سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۷:۱۲ بعد از ظهر

نشست رئیس روابط عمومی استانداری یزد با روابط عمومی های شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 4026
تعداد بازدیدکننده: 99
تاریخ: ۰۲ خرداد ۱۳۹۱

سیدعبدالمجیدقائم محمدی در جمع روابط عمومی ها و اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق، ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی و همچنین سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت و در ادامه بیان کرد: برگزاری جلسات متعدد در چند سال اخیر با مسئولین روابط عمومی ها، نشست های خبری و اجرای دو جشنواره مرتبط، نشان از نگاه نوینی به مقوله روابط عمومی دارد.

رئیس روابط عمومی استانداری یزد با اشاره به جایگاه مهم روابط عمومی در سازمان ها، خاطرنشان کرد: آموزه های دینی رسیده از ائمه معصوم(ص) نیز به تکریم واحترام به ارباب رجوع تاکید دارد.

 وی اضافه کرد: مسئولین روابط عمومی باید باانگیزه، علاقه مندی و روحیه نوآوری در کنار آموزش برای رسیدن  به جایگاه های مناسب و بالاتر تلاش کنند.

وی به تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی ها در برخی شهرستاهای استان اشاره کرد و یادآورشد: روابط عمومی استانداری پذیرای طرح ها و نظرات سازنده و نوآوری های مرتبط با وظایف این مجموعه است.

وی افزود: روابط عمومی ها باید خودجوش و فعال باشند و بطور حتم مدیران نیز حمایت خواهند کرد و ما نیز در این زمینه سفارشات و تذکرات لازم را ارائه می دهیم.

قائم محمدی همچنین گفت: در بحث رسانه ها و نشریات نیز با وجودی که ما مسئولیت مستقیم نداریم ولی سعی نمودیم مساعدت های مالی و معنویی داشته باشیم.

فرماندار بافق نیز سالروز حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر را گرامی داشت و هفته روابط عمومی و ارتباطات را به فعالین این عرصه تبریک گفت.

حسین ندافیان از تلاشهای سال گذشته روابط عمومی های شهرستان تقدیر کرد و ادامه داد: در سال ۹۱ روابط عمومی های شهرستان باید با برنامه ریزی برای شکوفایی بیشتر و ارتقاء روابط متقابل به منظور شنیدن نظرات مردم و انعکاس پاسخ مسئولین اقدام نموده و همچنین ارتباط بیشتر و تنگاتنگی را با رسانه و جراید داشته باشند.

وی افزود:روابط عمومی یک هنر، علم، فن و آینه تمام نمای معرفی سازمان به مخاطبین است و اگر روابط عمومی عملکرد مناسبی داشته باشد واهداف را به شکل مناسب ترسیم نماید، سازمان چالشی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: عدم انعکاس سریع و شفاف اطلاعات باعث انتقال اخبار ضعیف و ناقص توسط رسانه ها شده و مقدمه ایجاد چالش و مشکل برای سازمان می گردد.

فرمانداربافق تاکید کرد: با روابط عمومی فرمانداری هماهنگ شده ادارات وارگانهایی که تجهیزات و لوازم مناسبی برای پوشش اخبار و مناسبت ها ندارند تا آماده سازی شرایط مناسب همکاری صورت گیرد.

مسئولین روابط عمومی و اصحاب رسانه شهرستان بافق نیز در این نشست صمیمی مسایل و مشکلاتی از جمله؛ نیاز به برگزاری کلاس های آموزشی، توجه بیشتر به نقش و جایگاه روابط عمومی ها، مشارکت در برنامه های استانی، توجه بیشتر استان به شهرهای دورتر و کم بضاعت تر و سایر موارد را با مسئول روابط عمومی استانداری بیان نودند.

شایان ذکر است: ارائه جزوه آموزش خبر نویسی و اهدا لوح تقدیر به مسئولین روابط عمومی شهرستان بافق از دیگر برنامه های این نشست بود.