یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۱:۴۴ قبل از ظهر

دوهزار شغل در شرکت سنگ آهن مرکزی ایجاد می شود

کد خبر: 41717
تعداد بازدیدکننده: 121
تاریخ: ۰۴ خرداد ۱۳۹۳

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی روز جمعه با تشکیل جلسه ای باحضور استانداریزد، اعضای شورای شهر بافق ، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و مدیرعامل صندوق حمایت از کارکنان فولاد راهکارهای اجرای طرح های توسعه ای درشرکت سنگ آهن مرکزی ایران را بررسی کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی در این جلسه دکترعلی ربیعی باتاکید بر اینکه واگذاری سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به صندوق حمایت از کارکنان فولاد به هیچ وجه امنیت شغلی کارگران را تهدید نمی کند یاد آورشد : پنج طرح توسعه باظرفیت اشتغالزایی بیش از دوهزار نفردراین شرکت اجراخواهد شد . وی تامین امنیت شغلی کارگران به ویژه کارگران شرکت سنگ آهن را از برنامه های اصلی این وزارت خانه اعلام کرد.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی افزود : دولت تلاش می کند مسائل و مشکلات بنگاه های اقتصادی را با تدبیر و کار کارشناسی برطرف کند و با توجه به اهمیت فعالیت اقتصادی شرکت سنگ آهن مرکزی برای عمران و آبادانی شهر تاریخی بافق ما تمام تلاش خود را برای ارتقای کارآمدی این بنگاه اقتصادی به کار خواهیم گرفت چرا که درواقع کارگران این شرکت سهامداران اصلی هستند چون صندوق حمایت از فولاد نیزدرقبال کارگران ونسل های آتی کارگران معدن مسئولیت دارد.
دکترربیعی از برنامه ریزی برای ایجاد یک مرکز درمانی برای کارگران این واحد خبرداد وگفت : تصمیمات خوبی برای بهبود شرایط دراین جلسه اتخاذ شد .
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سهام شرکت سنگ آهن به صندوق فولاد واگذار شده است؛ گفت: در این جلسه مدیر عامل این صندوق متعهد به حمایت از طرح های توسعه ای شهر بافق و اجرای برنامه های درمانی و رفاهی برای کارگران شرکت سنگ آهن شد..
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی ادامه داد : بر اساس تفاهمی که در این جلسه به دست آمد مقرر شد آن دسته از سهام ترجیحی ای که توسط کارگران خریداری نمی شود دراختیاروزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی باقی بماند تا از منافع حاصل از آن برای امور رفاهی کارگران هزینه شود . 
دکترربیعی همچنین یاد آورشد : درخواست کارگران برای اخذتخفیف درقیمت سهام ترجیحی را ازمراجع ذیربط پیگیری می کنم و امیدوارم بتوانم در این زمینه کمکی کنم .

۶ نظر

 1. dk می‌گه:

  جناب آقای ربیعی ما به مسئولین اعتماد نداریم.
  جناب احمدی نژاد هم گفت ۲ ملیون شغل درست می کنه.
  برو این دام بر مرغ دگر نه.
  اعتصاب تا پیروزی

 2. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  بزک نمیر بهار میاد
  خربزه با خیار میاد

 3. سهامداران می‌گه:

  اگر ما کارگران سهامداران واقعی هستیم پس سهام مارا بدهید. حرف فایده ای ندارد فقط عمل و نتیجه برای ما مهم است. ما تانتیجه یعنی لغو کامل ۲۸٫۵ خصوص ی سازی و بازگشت ۷۱٫۵ درصد رانبینیم دست از تلاشمان بر نمیداریم . از شورا مسئولین هم خواهانیم محکمتر از گذشته پیگیر باشند. امروز روز نشستن نیست روز مبارزه است که در اینده حرفی برای فرزندانمان داشته باشیم. ما مردم دارالشجاعه هستیم و دارالولایه و در جنگ و پشتیبانی از جبهه ها و تقدیم بیشترین شهید نسبت به جمعیتمان هم اثبات کرده ایم.

 4. مهدی می‌گه:

  فقط باید خصوصی سازی لغو گردد

 5. محمود می‌گه:

  آغای وزیر ۷۰ درصد سهام سنگ آهن را واگذار کردید ما بافقیها هنوز باید کپسول گاز سر شانه بگذاریم و تا شرکت گاز با موتور برویم تازه اگر تعطیل نباشه و گاز هم باشه کپسول گاز پر بخریم . حالا شما میگید جلسه برای آبادانی شهر تشکیل دادید؟؟؟؟؟چرا تا حالا هیچ کس به فکر این مردم مظلوم نبوده حالا که منافع خودشان کم رنگ شده به فکر آبادانی شهر افتادن اونم بعد از ۴۰ سال که سنگ آهن را بردن و خرج کاخ نشینان کردن؟؟؟/

 6. دکتر ح می‌گه:

  آقای وزیر کارگان تبدیل وضعیت باید روز مزد دائم شوند تا امنیت شغلی که می گویید محقق شود….
  بافق فردا، خواهشا حذف نکن و درج کن ….