چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۸:۳۲ بعد از ظهر

رئیس شورای شهربافق: معدن بافق باید فعال برای صنایع جوارمعدنی شهرستان بماند

کد خبر: 40009
تعداد بازدیدکننده: 149
تاریخ: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس شورای شهربافق گفت: معدن بافق باید زنده، فعال و سرپا برای صنایع جوارمعدنی شهرستان بماند.

محمدحسن تشکری در گردهمایی همایش بحث و بررسی توسعه، عمران و آبادانی بافق با اشاره به پیشینه خصوصی سازی شرکت سنگ آهن، اظهارکرد: در سال ۷۹ اقدام هایی در این زمینه انجام و مسئولین یکسری قول های دادند و مکاتبات و اسنادی وجود دارد و در سال ۹۰ نیز فروش معدن از طریق مزایده دنبال که با پیگیری هاانجام  شده با دستور مقامات لغو صادر شد.
رئیس شورای اسلامی شهربافق ادامه داد: با مطرح شدن واگذاری ۷۱ و نیم درصد سهام معدن به صندوق بازنشستگی فولاد و ۲۸ و نیم درصد در فرابورس شورای شهر درخواست شورای تامین ارائه کرد.
وی افزود: مسایل، مشکلات و گرفتاری های شهر در شورای تامین مطرح گردید و در دیدارهای و نشستی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم ارائه ۲۸ و نیم درصد در فرابورس بطور عملی رقیبی برای صندوق ایجاد می شود.
وی گفت: ظرف هفته های  گذشته شورای شهر به مدارکی دست پیدا کرد که عملا واگذاری و خصوصی سازی شرکت سنگ آهن به این روش غیرقانونی است.
تشکری افزود:  نامه ای از وزیر صنعت، معدن و تجارت به وزیر طیب نیا  با موضوع خصوصی سازی که در آن تصریح شده پروانه های معادن بنام ایمیدرو و متعلق به بیت المال و تضییع حقوق دولت است.
وی تصریح کرد: شرکت تهیه و تولید که یک شرکت تخصصیست برای خارج شدن از لیست تلاش دارد و جالب اینکه این شرکت که تولیدی ندارد برای خروج تلاش می کند و شرکت سنگ آهنی که تنها امید شهرستان و استان و تنها اهرم استان یزد است باید خصوصی شود.
وی گفت: بر اساس اصل ۴۵ سنگ آهن انفال و بر اساس نامه وزیر همین دولت به وزیر مشابه از اموال دولت است.
وی افزود: ذوب آهن اصفهان بر اساس گفته خودشان ۴۰ هزار بازنشسته و سنگ آهن ۲ هزار نفر که با افزوده شدن ۵۰۰ نفر به ۲ هزار و پانصد نفر و نهایت ۳ هزار نفر افزایش یابد منت داریم حقوقشان را خودمان می پردازیم  چرا باید بدهی دیگران را ما بدهیم.
تشکری با بیان این مطلب که چرا ما نباید کشف قیمت شویم، گفت: با ارایه ۲۸ و نیم درصد بسیاری از شرکت های رقیب آماده خرید سهام این شرکت هستند چرا که از ارزش آن باخبر هستند.
رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: همانطور که فولاد خصوصی ۳ سال خوابید برداشت مردم تعطیلی این فولاد ، گندله و صنایع است.
وی با تاکید بر احقاق حق مردم، افزود: مردم این برداشت را دارند که آقایان قصد دارند خوراک صنایع را از اینجا ببرند و شهر پس از مدتی نابود می شود و مجبورند برای امرار معاش مانند گذشته برای جمع آوری کتیرا به شهرهای دیگر بروند.
تشکری با اشاره  به زیان های معادن بر سلامتی مردم بافق، عنوان کرد: نامه محرمانه سازمان انتقال خون به فرمانداربافق مبنی بر اینکه خون مردم بافق  بعلت آلودگی قابلیت برداشت ندارد.
رئیس شورای شهربافق با بیان این مطلب که توسعه شهرستان در گرو این معدن است، گفت: معدن بافق باید زنده، فعال و سرپا برای صنایع جوارمعدنی شهرستان بماند.
صحبت های رئیس شورای اسلامی شهر بافق با تشویق های پرشور از سوی شرکت کنندگان تائید شد.

