سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹:۳۹ قبل از ظهر

روابط عمومی محقق کننده خواسته های مردم است

کد خبر: 41440
تعداد بازدیدکننده: 65
تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، فرماندار اشکذر در نشست هم اندیشی روابط عمومی ادارات شهرستان های اشکذر و بافق با گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی، اظهار داشت: روابط عمومی پل ارتباطی بین مردم و دولت است.

“شاه حسینی” روابط عمومی را آیینه تمام نمای یک اداره دانست و افزود: تاکید ریاست جمهوری بر این است که همه داشته ما از مردم است، بنابراین باید حرف بزرگان را نصب العین خود قرار دهیم که روابط عمومی در این زمینه نقش بسزایی را ایفا می کند.

وی داشتن صداقت، حسن نیت، مردم داری، تواضع و برخورداری مطلوب و جذاب اجتماعی را از خصوصیات فعالان عرصه روابط عمومی برشمرد و بیان کرد: مبنای کار دولت در استان خواسته های مردم است که این مهم توسط روابط عمومی محقق می گردد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد نیز  با اشاره به اینکه روابط عمومی فقط مرکز اطلاع رسانی نیست بلکه اطلاع رسانی یکی از بخش های روابط عمومی است، اظهار داشت: دغدغه دارم روابط عمومی به سمت تک کارکردی شدن برود.

“داود پاک طینت” ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با اشاره به اینکه اتفاق نامبارکی در عرصه روابط عمومی های کشور در حال رخ دادن است، اظهار داشت: روابط عمومی وظایف گوناگونی همچون تبلیغات، افکار سنجی، اطلاع رسانی، ارتباط با رسانه، تکریم ارباب رجوع، تشریفات، سمعی و بصری و … دارد ولی متاسفانه تفکری در حال ترویج نگاه تک کارکردی، به روابط عمومی، به عنوان مرکز اطلاع رسانی است.

وی ادامه داد: برخی از ادارات در اجرای سیاست چابک سازی، ابتدا از حذف پست های تخصصی واحد روابط عمومی آغاز کرده اند که تبعاتی را بدنبال دارد.
پاک طینت همچنین با اشاره به اینکه در صورت ادامه این روند افرادی که در رشته روابط عمومی تحصیل می کنند دیگر انگیزه ای برای فعالیت و تحصیل در رشته های مرتبط با رشته روابط عمومی را ندارند، گفت: مشاهده می شود در چارت های تشکیلاتی جدید برخی از سازمان ها مسئولیت های این واحد همچون افکار سنجی، تکریم ارباب رجوع و امور بین الملل به سایر واحدها سپرده می شود که این کار صحیحی نیست زیرا ان واحدها آموزش های لازم را در این مورد ندیده اند.

پاک طینت همچنین خواستار توجه جدی فعالان و صاحب نظران روابط عمومی به این موضوع مهم شد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان های اشکذر و بافق گفت: دستگاه های اجرایی می توانند کارهای فرهنگی مختلفی از جمله شیوه رفتاری حضرت امام خمینی (ره) را با توجه به در پیش بودن سالروز عروج ملکوتی ایشان داشته باشند.

وی با یادآوری شعار امسال هفته ارتباطات و روابط عمومی که “روابط عمومی، عقلانیت و اطلاع رسانی صادقانه” است و اینکه تاکید مقام معظم رهبری نیز بر صداقت در اخبار و عدم فریب مردم است گفت: “اگر جایی لازم است مطلبی گفته نشود، نگویید ولی دروغی هم گفته نشود.”

این مقام مسئول همچنین از تقویت شورای هماهنگی روابط عمومی ها در تمامی شهرستان ها خبر داد.

IMG_9056 IMG_9064 IMG_9069 IMG_9113

۱ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    دخیل هم مثل امام جمعه امام جمعه تو نماز هفته گذشته به سازمان خصوصی سازی گفت تو بالا تری یا رئیس جمهور این هفته جوابش رو بدهند