جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۴:۲۱ قبل از ظهر

قابلگان را دریابید،بافق آبستن شده است!!!

کد خبر: 40188
تعداد بازدیدکننده: 109
تاریخ: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

روزهایی پر از دغدغه،روزهایی سرنوشت ساز،روزهایی پر از حرف و حرف و حرف.

بافق در گیر و دارِ شدن یا ماندن!خوب یا بدش را هر کسی  تفسیری دارد.

مردم در انتظار حرکت ، روبه جلو یا عقب گرد!!!خیلی ها می دانند اما نمی گویند.

بافق در ابهام خدمت یا خیانت!و اینجاست نکته ای باریکتر از مو که ناآگاهی می خواهد بتازاند.

عجیب نیست اگر آنها که کمتر می دانند بیشتر برانند.

و عجیب تر نیست اگر آنها که بیشتر می دانند کمتر بمانند!!!

امروز بافق در استان زبانزد شده است آنگونه که نباید، فرقی نمی کند آرام یا ملتهب.

بازی در بافق دو سر باخت است اگر حرکتی شود نابجا ، فرقی هم نمی کند پشت درهای بسته یا در کف خیابان،اولی نرم است دومی سخت.

بافق دارد استخوان می ترکاند، مسکن و آرام بخش هم چند روزی بیشتر افاقه نخواهد کرد بافق را باید جراحی کرد حتی اگر ضجه ها به آسمان رود.

غریبه که نیستید؛بافق آبستن شده است،آبستن شده بود؛!!خیلی قبل تر از آنکه کسی بفهمد!!آبستن فرزند ناخلفی به نام خصوصی سوزی.

قابلگان را دریابید؛ باید خودی باشند وگرنه هم فرزند می میرد هم مادر.

امروز بافق را رخ ببوسیم که فردا دیر است.

نکند تعلل کنیم.

محمد علی قاسم زاده

 

 

 

۱۴ نظر

 1. علی می‌گه:

  سلام اقای قاسمزاده چی شد چرا مسئولین شفاف سازی نمی کنند

 2. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  دوست من کسانیکه خادمند دستشان به جایی نمی رسد و آنانکه خائنند دمشان بر دم بزرگان وصل هست و سفرقندهار می روند نمی دانم از چه بگویم از پیامک های جعلی یا خواب خرگوشی؟

 3. محمد می‌گه:

  آفرین برنفس دلکش ولطف سخنت.

 4. نوه محمد تقی خان بافقی می‌گه:

  واقعا که گریه ام گرفته پدر و پدربزرگم و اجدادم من به خاطر خیانت بعضی ها باعث خجالتم هست که در دوره ای زندگی کردم که وجب به وجب خاک وطنم را میبرند و من و امثال من نشسته ایم و به خیانت وطن فروشها نمی توانیم عکس العملی نشان دهیم من شرمندهام اجداد بافقی ام حتما در گور می لرزند اجداد بافقیم
  یاد شعری افتادم از میرزاده عشقی

  خــــاکــــــم به سر ، زغصه به سر خاک اگر کنم

  خـــــاک وطن که رفت ، چه خاکی به سر کنم ؟

  مـــــن‌ آن نیـــــم بــــه مرگ طبیعی شوم هلاک

  وین کـــــــاسه خون به بستر راحت هدر کنم

  معشـــــوق عشقی ای وطن ای عشق پاک من

  ای آن کـــــــه ذکـــر عشق تو شام و سحر کنم

 5. salim می‌گه:

  سلام
  امیدوارم به این پیشگویی نرسیم
  امیدوارم به برکت انفاس قدسیه بافقهمچنان سربلند بماند
  امیدوارم به برکت ۲۶۶ شهید خفتهدرخون مدفون در بافق ، این مشکلاتحل شود
  امیدوارم به برکت حضرت ابالفضل العباس و خواهرش زینب دستان این خائنان به انقلاب و ملت ، برای همیشه قطع شود
  امیدوارم
  واقعا امید وارم

 6. مهدی می‌گه:

  برای همه ما هر دو مهمند هم فرزند و هم مادر.

  هر دو را می خواهیم حواس مافیا جمع باشد که از این حق نمی گذریم و پیگیریم

 7. کارگر می‌گه:

  جناب آقای قاسم زاده خداوکیلی چند خیر که تا کنون معدن برای بافق داشته رو بگین
  ما که تا حالا جز ایجاد فاصله طبقاتی ، گرانی و تبعیض چیزی ندیدیم