۱۱ نظر

 1. ابراهیم می‌گه:

  باسلام
  مشکلات مردم بافق فقط با دلیر مردی مثله دکتریاراحمدی حل میشه که دلسوز واقعیه شهر و مردم باشه و جلسات پشت درهای بسته را که ب ضرر بافقه رو اطلاع رسانی کنه
  فدامدا همه بافقیای غیور

 2. قانعی می‌گه:

  جناب اقای تشکری:ما مردم بافق از شما که تاکنون به کرات خود را بخاطر شهر به خطر انداخته ای تشکر کرده و حمایت همه جانبه خود را باز هم همانند سال گذشته که در انتخابات نشان دادیم از شما اعلام میکنیم.تو رو خدا به هیج وجه در مقابل مافیای فولاد از حق شهر و مردم کوتاه نیایید.

 3. محمد رضا برزگری می‌گه:

  رییس محترم شورای شهر در شهرستان نشستن و حرف زدن چیزی درست نمی شود لطفاً حرکت کنید و به شدت پیگیری کنید که زمان اندک است.

 4. همشهری می‌گه:

  خسته نباشیدشورای محترم شهر.خداقوت جناب اقای مهندس تشکری اجرکم عندالله

 5. حسینی می‌گه:

  سلام ودرود برآقای تشکری عزیز
  امیدوارم در تمام مراحل ومکان ها پیروز و سربلندباشید..
  دست علی یارتون خدابهمراهتون

 6. ابوالفضل می‌گه:

  آقای برزگری شما چقدر راحت قضاوت می کنید،نشستن و حرف زدن مال شورای قبلی بود ایشون و سایر اعضا شورا به هر وسیله ممکن دارن پیگیری می کنن

 7. تلنگر می‌گه:

  باسلام خدمت آقای تشکری
  صحبت های شما من و همشهریانم را به ذوق آورد و امیدوار کرد هنوز مردانی در بافق سوز و عشق در دل به بافق دارند ولی ای کاش این حمایت از بافق را موقعی که دکتر یاراحمدی به پشتوانه حمایت مردمی در برابر مدیران تهیه و تولید و معاون وزیر سابق (خ _ ا ) {بدلیل فساد اقتصادی در آن پرونده ۳۰۰۰ میلیاردی در زندان به سر می برد } بخاطر جلو گیری از پروژه ضرب العجلی مزایده شرکت سنگ آهن در چهار روز در آبا ن سال ۹۰ که اوراق آن نیز بر روی سایت سازمان توسعه نیز منتشر شده بود ایستادگی و برخورود سختی با آن مقامات داشت و با توسل به رهبری از آن مزایده جلوگیری شد و از آنروز پروژه برکناری دکتر یاراحمدی عزیز زده شد و شما هم کاملا در جریان بودید میکردید تا بجای سکوت همان موقع به مسئولان استانی و کشوری می فهماندیم که این بیدارباشی مردم بافق ادامه دارد و حتی با حمایت از مدیر بومی بعدی نیز از خواسته هایمان کوتاه نمی آییم ول چه کنیم که سال ۹۱ شرکت را در سکوت واگذار کردند و الان برای بقیه آن دست و پا می زنیم که انشاالله این حرکتها جواب بدهد مردم شریف و دلسوز بافق به خواسته بحق خودشان برسند .
  به امیدبافقی آباد.

 8. 1403 می‌گه:

  باسلام
  بنده شجاعت آقاب تشکری را در اردیبهشت سال ۹۰ دیدم از مردم حمایت همه جانبه کردن.

  ۱۴۰۳

 9. حسینعلی م می‌گه:

  به نوعی می تئان گفت کلیه اعضائ شورا در کارهای معدنی و صنعتی وغیره اشرافیت کاملی دارند و کسی نمی تواند کلاه سرشان بگذاردو به امید روز ی برای بافقی آباد.

 10. حسین می‌گه:

  درودبر مهندس تشکری
  ما تا پای جانمان ایستاده ایم مهندس حسن و حمایتت خواهیم کرد
  ما اهل کوفه نیستیم حسن تنها بماند …..