سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰:۵۷ بعد از ظهر

دومین مرحله اجرایی پروژه فاضلاب شهری بافق آغاز شد./گزارش تصویری

کد خبر: 41905
تعداد بازدیدکننده: 239
تاریخ: ۰۹ خرداد ۱۳۹۳

صبح امروز مرحله ب پروژه فاضلاب شهری با حضور مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، شهردار و جمعی از مدیران شرکت سنگ آهن مرکزی در میدان ورودی آهنشهر افتتاح شد.

مهندس عبدالله پورگفت: این پروژه با مبلغ ۸۰ میلیارد تومان با سرمایه گذاری شرکت سنگ آهن مرکزی، با هدف توسعه منابع این شهرستان و با افق سال ۱۴۲۰ و جمعیت ۶۵ هزار نفر طراحی شده است.

 وی در مورد حجم کار گفت: این پروژه برای مسافت ۲۰۰ کیلومتر که ۳۰ کیلومتر از آن در عمق ۲ تا ۱۲ متری و ۱۷۰ کیلومتر آن بصورت ترانشه یا کانال طراحی شده و در آن از لوله هایی به قطر ۲۲۵ میلیمتر تا ۸۰۰ میلیمتر استافده خواهد شد.

مدیر پروژه فاضلاب شهری گفت: مدت زمان انجام این پروژه ۲۴ ماه پیش بینی شده که ۴۰ روز از زمان قرارداد و ابلاغ آن به پیمانکاران طرح برای تجهیز و آماده سازی کارگاه ایشان در نظر گرفته میشود و پیمانکاراول یعنی شرکت کار آب پی عملیات اجرایی را در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه سال جاری حد فاصل بین میدان امام حسین بطرف میدان فاطمیه  را شروع کرده و پیمانکار دوم این پروژه یعنی شرکت کویرنو آب یزد امروز عملیات اجرایی خود را از میدان آهنشهر به مسافت ۴ کیلومتر از تاریخ هشتم خرداد ماه شروع کرده که این پروژه نیز باید در مدت یکماه به پایان برسد.

وی عملیات تجهیز کارگاه را پایان یافته اعلام کرد و گفت: شرکت کار آب پی که مجری مرحله الف است، کارگاهی را در خیابان بهشتی ۸ به مساحت ۶۰۰۰ متر که ۳۰۰۰ متر آن فضای آزاد و بقیه انبار و کارگاه است اجاره کرده و تجهیزات و وسایل کاررا پیاده کرده و در حال کار است و شرکت کویر نوآب یزد نیز انباری را که متعلق به آموزش پرورش بوده در محوطه خیابان دارایی اجاره و تجهیز نموده است.

مهندس عبدالله پور در مورد تامین مایحتاج پیمانکاران گفت: تمام وسایل مورد تعهد یا آماده تحویل است یا تحویل شده، همچنین لوله های مورد نیاز پروژه به متراژ ۴۰۰۰ متر در انبار آماده تحویل است و بدلیل شدت آفتاب بیشتر از مصرف یک ماه لوله پیمانکاران را در انبار نگهداری نخواهیم کرد و به محض نیاز، از کارخانه به شهر و انبار انتقال خواهد یافت.

وی در مورد نظارت پروژه گفت: شرکت جوی آب نوشرکت مشاور و ناظر پروژه است که محلی را برای نیروهای خود در شهر تهیه کرده و با نظارت دائمی به کار پیمانکاران، عملیات اجرایی را با نیروهایی مثل ناظر، سر ناظر، مدیر پروژه و مدیر کنترل پروژه و مسئول HCE (ایمنی) رصد کرده، در عین حال تیم ده تا دوازده نفره ای از شرکت سنگ آهن به سرپرستی خود بنده متشکل از متخصیصین فنی، تاسیسات، برق و کنترل پروژه هم بر عملکرد پیمانکاران و شرکت مشاورنظارت مستقیم ودائمی دارد.

مدیر پروژه آب و فاضلاب شهری اضافه کرد: در جلسه ای که با مدیرعامل شرکت سنگ آهن بود، ایشان دستور دادند در هر قسمت از پروژه زمان شروع و پایان هر مرحله را در تابلویی نوشته در معرض دید عموم بگذارند تا کار در سرموقع به پایان برسد و بنا به این خط مشی، مسئول کنترل پروژه مشاوره، با دقت بر این امر اهتمام داشته و ما نیز این امر را دائما رصد خواهیم نمود.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی پس از افتتاح این پروژه، به همراه جمع حاضر برای بازدید از مرحله اول عملیات به خیابان مسجد جامع رفت و به خبرنگار روابط عمومی شرکت گفت: گرچه هم اکنون اول پروژه است، اما باید بدانند ما در انجام کار مصمم هستیم و باید طبق جدول زمانبندی هر مرحله را تمام کرده، سعی شود از میزان مزاحمت برای اهال مناطق کار، کاسته شود.

وی لزوم سرعت کار را واجب دانست و گفت: بخصوص این خیابان که یکی از شریانهای اساسی شهر است و لازم است آزاد سازی آن به سرعت اتفاق بیافتد و همچنین امیدواریم این کار خوب پیش برود تا انشاالله شاهد راه اندازی این طرح که سودی چند جانبه، هم برای بهداشت عمومی، عدم استفاده از چاه ها و تامین آب شرکت سنگ آهن است باشیم.

در پایان مدیر عامل شرکت سنک آهن به همراه حاضران از روند گسترش و ساخت مسجد جامع بافق دیدن کرده و سپس به محل کارگاه شرکت کار آب پی رفته از تجهیزات و محوطه کارگاه ایشان بازدید کردند.

خبر و عکس: محمود تقی زاده بافقی

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55301.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55302.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55303.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55304.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55305.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55306.jpeghttp://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55307.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55308.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55309.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55310.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55311.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55312.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55313.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55314.jpeg

http://www.yazdfarda.com/media/news_gal/file_55315.jpeg

 

۱۶ نظر

 1. غیرت می‌گه:

  باسلام خدمت مدیر محترم شرکت سنگ آهن
  جناب آقای حاج جواد عسکری
  خداقوت و خسته نباشی دلاور که در آبادانی شهر و بوم خود تلاش میکنی و هرگز بنده خیانت یک مدیر بومی آن هم شما را باور نخواهم کرد
  خدا پشت و پناهت دلاور

 2. رضاتفکری می‌گه:

  سلام خدا قوت ازهمه عزیزان تشکر می کنیم که به فکر آبادانی شهر هستند ومدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن جناب آقای عسکری

 3. بافقی می‌گه:

  دستتون دردنکنه همگی خسته نباشید

 4. محمدفتاحی می‌گه:

  ازمدیرعامل محبوب سنگ آهن متشکریم به فکرخیابان دیگرهم باشید

 5. علی فتاحی می‌گه:

  ازشمامدیرزحمتکش ومسئولین دیگرممنونیم خسته نباشید

 6. محمدرنجبر می‌گه:

  ازمسئولین ومدیرعامل سنگ آهن که فاضلاب شهری راراه انداخته اندمتشکریم آخرت همگی شماآبادباد

 7. حاجی غضنفر می‌گه:

  بافق فردا لطفا نظرات رو کامل بزار

 8. علی می‌گه:

  جناب آقای عسکری و همکارن محترم ضمن خسته نباشید موفق باشید

 9. soheil می‌گه:

  درود بر حاجی جواد

 10. سعید جان می‌گه:

  سلام حاجی خسته نباشی؛ کورشه چشم کسانی که برای رسیدن به اهداف خود شمارادارن تخریب میکنن، خدا قوت

 11. شهروند بافقی می‌گه:

  یاددهستانی بخیر زمانی که داشت هتل می ساخت تعدادی از معاونین حاضر مسخره می کردند .آیادر حال حاضر این هتل بیشتر به درد بافق می خورد یا سنگ آهن .آقای عسکری خدا قوت.تشکر تشکر .

 12. محمد می‌گه:

  سلام جناب آقای حاج جواد عسکری مدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی خسته نباشید ای جانباز سرافراز ای بسیجی دلاور. شهرمان را می سازیم با همت مردم و یاری شما. ای دلاور خطه کویر .ای هموطن خسته نباشید

 13. صباغیان می‌گه:

  آن تعداداندکی که در زمان مهندس دهستانی با توسعه وعمران این شهر مخالفت می کردند هر چند آن تعدادافراد اندک بوده هم اکنون اندک تر شده همان افراد نیز با عسکری مخالفت می کنند.مدیر عاملی که مورد تایید شماها بوده امتحانش را پس داده حتما یادتان هست اقای احمدیه.چندسال حکومت کرد برای بافق وبافقی چندتا آجر روی هم گذاشت . آقای عسکری دوستتان داریم خسته نباشید.

 14. م.ع.رنجبر می‌گه:

  خداطول عمربده به مدیرعامل همگی برای سلامتی وموفقیت درکارهاصلواتی بفرستیم

 15. سعید می‌گه:

  حاج جواد ضمن تشکر از شما کاش روابط عمومی شما زودتر از اینها اتهامات واره به شما را رفع نموده یا خودتان در جلسه ای با مردم تمام قضایا را گفته بودید تا وضع به این صورت نشود که عده ای از مردم اینطور به شما بافقی متعصب توهین کنند

 16. محمد می‌گه:

  جواد جون خسته نباشید