یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۴:۵۱ بعد از ظهر

و مردم تا آمدند بفهمند بافق با هرآنچه که نام بافق را یدک می کشید فروخته شده بود

کد خبر: 41880
تعداد بازدیدکننده: 245
تاریخ: ۰۸ خرداد ۱۳۹۳

وقتی با دستان خودمان بر طبل تفرقه می کوبیم آنها که از بیرون به شهرمان نگاه می کنند چه برداشتی خواهند کرد.

مطلب زیر را بخوانید:

«یزدفردا» در مقدمه مصاحبه مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق اینگونه نوشت:

قصه پر غصه بافق و معادنش قصه ای است که گفتنش  و نگفتنش هردو درد آور است ،زمانی بافق در آتش دود دست و پا می زد به خاطر انتصاب محمد جواد عسکری و برکناری وی و انتصاب مدیری غیر بومی در شرکت سنگ آهن مرکزی به جای وی و مردم بافق تمام قد به خیابان کشانده شدند تا در مقابل این انتصاب بایستند و نگذارند منافع شهر فولاد و آهن در دست غیربومی ها برباد رود و مسئولین استان و کشور پس از یک هفته مقاومت بالاخره کوتاه آمدند و دکتر یاراحمدی که اصالتا بافقی بود از دانشگاه یزد مدیرعامل سنگ آهن شد و مردم بافق خوشحال از پیروزی و دلخور  از مقاومت مدیران ارشد استان و کشور در برابر مردم ولایتمدار بافق ،اما این قصه تمام نشده بود و هنوز فصل های آینده آن در حال نوشته شدن بود که بابرکناری  همراه با فریاد دکتر یاراحمدی فصل جدیدش آغاز شد و دکتر با فریاد به همه بافق و بافقی ها گفت من چون زیر بار فروش معدن نرفته ام و آن را براساس احکام شرعی انفال می دانم برکنار شده و یا استعفاء داده شده ام  و محمد جواد عسکری برای بار دوم سکاندار شرکت سنگ آهن یا بهتر بگوییم بافق شد !!!

با حضور جناب عسکری  قصه نوشته شده وارد فاز جدیدی شد و با حضور فیروز کریمی و تیم فوتیال در بافق ،بافقی ها سرگرم آقا فیروز شدند تا هرآنچه که نباید اتفاق می افتاد اتفاق بیافتد و مردم بافق خرسند از اینکه شهرشان هرروز سوژه ای کشوری دارد . آقا جواد هم که مدیر وطنی بود در همه مراسم ها بالانشین مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق !!!!!!!

و مردم تا آمدند بفهمند بافق با هرآنچه که نام بافق را یدک می کشید فروخته شده بود و ……………………………….

حوادث اخیر و تلاش های دلسوزان شهر بافق هر روز سوژه خبری استان است که پایتخت نشینان حاضر نیستند حتی یک خبر  در حد  خبر خون دادن تقلبی رییس انتقال خون استان یزد از آن را منتشر نمایند و مردم همیشه مظلوم بافق هم هر روز خبری امیدوار کننده را می شنوند و هیچ کس هم در این میان مقصر نیست الا مردم بافق  و آنهم با هزار و یک دلیل که دلیل اول و آخر آن مظلومیت مردم این منطقه است .

۲۳ نظر

 1. تفکری می‌گه:

  بایستی عکسهای کشته های سنگ اهن، حداقل ازده سال پیش تاکنون را درب ورودی معدن بگذاریم تامسولینی که که این چند روز میان ومیرن بببینند وبدونندچگونه مردم تو این معدن ازجون هم مایه گذاشتند.

 2. مهدى می‌گه:

  جه خوب حقایق را عنوان کرده واقعا همینطوره

 3. صبح می‌گه:

  ما بافقی ها حقمان را میگیریم

 4. ali big می‌گه:

  ای مردم بافق باید بشینیم و کاسه ی گدایی دست بگیریم و از یوزپلنگ بافقی حمایت کنیم آخرین میراث بافق که هنوز به تاراج نرفته

 5. ندای بافق می‌گه:

  فقط باید ایستاد

  باید باید باید ۵/۲۸ درصد به مردم خود بافق برسد و برای آبادانی و جبران عقب ماندگی شهر از طرف شهرداری صرف شود

 6. یادگار می‌گه:

  وای خدای من !!! سوختم از داغی این نوشتار اتحادسوزانه مرموزانه

 7. عبدالرضاخان بافقی می‌گه:

  مرسی یزدفردا

 8. mahmood می‌گه:

  ممنون که این موضوع را مطرح کردید.رسانه ها با این کارشان اعتماد مردم را از خود ودولت سلب کردند.مثل شب مبعث که حضور مسولیین در شرکت سنگ آهن را .به عنوان حظور برای شرکت در جشن در اخبار استان قالب کردندنه حل مشکلات .واقعا متاسفم برا این جور رسانه هایی.

 9. دل سوخته می‌گه:

  ممنون از افراد دلسوز بافق.خدا پشتیبانتان باشد.

 10. بافقی می‌گه:

  بعضی قلمشان بوی خیانت میدهدباباتیم فوتبال چه ربطی داشت به این موضوع.واقعا برای نویسنده متاسفم/

 11. سرو شادکام می‌گه:

  از روزی که چادرملو را اردکانی ها بردند و ما هیچ نگفتیم شروع شد اصفهانیها که … فقط باید مقاومت کرد.

 12. مهدیانی می‌گه:

  وای بر ما …. اگر اینبار حقمان را بخورند

 13. سعید جان می‌گه:

  سلام . این یزدی هاکی تاحالادلسوزبافقی هاشدند

 14. ریز بین می‌گه:

  ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  با امضای قرارداد تامین مالی
  طرح فولاد سپید دشت هم فعال شد
  قرارداد تامین مالی (فاینانس) برای طرح فولاد سپیددشت چهارمحال و بختیاری بین شرکت ملی فولاد ایران و شرکت MCC چین در تهران امضا شد. بدین ترتیب یکی دیگر از طرح های هفتگانه فولاد از رکود خارج و در مسیر اجرا قرار گرفت.

  این قرارداد بین محمد خانداداش پور مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران و زو.یو.من (Zuo Yuman) مدیر امور بین الملل شرکت یادشده در ایران به امضاء رسید. پیش از این مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود، شرکت چینی ام.سی.سی چین برای تامین مالی هفت طرح فولادی مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو براساس قرارداد متعهد شده است.
  احداث کارخانه فولادسازی به روش احیاء مستقیم به ظرفیت سالانه یک میلیون تن به میزان سرمایه گذاری ۳۴۷ میلیون دلار در طرح فولاد سپیددشت چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده است.
  براساس قرارداد امضا شده، طرف چینی ۸۰ درصد منابع لازم را در اختیار پیمانکاران ایرانی به منظور تامین تجهیزات مورد نیاز قرار می دهد و ۲۰ درصد بقیه را شرکت چینی، صرف خرید تجهیزات با کیفیت مورد قبول طرف ایرانی قرار می دهد. این شرکت که پیشتر طرح هایی در بخش های صنایع معدنی در ایران انجام داده، بیش از ۵۰۰ میلیون تن از کل ظرفیت تولید فولاد در چین را اجرا کرده و سال ۲۰۱۲ در بین ۵۰۰ شرکت برتر جهان رتبه ۲۸۰ را کسب کرد.
  طرح فولاد سپیددشت چهارمحال وبختیاری در بخش احیاء پیشرفت حدود ۸۰ درصدی دارد و در بخش فولادسازی حدود ۳۷ درصد پیشرفت کرده است. راه اندازی طرح فولاد سپیددشت اشتغال مستقیم یک هزار نفر را در پی خواهد داشت.
  از جمله تجهیزاتی که در این طرح پیش بینی شده، کوره ذوب، کوره پاتیلی، ماشین ریخته گری و کارگاه اکسیژن است که تکنولوژی آن مربوط به اروپا خواهد بود.
  طرح فولاد سپیددشت استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از هفت طرح فولادی محسوب می شود که در دولت یازدهم به عنوان اولویت تکمیل در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران – ایمیدرو) قرار گرفته است.
  هفت طرح فولادی شامل میانه (آذربایجان شرقی)، قائنات (خراسان جنوبی)، شادگان (خوزستان)، نی ریز (فارس)، بافت (کرمان)، سبزوار (خراسان رضوی) و سپید دشت (چهارمحال و بختیاری) می شود.

 15. وحشی می‌گه:

  خود کرده را پشیمانی نیست

 16. علی مراد می‌گه:

  از ۷ طرح فولاد فقط فولاد بافق از چرخه دولتی خارج شد چرا؟
  ازبین معادن سنگ اهن ( چادر ملو و گل گهر) فقط سنگ اهن مرکزی بدون اینکه در بورس بیاید اینجوری واگذار شد چرا؟
  دولت به بافق مثل…. نگاه می کنه

 17. غیر بومی می‌گه:

  واقعاً برای این مسئولین متاسفم، خبرهای مربوط به سوریه ، لبنان ، تعطیلی مراکز صنعتی در اروپا و… از شبکه های خبری چندبار خبرش پخش میکنند،براش برنامه های تحلیلی پخش می کنند ولی دریغ از پخش خبر از بافق و درد این مردم

 18. حسن می‌گه:

  به خدا قسم اگه بدین شکل معدن واگذار شود و طرح های جانبی راه نیفتد چند سال آینده بچه هایمان مانند زاهدانی ها و … در شهر های اطراف باید گدایی کنند.ای کسانی که پست و مقام کور تان کرده کوتاه بین نباشد تنها منبع درامد بافق ۱۰ سال دیگه همین طرح های نیمه کاره است که اگه بدین شکل خصوصی بشه هیج پیشرفتی نخواهد داشت.

 19. بهرام می‌گه:

  سلام آقایان یزدی نکنه جیب تون خالی شده داریدغصه بافق میخورین؟ تاحالا کجا بودید

 20. ناظر می‌گه:

  ما باقیها از حقمون نمی گذریم.

 21. سيد می‌گه:

  باتوجه به أین نوع اعتصاب دیکر سرمایه کذران جرات سرمایه کزاری دربافق نمی کنند

 22. محمود می‌گه:

  بافقی می میرد. ذلت نمیپذیرد.حالا این ذلت و ظلم خواه از طرف یزد و سردمدارن سابقش باشد یا اصفهانی یا بالا دستی ها