 8. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  جناب نوه محمد تقی خان بافقی
  اینها چیه نوشته اید؟؟؟مگر مردم بافق مرده اند یا در غل و زنجیرند؟؟مردم دلاور بافق در طول تاریخ آنچنان زورگویان را سر جایشان نشانده اند که دیگر نفسی از دهان کثیفشان در نیامده چه برسد به اینکه عده ا ی که تمامشان به یک خاندان دهها نفری بیشتر نمی رسد وبه شهر همسایه وصلند و به یک اشاره سبابه جوانان غیور بافقی به گودالهای قبلیشان خواهند افتاد بخواهند پایشان جلوی مردم بلند مرتبه و شجاع بافق دراز کنند..اراده مردم غیور بافق هر سد زورمندانه و ظالمانه را خرد خواهد کرد و مطمئن باشید دهان کثیف آنها را برای همیشه خواهد بست.مگر اینها کلفتتر از رضاخان میر پنج هستند؟؟؟او الان گذاشت؟؟اصلا ردی ازجنازه اش را می توانیدبیابید؟؟سیلی محکم آیت الله بافقی دهان اورا خرد کرد تا در نهایت به سال ۱۳۵۷ دودمانش را آواره دنیا نمود.مگر فرزندان آیت الله بافقی و نوادگان او مرده اند که خاک بافق را یک خانواده به ظاهر اخلاقمدار ولی در باطن پست و شوم و کثیف به تاراج ببرند؟؟؟مگر فرزندان عبدالرضا خان بافقی جلای وطن کرده اند که بیگانگان ژاژخای جرات کنند قدم بر خاک پاک بافق و روستای نیاکان آیت الله میرغنی زاده گذارند؟؟مگر غیرت جوانان شجاع بافق اجازه چنین سیاه بازیهایی را می دهد؟؟مگر از یاد برده اید روزگاری که مردم کوهبنان از غارتگری دزدان افغان وبلوچ به دامن تفنگداران بافقی پناه آوردند و جوانان غیور بافق دزدان غارتگر را سرکوب و کوهبنان را به مردمش بازگردانند؟؟؟ هنوز از آن واقعه چند ده سالی نگذشته و بیش از یک یا دو نسل را نگذرانده ایم و هنوز همان توان،شجاعت،حمیت،غیرت،و شکست ناپذیری در بازوان مردم مردم برای روز مبادا ذخیره و در حال استراحت است و در وقت مقتضی چنان بر سر متجاوزان وزورگویان فرود خواهد آمد که دیگر تا فرسنگها و هکتار ها آن طرفتر کسی جرات نکند حتی به پرنده ای خوش پرواز در آسمان بافق نگاه چپ بیندازد.البته نکته ای را باید اعتراف کنم که مرکز نشینان در استان و پایتخت از این جوشش و توان همانند همیشه غافلند و وقتی خواهند فهمید که کار از کار گذشته باشد.
  آقایان غافل و نادانان بی خبر مواظب رفتارتان باشید !!
  حتی بنده فرهنگی و قلم بدست به این تازه بدوران رسیده های مر کز استان و همسایه متجاوزمان می گویم اگر لازم شود شمشیر بدست در صف مقدم کارزار با تمام باطلتان تا سرحد مرگ خواهم جنگید تابدانید بافقی کیست و بافق کجاست و تا درسی برای تمامی زورگویان شاخ شکسته باشد و از هیچ چیز ابایی نخواهم داشت.

  سید محمد میر سلیمانی بافقی

 9. سید امین رضوی می‌گه:

  سخنتان حق جناب میرسلیمانی عزیز…. ولی از آن روز باید ترسید که دوست و دشمن از یکدیگر شناخته نشوند. از آن روز باید ترسید که یاران دشمن اشکار ما در میان لشکر خودی اند…. از ان روز باید ترسید که ندانیم آنکه یاریمان می کند، انکه راهنمایی مان می کند، آنکه پشتگرممان است، همان خیانتکاری است که به ساز دشمنان آشکارمان می رقصد و ما نادانسته و ناآگاهانه برایش کف زده ایم. بی شک، بزرگترین شکست برای قویترین لشکرها، نفوذ دشمن در صفوف ارایش یافته آن است. وای بر روزی که دشمنان، در پیراهن دوستانمان، برایمان تصمیم میگیرند. وای برروزی که باطل لباس حق بپوشد که در این روز، دیگر شناخت حق و باطل مشکل است و این باطل است که حق را از درون می خورد و نابود میکند. تاریخ پرافتخار بافق و بافقی، پیروزی بر دشمنان آشکار است…. از رضا خان میرپنج تا دزدان غارتگر افغان… امروز دشمن ما، دوست خیانتکار و منافق ماست….. او را بپایید

 10. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  جناب رضوی عزیز فرمایشاتتان کاملا بجا و سنجیده و بحق است.ای کاش بافقی یکدست و آشکار داشتیم و دوستان بافقی مصالح شهر را بر مصالح شخصی و حزبی ترجیح می دادند.

 11. امیر می‌گه:

  ما در موقع خراب شدن ملک مان از ناحقی زاییدیم ولی کسی به دادمان نرسید حالا که دیدند ناحقی درد اور است بداد ما برسید و حق ما را بدید ما هم از شما حمایت می کنیم

 12. ماشاالله حاجی شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  من فکر نمیکنم حتی قابله ترین قابله ها بتونن مشکل لاینحل بافقو به نحو مطلوبی حل کنن چون از یه طرفی پای چندین میلیارد پول یامفت در میونه از طرفی هم حقوق به حق مردم سخت کوش بافق کوتاه اومدن خیلی سخته البته باید در کمال آرامش به اعضای شورا ودلسوزان شهر اعتماد کنیم تا ببینیم چی میشه و چه کودکی قراره دنیا بیاد.

 13. بافقی می‌گه:

  اقای قاسمی شما نگران قابله نباشید بارها بافق ازدست بعضی ازمسولین حامله وخودش زایمان کرده

 14. رضا می‌گه:

  سلام اقای سلیمانی زیبا گفته اید ولی داشتم داشتم حساب نیست دارم دارم حساب هست تمام افتخارات گذشته در تاریخ ماندگار هست و پابرجا و هیچکس منکر آن نیست ولی امروز چه داریم و چه میکنیم که نسلهای بعدی از ان یاد کنند ؟؟؟