یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۳:۳۲ بعد از ظهر

این امکانات و ابادانی که در یزد و اردکان می بینیم حاصل رفتن سنگ و امدن آب است

کد خبر: 41430
تعداد بازدیدکننده: 134
تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۳۹۳

با توجه به معادن غنی سنگ اهن  در بلوک معدنی بافق که معدن چادر ملو و معدن چغارت از  معادن عمده این سرزمین زر خیز به شمار می ایند و با عنایت به قدرت و نفوذ اصفهان و برنامه ریزی  و زرنگی مسئولین یزد و اردکان معادن سنگ اهن منطقه بافق تقسیم شده  است.

تولیدات  خام  معدن سنگ اهن  چغارت بافق به ذوب اهن اصفهان صادر می شود  ومعدن چادر ملو هم بین یزد و اردکان تقسیم  می شود .

در برابر سنگ اهن عیار بالایی که به اصفهان می رود اب کوهرنگ به یزد منتقل می شود و چرخ های کارخانه فولاد اردکان و فولاد یزد به حرکت در می اید و یزد و یزدی بهره ها می برند.

این امکانات و ابادانی که در یزد و اردکان می بینیم حاصل رفتن سنگ و امدن آب است.

بعید هم نیست که قسمتی از سنگ اهن بافق به خوزستان برود   تا اب کارون به یزد منتقل  شود  وسود بیشتری نصیب یزد و یزدی شود .

اما در این میان سهم ما مردم بافق فقط حقوقی است که کارگران  از معدن می گیرند و گرد و خاک و انواع بیماری های  گوناگون که هر روز شاهد گسترش ان هستیم.

حال بر همه ما مردم بافق لازم است پی گیر جدی حقوق حقه خود بوده و از حق پایمال شده خود پرسش نماییم

برای  بدست اوردن حقوق خود راهی جز همدلی  وحدت و  صمیمیت نداریم

و تنها راه برای حفظ وحدت و همدلی حمایت قوی از مسئولین بومی و  مدیران توانای بافقی است چرا که تمام شهر هایی که توسعه پیدا کرده اند با بها دادن به همشهریان خود به توسعه همه جانبه رسیده اند

اگر خود را قوی نکنیم و پشتیبان مدیران توانمند بافقی نباشیم  اوضاع شهرمان بدتر از قبل خواهد شد.

ابادی بافق و پیشرفت بافقی را ارزومندم.

علیرضا نجبر بافقی

 

۱۵ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  جنا ب اقای رنجبر.
  دراین پس گیری حقوق از دست رفته بافق ؛کدامیک از مسئولین همراهی کردند؟؟
  امام جمعه؟فرماندار ؟مدیر عامل؟مسئولین استان؟

 2. عرفان می‌گه:

  نامه محرمانه سازمان انتقال خون به فرمانداربافق مبنی بر اینکه خون مردم بافق بعلت آلودگی قابلیت برداشت ندارد

 3. رضایی می‌گه:

  آقای رنجبراکنون که این کامنت را مینویسم در یزد هستم بخداوقتی تحولات یزد را دیدم بفکر همین موضوع افتادم ونیت کردم وقتی به بافق برگشتم در همین مورد مطلب بنویسم ممنون که شما یاد آوری کردید بقول دوستی این زیرگذر وروگذر وبغل گذری که دریزد ساخته میشود بوی سنگ آهن میدهد.بنازم این عدالت را

 4. ماشااله می‌گه:

  سلام براستادرنجبرعزیزمثل همیشه پرمحتواوپرمغز.موفقیت بافق وبافقی ومیران پرتلاشش آرزوی ماست

 5. بافقی دلسوز می‌گه:

  ای کاش همه مردم بافق مثل شمافکرمی کردند

 6. وطنم بافق می‌گه:

  احسنت و درود ب آقای رنجبر
  آهای مردم به هوش باشیددغدغه امروز ما تغیر مدیریت نیس،،مدیر میخواد عوض بشه میخواد نشه،دغدغه ما فقط و فقط بحث خصوصی سازیی،،بحث ما اینه ک استان یزد و اردکان با نمایندشون آقای تابش معدنای سه چاهون و چغارت رو بخاطر آب برای کارخانه های فولادشون دست ب یکی کردن و فروختن ،،حالا هم برنامه ریزی کردن و بقیه سهام رو دادن به اهواز تا از اونجاهم آب بگیرن،،،خواهش میکنم گول عده ای از ،،،،رو نخوریم. که دارن جو رو ب نفع خودشون تغیر میدن و بحثه مدیر بایدعوض بشه رو آوردن وسط تا از آب گل آلود ماهی بگیرن،،اونا همون مهندس احمدیه رو که گذاشتن و تمام معدنامون رو فروخت،برامون بسه،،پس الان فقط دغدغه ما فقط لغو خضوصی باشه و از استان بخوایم ک خودش ک بخاطر منافع خودشون معدن رو فروخته ،برگردونن !!به هوش باشن

 7. salim می‌گه:

  سلام
  تنم لرزید
  یعنی اگر این مطلب واقعیت داشته باشه که برسر آب و سنگ آهن اینجوری پشت پرده معامله کرده باشند یعنی اینکه دیگه هیچکس در این دستگاه قابل اعتماد نیست
  بیچاره مردم…!

 8. محمود می‌گه:

  کاملا منطقی است

 9. همشهري می‌گه:

  نوعا معضلات در طول زمان پدید می آید نه دفعتا.آن هم به جهت غفلت مسئولین یا مردم.
  از سالها پیش می شد شرایط امروز را پیش بینی کرد.اما سرمان را زیر برف کرده بودیم و زیادی خوش بین بودیم.در کجای علم مدیریت و اقتصاد بیان شده سرنوشت یک شهر حدود ۴۰ هزار نفری را باید به یک معدن گره بزنیم؟
  امیدوارم مسائل پیش آمده درس عبرتی باشد برای همه.هم مسئولین و هم مردم.
  همانطور که اشاره فرموده اید مدیران توانمند بومی را باید حمایت و تشویق کنیم.متاسفانه در برخی موارد بالعکس عمل کرده ایم.به طوریکه توانمندان شهرمان در شهرهای دیگر محترم تر و عزیزترند تا شهر خودمان.

 10. بافقی می‌گه:

  به روشنفکری شماهمشهری عزیزمی بالیم

 11. مجتبی می‌گه:

  مدیران بافقی که تا به حال کاری نکرده اند اما واقعا می شود به این مسئولین حال حاظر شهرستان امید داشت و به حرف های آنها اعتماد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. ولي اله می‌گه:

  آری اینچنین بوده واینچنین هست. برادر!!

 13. آریا می‌گه:

  اگر ما می توانستیم از شهر خودمون یه نماینده به مجلس بفرستیم، این بدبختی ها را نداشتیم ،مشکل بافق از بی کسیه

 14. رنجیده خاطر می‌گه:

  رنجیده خاطرم و نظرم با شما یکیست و باید از مدیران بومی حمایت کرد البته مدیران بومی مدیرانی که نخبه هستند در کشور در حال خدمتندو هنوز ناشناخته اندو عزت و شرف دارند

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق