پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۹:۱۹ بعد از ظهر

بوسه ی مهر بر دستان معلم …

کد خبر: 40182
تعداد بازدیدکننده: 85
تاریخ: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

 مراسم گرامیداشت روز معلم در اردکان با حضور ” سید محمد میرمحمدی ” استاندار و ” احمد شیرزاد ” مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، ” سید محمد میر محمدی ” ، در مراسم بزرگداشت  روز معلم در اردکان با گرامی داشت یاد و خاطره شهید مطهری ، معلمان را پرچم داران مبارزه با جهل و نادانی دانست و آیت ا… خاتمی ، آیت ا… بهجتی ، آیت ا… صدوقی و فرزندش را معلمانی نمونه برشمرد .

وی ، این شخصیت ها را سمبل اخلاق ، صبوری و عزّت و نیز صاحب همه ویژگی های یک انسان مسلمان ذکر و اضافه کرد : یاد و نام آنها باید زنده بماند چرا که از آنها درس معنویت و اخلاق فرا گرفته ایم .

استاندار یزد ، با بیان اینکه مقام معلم فراتر از درس یاد دادن است ، تصریح کرد : بزرگترین معلمان مادران هستند و شاید به همین دلیل بهشت زیر پای مادران است .

میرمحمدی ، تأکید کرد : باید دست مادران ، پدران ، معلمان و استادان را بوسید و به همه آنها مهربانی کرد چرا که مهربانی را به ما یاد داده اند .

امام جمعه اردکان نیز در این مراسم با اشاره به روایات و احادیث افزود : همه موجودات برای معلمان خوب ، طلب مغفرت می کنند چرا که مسبب خیر و خدمت به خلق می باشند .

حجت الاسلام والمسلمین ” سید محمد حسینی ” با اشاره به اینکه معلم خوب آن است که برای رضای خدا به دانش آموز درس یاد دهد ، اظهار داشت : معلمان برای تعلیم خوبی ها در جامعه با توان کامل فعالیت دارند و لازم است اولیاء دانش آموزان در این راه همراه معلمان شوند تا بتوان در مسیر توسعه کشور گام های استوارتر برداشت .

در این مراسم که با حضور ” احمد شیرزاد ” مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ، امام جمعه ، معاون فرماندار اردکان و دیگر مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد ، به ۲۰ نفر از معلمان نمونه جوایزی اهدا گردید و احمد شیرزاد ضمن دیدار صمیمی با فرهنگیان در ضیافت شام این مراسم ، از نزدیک با آنها به گفتگو پرداخت .

در این مراسم استاندار یزد دست معلم خود را بوسید و دسته گلی را به ” محمّد تقی سنایی ” معلمش اهدا کرد. پخش کلیپ ، اجرای سرود و مراسم گلریزان توسط دانش آموزان دبستان بنت الهدی ، اجرای برنامه های شاد و متنوع و نیز اهدای لوح حاوی عکسی مربوط به زمان دانش آموزی استاندار یزد به وی توسط موزه فرهنگ اردکان از بخش های این مراسم بود.

 

***

۲ نظر

 1. ali می‌گه:

  سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد‌: سهام ۱۰ شرکت دولتی در سومین هفته اردیبهشت ماه از طریق مزایده و فرابورس واگذار می‌شود. به گزارش «سنا»، تعداد ۳۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰۰ درصد سهام کنترلی شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل به قیمت کل پایه ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به صورت نقد و اقساط (۳۰ درصد نقد، بقیه اقساط ۴ ساله با نرخ ۱۵ درصد) و بلوک ۲۸/۵ درصدی سهام شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران شامل ۱۰ میلیون سهم به ارزش کل پایه ۱۶ هزار و ۷۳۸ میلیارد و ۷۳ میلیون ریال در روز دوشنبه و سه‌شنبه (۱۵ و ۱۶ اردیبهشت) در فرابورس عرضه خواهد شد.
  همچنین ۱۰۰ درصد ارزش نیروگاه صوفیان به قیمت کل پایه یک هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال، ۱۰۰ درصد ارزش نیروگاه گازی کنگان به قیمت کل پایه ۸۱۸ میلیارد و ۲۷۹ میلیون ریال و ۱۰۰درصد سهام شرکت فولاد آذربایجان شامل ۳۵۰ میلیون سهم به ارزش پایه هر سهم یک هزار و ۴۵۹ ریال در سه‌شنبه پیش رو از طریق مزایده واگذار می‌شود. افزون بر این؛ ۶۵ درصد ارزش طرح فولاد میانه به قیمت کل پایه ۳ هزار و ۱۹۹ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال، ۱۰۰درصد ارزش نیروگاه برق شهید مفتح به قیمت کل پایه ۱۴ هزار و ۵۸۹ میلیارد و ۶۹۱ میلیون ریال و ۴۹ درصد سهام شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی نیز به ارزش پایه هر سهم ۲۸ میلیون ریال در این روز روی میز مزایده می‌رود.
  http://www.donya-e-eqtesad.com/news/799816

 2. رضادهقانزاده بافقی ( رخصت) می‌گه:

  تقدیم به تمام معلمینی که یادگیری را به تمام معنی برایمان تفسیر کردند:

  گفت استاد : مبر درس از یاد
  یاد باد آنچه به من گفت استاد

  یاد باد آنکه مرا یاد آموخت
  آدمی نان خورد از دولت یاد

  هیچ یادم نرود این معنی
  که مرا مادر من نادان زاد

  پدرم نیز چو استادم دید
  گشت از تربیت من آزاد

  پس مرا منت از استاد بود
  که به تعلیم من اُستاد اِستاد

  هرچه می دانست آموخت مرا
  غیر یک اصل که ناگفته نهاد

  قدر استاد نکو دانستن
  حیف !!! استاد به من یادنداد

  گر بمردست ، روانش پرنور
  وربود زنده،خدایارش باد

  شاعر: علی فروغی