چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶:۴۷ بعد از ظهر

خوزستانی‌ها برای خرید سهام سنگ آهن بافق صف کشیده‌اند

کد خبر: 41272
تعداد بازدیدکننده: 338
تاریخ: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

به رغم قول سازمان خصوصی سازی برای توقف کار/
خوزستانی‌ها برای خرید سهام سنگ آهن بافق صف کشیده‌اند

در حالی که دستور توقف واگذاری معدن سنگ آهن بافق صادر شده است، خبرها از پیشتازی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خوزستانی برای خرید سهام معدن سنگ آهن بافق به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، خبرهای رسیده از پیشتازی شرکت‌های سرمایه گذاری غدیر، امید و فولاد خوزستان برای خرید ۲۸٫۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در فرا بورس حکایت دارد.

اسکندری، کارگزار شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از طرف سازمان خصوصی سازی در بانک توسعه و تعاون کشور نیز از عدم ارسال هرگونه نامه‌ای مبنی بر توقف واگذاری سهام شرکت سنگ آهن خبر داده و اعلام کرده است ۲۸٫۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق فردا ساعت ۱۰ صبح در فرابورس عرضه خواهد شد.

این خبر در حالی برای خبرگزاری فارس ارسال شده است که فرماندار بافق در روز گذشته از نتیجه بخش بودن جلسه استاندار یزد با سازمان خصوصی سازی و جلوگیری از باز شدن هرگونه پاکتی برای خصوصی سازی این شرکت در روزهای آتی خبر داده بود.

۱۱ نظر

 1. دلسوخته می‌گه:

  دوره حفاظت از بیت المال گذشته، همه برای منافع خودشان تلاش می کنند، گوش شنوایی برای حق و حقوق انسانها نیست ، حالا شعار علی دادن آسان شده.

 2. سرزمین کورش بزرگ می‌گه:

  از ماست که بر ماست
  مردم بافق هیچ گاه اتحاد کافی نداشته اند و همیشه در بین آن ها دعواهای احمقانه ی محله ای وجود داشته است.جمله معروف تفرقه بینداز و حکومت کن را بارها شنیده ایم.این جمله مبنای کسب منافع اقتصادی نامشروع کشور انگلیس است. متاسفانه به علت اختلافات شدیدی که در بین ما مردم بافق وجود داشته است پیروان تفکر سیاسی انگلیسی نیازمند ایجاد اختلاف نبوده اند.بر گرده ما سوار شده اند و منابع طبیعی ما را به یغما برده اند.در این مقطع تاریخی بافق که در طول مقطع تاریخی ایران متمدن قرار دارد اتحاد مردم حرف اول و آخر را می زند.مطمئن باشید در روزهای جاری ایجاد اختلاف و دلسری در دستور کار افراد خاص قرار می گیرد.قضیه سنگ آهن منحصر به گارگران سنگ آهن نیست بلکه جمیع مردم بافق چه معلم-چه مغازه دار و … باید در این راه مقدس به کارگران کمک کنند.همه ما از قیام کاوه بر علیه ضحاک آگاهیم.به خوبی می دانیم کارگر چه قدرت عظیمی در چنگال خود دارد.کاوه آهنگر کارگری بود که توانست حقوق از دست رفته مردمش را بستاند و فرمانروایی را به دستان فریدون برساند.اگر این داستان را در بافق در نظر بگیریم و ابعاد آن را کوچکتر کنیم خواهیم دید که چند سال پیش مردم در بافق به پاخواستند تا حقوق از دست رفته خود را بازگردانند.کارگران قلب تپنده این این قیام بودند.علت اینکه که ما نتوانستیم به اهداف خود در آن روزگار برسیم این بود که فریدون را درست تشخیص ندادیم و به آنچه می خواستیم آگاه نبودیم.نمی دانستیم مسئولین قرار نیست برای ما کاری کنند.همشهریان من دوباره فریب فریدون های قلابی را نخورید.از کجا معلوم فردی از هیئت مدیره سنگ آهن در حمایت از مردم استعفا ندهد و خود را فریدون معرفی نکند و قیام مردم را منحرف ننماید.ما به جملاتی مانند رضایت بخش بوده است-مسئولین قول داده اند و … توجهی نمی کنیم ما خواستار اقدام عملی هستیم و تا اقدام عملی صورت نگیرد از پای نخواهیم نشت.اگر اقدام ما به نتیجه برسد.به سایر شهرهای محروم در عین ثروتمند بودن این پیغام را می دهیم که آن ها نیز برای دستیابی به حقوق خود تلاش کنند.پس اقدام مردم بافق یک اقدام ملی است.بیایید سطح خواسته های خود را بالاتر ببریم و بخواهیم دستمزدها نیز افزایش یابد.
  زنده باد ایران

