جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۸:۳۴ قبل از ظهر

تغییر نام بانوان علاقه مند به اسامی فاطمه و زهرا تا ۲۳ اردیبهشت

کد خبر: 40521
تعداد بازدیدکننده: 142
تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

 رئیس ثبت احوال بافق گفت: بانوانی که علاقه مند به تغییر نام به یکی از دو نام مبارک «فاطمه» و «زهرا» هستند می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی تا ۲۳ اردیبهشت ۹۳ به این اداره مراجعه کنند.

IMG_10007902

محمودکریمیان در گفت و گو با «بافق فردا»  عنوان کرد: بر اساس نامه مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور به مناسبت ایام ماه رجب تغییر نام بانوان علاقه مند به اسامی «فاطمه» و «زهرا» با کمترین گردش کار اداری انجام می شد.

رئیس ثبت احوال بافق افزود: بر اساس این نامه  بانوانی که علاقه مند به تغییر نام به یکی از دو نام مبارک «فاطمه» و «زهرا» هستند می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی تا ۲۳ اردیبهشت ۹۳ به این اداره مراجعه کنند.

امیرعلی و فاطمه پرطرفدارترین نام  در بافق

وی خاطرنشان کرد: نام های پیامبر(ص) امامان معصوم(ع) و وابستگان این خاندان بزرگوار جزو رتبه های نخست اسامی پسران و دختران بافقی است.

وی در بیان بیشترین فراوانی نام در شهرستان، گفت: نام های امیرعلی،ابوالفضل،امیرعباس، علی و محمدطاها برای پسران و اسامی فاطمه، زهرا، زینب، ریحانه و نازنین زهرا در دختران بیشترین فراوانی نام را در سال گذشته داشته است.

رتبه دوم استان یزد در تعداد سادات نسبت به جمعیت

وی با بیان این مطلب که براساس آمارها استان یزد  با یک درصد کمتر پس از استان مازندران رتبه دوم بیشرین تعداد سادات را نسبت به جمعیتش در ایران دارد، افزود: ۱۹ درصد جمعیت یک میلیون و ۴۲۶ هزار و شصت نفری این استان و رقمی در حدود ۱۹۷ هزار و هشتاد و دو نفر را ذریه حضرت زهرا(س) تشکیل می دهند.

صدورکارت هوشمند برای کارت اولی ها

کریمیان با اشاره به آغاز فعالیت صدور کارت هوشمند در شهرستان، بیان کرد: کلیه کارت اولی ها یعنی افرادی که به سن ۱۵ سالگی برسند و اشخاصی که تغییراتی در اسناد هویتی انجام می دهند از این به بعد بجای کارت ملی برایشان کارت هوشمند صادر می شود.

رئیس ثبت احوال بافق با بیان این مطلب که صدور این کارت برای بقیه اشخاص هنوز آغاز نشده، گفت:  صدور کارت هوشمند برای بقیه آغاز نشده و در اطلاعیه های بعدی با شروع فعالیت اطلاع رسانی می شود.

 

 

 

 

 

۶ نظر

 1. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  آقای رئیس به مناسبت روز پدر اسامی مردان را هم عوض کنید در ضمن ۹۰درصد سادات بافق خوسفی هستند

 2. بابا پنجعلی می‌گه:

  عباس الیکی میگه ۹۰ درصد خوسفی ها بافقی هستند

 3. هادی می‌گه:

  عباس آقا ؛ ببخشی جمعیت خوسف چند نفره

 4. شوخ طبع می‌گه:

  خوسف ۹۰ نفر جمعیت داره که ۹۰ درصد سادات بافق را شامل شده؟؟؟؟؟

 5. محمد می‌گه:

  درود برآقای کریمیان عزیز

 6. ايمان می‌گه:

  آقای ابراهیمی به چه حساب ۹۰ درصد سادات خوسفی اند!!!!!