستپاچه شدید و قبل از تقسیم کردن گوشت قربانی(معدن چغارت)خود را به بافق رساندید.م.مرحوم حبیبی در زمان هاشمی کلنگ کارخانه هایی را در بافق به زمین زد و در اردکان و میبد افتتاح شد.گمرک که در مصوبه احمدی نژاد بود به لطف فلاح زاده و دخیل در مهریز احداث میشود .ودهها خیانت دیگر.شما که در بدنه دولت عذی حساب نمیشوید چه تضمینی برای حرفهایتان دارید؟نه حانم ما دکتر یاراحمدی را داشتیم که چون به ونبال حق مردم بود ظالمانه از سیستم فولاد وحتی هیات مدیره پاکش کردید چه تضمینی که اقای عسکری و افراد دیگری این این دیار راهم همین طور طرد نکنید.مسولین مردم گول نخواهند خورد دیگر.هنوز اثار جنایت زمامداران دولت قبل در استان(استاندار سابق)و دارو دسته اش در بدن و دهن جوانانمان هویداست.طالب جان درس بگیر و تو که پسوند فامیلت از روستاهای این مرزو بوم است مردم را به باد فنا نده.

 3. ناشناس می‌گه:

  بابا گنده تر از شما اومدن ودر مواقع حساس قول دادن و زدند زیر قولشون.حرف شورای شهر حرف تمام مردم است.تا روز یکشنبه تضمین درست حسابی بدید وگرنه نخواهید توانست مثل اردیبهشت نود با وعده های سر خرمن بافقی ها رو اروم کنید.

 4. ناشناس می‌گه:

  جناب عسکری.ظلم پایدار نخواهد بود.حتما میدانی چه تبعیضی بین افرار تبدیل وضعیت و رسمی ایجاد کرده ای؟نیروهای زیر نظر پیمانکار هتل جانشان به لب امده و سکوت کرده اند از ترس اخراج شدن.شرکتهای به اصطلاح پیمانکاری که تا ریشه مالی را بر نکنند علیرغم اتمام قراردادهایشان دست بردار نیستند ….دهها مورد دیگر که اگر خدایی ناخواسته اتش زیر خاکستر شعله ور شود همانند ظلمهای چهل ساله وارد شده بر این شهرباعث شعله ور تر آن خواهد شد.بهوش باشید.

 5. محمد فتاحی بافقی می‌گه:

  ما اصلا اصل خصوصی بازی را قبول نداریم چه برسد به قول و قرار چند مدیر دسته چندم برای اجرای تعهدات

 6. سید مهدی می‌گه:

  دیگه دیره:
  عرضه یکجای سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ۹۳/۲/۱۵ ۱۵:۳۳
  کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع می رساند؛ پیرو بیانیه شماره ۰۷۱۲/الف/۹۳ مورخ ۱۴/۰۲/۱۳۹۳ مدیریت بازار، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد، تعداد ۱۰,۶۹۶,۲۱۸ سهم معادل ۵/۲۸ درصد (بیست و هشت ممیز نیم درصد) از سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (سهامی خاص) متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران را بطور یکجا و نقد یا نقد و اقساط (۲۰ درصد نقد، مابقی اقساط ۴ ساله با نرخ ۱۵ درصد) با قیمت پایه کل ۱۶,۷۳۸,۰۸۳,۶۹۹,۴۸۰ ریال، از طریق عرضه در بازار سوم فرابورس ایران روز دوشنبه مورخ ۲۹/۰۲/۱۳۹۳ به فروش برساند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به بیانیه مذکور واقع در وب سایت رسمی شرکت فرابورس ایران به نشانی http://www.ifb.ir مراجعه فرمائید. مدیریت بازار فرابورس ایران