 3. ندای بافق می‌گه:

  این سنگ اهن باید از بافق بیرون بره و بس
  خیلی باید ما کارگران بی غیرت باشیم که کلاه گشادی مثل جریان رفتن دکتر سرمان برود ما ایستادیم تا گرفتن حــــق یعنی اثبات اصل ۴۵

 4. رجبی می‌گه:

  عرضه یکجای سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران(سنگ آهن۴) ۹۳/۲/۲۹ ۰۹:۴۴
  کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع می رساند؛ پیرو بیانیه شماره ۰۷۱۲/الف/۹۳ مورخ ۱۴/۰۲/۱۳۹۳ و اطلاعیه تکمیلی ۰۷۱۵/الف/۹۳ مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۹۳ مدیریت بازار، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد، تعداد ۱۰,۶۹۶,۲۱۸ سهم معادل ۵/۲۸ درصد (بیست و هشت ممیز پنج دهم درصد) از سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (سهامی خاص) در نماد معاملاتی سنگ آهن۴ ، متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران را بطور یکجا و نقد یا نقد و اقساط (۲۰ درصد نقد، مابقی اقساط ۴ ساله با نرخ ۱۵ درصد)، با قیمت پایه هر سهم ۱,۵۶۴,۸۶۰ ریال امروز دوشنبه مورخ ۲۹/۰۲/۱۳۹۳ از طریق عرضه در بازار سوم فرابورس ایران به فروش برساند. متقاضیان خرید می بایست قبل از شرکت در رقابت نسبت به تکمیل و ارائه فرم شماره ۱-۱ و فرم های شماره ۲ تا ۶ (پیوست بیانیه مذکور) و ارائه مستندات لازم (پیوست بیانیه مذکور) به کارگزار خود اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد خریدار یا خریداران سام شرکت می بایست مفاد مندرج در بیانیه عرضه یکجای سهام، در خصوص شرایط عرضه سهام شرکت مذکور، را مطالعه و آثار مالی و حقوقی ناشی از آنها را در ارزیابی های خود مد نظر قرار دهند. ضمناً لازم است ضوابط مربوط به شرایط متقاضیان خرید در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در فرابورس ایران مصوب ۱۰/۰۷/۱۳۹۱ شورای عالی بورس (پیوست بیانیه مذکور) توسط متقاضیان خرید سهام رعایت گردد. یادآور می گردد، متقاضیان پس از تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار و واریز یا ارائه سپرده شرکت در رقابت، می توانند در رقابت خرید سهام مذکور شرکت نمایند. مدیریت بازار فرابورس ایران

 5. دلسوخته می‌گه:

  آهاااااااااااااااای مسئولین کجایین که خاک تو سرمون شده

 6. مهدی ع می‌گه:

  حالا می فهمیم که دکتر چه شخصی بود

 7. ناشناس می‌گه:

  اهای مسولین دلسوزبافق کجاییدکه خاک بافق رادارن به توبره میکشند فکری بردارید خوزستانیهادارن میان که برمردم بافق حکومت کنند

 8. بافقی می‌گه:

  وای به حالت …. اگر خصوصی شه…

 9. فرنود راستگو می‌گه:

  یک شاعر چینی میگه:
  از ماست که بر ماست.
  روزی که رفتید و در چهار دوره انتخابات شوراها که مظهر حکومت مردم بر مردم بود به هم محلی هایتان رای دادید باید فکر این روزها را می کردید.

 10. شهروند بافق می‌گه:

  چرا مسئولین بافق دست روی دست گذاشته اید؟شما که به ما کارگر ها وعده داده بودید که از خصوصی کردن معدن مان جلوگیری کنید .حالا چه شد…

 11. کبیر می‌گه:

  آقای استاندار به خاطر آب یزدکوتاه نیایید ماایستاده ایم