چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۴:۱۴ بعد از ظهر

دارایی فقیرترین رئیس جمهور جهان! + عکس

کد خبر: 40280
تعداد بازدیدکننده: 175
تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از العربیه، اگر گفته شود که رئیس جمهور اروگوئه در یک فولکس زندگی می کند، زیاده گویی نشده است.

 
وقتی در سال ۲۰۱۰، فرمانده سابق چریک های چپ گرای اروگوئه، قدرت را به دست گرفت، در حضور مردم از دارایی های خود پرده برداشت. اما دارایی های “خوزه موجیتا” بیشتر از  یک خودروی فولکس مدل ۱۹۸۷ نبود.
 
 
همانطوری که در تصویر این خبر مشاهده می کنید، رئیس جمهور اروگوئه قبول نمی کند که با خودرو رسمی دولتی جابجا  شود، بلکه همیشه ترجیح داده که از فولکس خود استفاده کند. وی همچنین  حاضر نیست که در قصر ریاست جمهوری “رزیدنسیا دی سئوارز” که دارای  ۴۲ خدمه و کارمند است، زندگی کند. بلکه زندگی در مزرعه کوچک خانمش در بیرون شهر مونته ویدیو، پایتخت اوروگوئه را ترجیح داده است.
 
“موجیتا” در دهه های ۶۰-۷۰ رهبری گروه چریکی چپ گرای “توپاماروس” را علیه حکومت نظامیان به عهده داشت وی ۶ بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و۱۴ سال از عمر خود را در زندان سپری کرد تا اینکه در سال ۱۹۸۵ از زندان آزاد شد.
 
رئیس جمهور اروگوئه با دریافت ۱۲هزار دلار در ماه و پرداخت ۱۱هزار از آن به فقرا، دانشجویان نیازمند و امور خیریه، لقب فقیرترین رئیس جمهور جهان را از آن خود کرده است.

۴ نظر

 1. دلسوز می‌گه:

  قابل توجه مسولان ومدیران مایادبگیریدهمش شعارندین برای یکبارم شده عمل کنید

 2. دلسوز می‌گه:

  منظورم ساده زیستی وکمک به فقرا بودسوتفاهم نشودای کاش همه مایادبگیریم

 3. عزادار دارالشجاعه می‌گه:

  قابل توجه همه اونایی که دارن از سیری میمرند ونظاره گره یه مشت گشنه در حال مرگ هستند بعد اسم خودشون رو مسلمون و شیعه مرتضی علی میدونند و دم از اسلام و قرآن و ارزش وجنگ و شهید و شهادت میزنند!!!!
  اگر مرد هستند بیان برا یک در صد هم از این افرادی که هیچ کدوم از این موارد رو قبول ندارند یاد بگیرن..
  من دیگه حرفی برای گفتن ندارم……

 4. ابوالفضل می‌گه:

  نظرشماره ی ۳درست است موافقم