دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۶:۱۳ قبل از ظهر

امام جمعه بافق: سنگ آهن مرکزی تنها سرمایه مردم بافق است

کد خبر: 40002
تعداد بازدیدکننده: 296
تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

 
امام جمعه بافق با اشاره به اهمیت سنگ آهن بافق برای مردم این شهرستان، گفت: این معدن همه سرمایه یک جمعیت حدود چهل و اندی هزار نفریست ولذا حق مردم ما ضایع نشود.
IMG_10007470
 حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی در همایش بحث و بررسی توسعه، عمران و آبادانی شهرستان بافق ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان، اظهارکرد: خداوند در کشور ما در هر  نقطه ای نعمت های گوناگونی را در اختیار افراد قرار داد است.
امام جمعه بافق ادامه داد: بعضی از استان ها منابع ارزشمندی مانند آب، جنگل، مراتع، کشاورزی و دامداری، نفت  و غیره را دارد و خدای بزرگ در شکم این کویر خشک و سوزان معادن ارزشمندی را قرار داده است.
وی با بیان این مطلب که بالاترین ذخیره ما مجموعه چغارت  است، عنوان کرد: اگر بر اساس نامه هایی که برخی عزیزان در اختیار بنده قرار داده اند این معدن شامل اصل ۴۵ و انفالست باید مقام معظم رهبری دستوری را ارائه کنند.
وی با اشاره به اهمیت سنگ آهن بافق برای مردم شهرستان، افزود: اگر نیز شامل اصل ۴۴ است این معدن تنها  سرمایه یک جمعیت حدود چهل و اندی هزار نفری و تلاش شود حق کارگران و مردم ضایع نشود.
حجت الاسلام سلیمانی خاطرنشان کرد: این تعهداتی که در طول سال ها قبل و  قول هایی که در دهه هفتاد از سوی مسئولین  وعده داده شد باید انجام شود.
امام جمعه بافق با اشاره به ضرورت تدبیر درباره کارخانه های جوارمعدنی، عنوان کرد: کارخانه های جوار معدنی آگلومراسیون و گندله باید تکمیل تا مردم ما بتوانند از این سرمایه و نعمت خدادادی حداکثر استفاده را ببرند.
 
همایش بحث و بررسی توسعه، عمران و آبادانی شهرستان بافق با شرکت ۲ تن از اعضای هیئت مدیره صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت سنگ آهن مرکزی، معاون سیاسی  و امنیتی استانداریزد، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی، امام جمعه و فرماندار و عده ای از مسئولین، اندیشمندان و فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان بافق برگزارشد.

۶ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  آیاامام جمعه جلودار ما میشوندکه حقی ضایع نشود

 2. محمود می‌گه:

  مار گزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه
  همه باهم حقمون را میگیریم وحدت وحدت
  باتوکل به خداوند

 3. محمد رضا می‌گه:

  سلام .ما مردم جلو حرکت می کنیم شما هم هوای ما را از دور داشته باشید .معدن چغارت اصلاً نباید خصوصی شود چون معادن بزرگ طبق اصل ۴۵قانون اساسی وبه فرموده مقام معظم رهبری از انفال است

 4. خواهش می‌گه:

  از امام جمعه بافق و شورا دلسوز بافق خواهشمندیم نگذارند که سنگ آهن خصوصی بشود . اگر انفال باشه که حق الناسهم ن اون دنیا ازشون نمیگذرم.

 5. سرمایه می‌گه:

  کمک.خواهشن نذارید سنگ آهن خصوصی بشه

 6. علیرضا می‌گه:

  این حق مردم بافق است و امام جمعه و مسوولین نبایدکوتاهی کنند .