سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۶:۰۰ قبل از ظهر

بیانیه شورای اسلامی استان یزد در حمایت قاطع از کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی و مردم شهرستان بافق

کد خبر: 42076
تعداد بازدیدکننده: 325
تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال اعتراضات مردم و کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق در مورد خصوصی سازی شرکت و واگذاری ۲۸٫۵ درصد از طریق فرابورس و با عنایت به دستور معاون اول ریاست محترم جمهوری –جناب آقای جهانگیری- مبنی بر «هماهنگی با مسوولین شهرستان و استان در این زمینه»، به نظر می رسد که پس از قریب ۱۶ روز از تحصن و اعتراض اهالی شهرستان متاسفانه اقدامی که منجر به پاسخگویی خواسته های این شهر محروم گردد صورت نپذیرفته است. لذا شورای استان بنا به مصوبه نشست روز دوشنبه ۱۲/۳/۹۳ اعلام می دارد:

– ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاشهای مسوولین استان، استاندار محترم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر بافق و… که در این زمینه تلاش نموده اند، حمایت قاطع خود را از خواسته های بحق مردم شهرستان محروم و در عین حال معدنی بافق اعلام نموده و از مسوولین کشوری به ویژه جناب آقای جهانگیری و وزرای مربوط انتظار دارد در اسرع وقت نسبت به تامین خواسته ها اقدام نمایند.

۱۴ نظر

 1. کارمند نگران سنگ اهن می‌گه:

  خدا خیرتان دهد پشت مارا محکم کردید ای کاش همیشه استان همراه مابود

 2. اصل 27 قانون اساسی می‌گه:

  به نظر من نباید به شورای شهر یزد و یا بافق امیدی داشت.آقای جهانگیری دستورات لازم را صادر کردند ولی کسی به آن توجه نکرد.زمانی که برای دستورات معاون رییس جمهور طره هم خورد نمی کنند نباید انتظار داشت که آقای جهان گیری و حتی رییس جمهور بتواند کاری انجام دهد.مافیای مورد نظر قدرتش بسیار بالاست.به نظر من مردم خود باید آستین را بالا بزنند.لینک قانون اساسی:
  http://fa.wikisource.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C_%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

 3. خوش خنده می‌گه:

  دم مردم یزد گرم خدا قوت ما تا آخرین نفس ایستاده آیم تا به خواسته خود برسیم ما از نوادگان عبدالرضا خان بافقی هستیم و دل شیر داریم

 4. امیر خان می‌گه:

  یعنی اگر معاون اول ووزیر کاری انجام ندادن وضع همینه

 5. شهروند می‌گه:

  ای کاش این بیانیه ها جای هم خریدار داشت. اگه مسعولین استان میخان نشون بدن که همراه مردم بافقند یه سر به بافق بیان و ساعاتی رو با کارگران در معدن مکان برگزاری اعتراضات باشند.

 6. داود می‌گه:

  اگر شهری در استان آباد شود همه استان آبرومند است واگر ویرانه هایی در گوشه ای از استان مشاهده گردد استان زیر سوال است . ممنون از فهم وشعور وهمدردی تان .

 7. حسن می‌گه:

  با سلام خدمت همه اعضاء شورای اسلامی استان .از بیانیه و حمایت قاطع شما تشکر قدردانی میکنیم.خدا خیرتان دهد .انشاالله

 8. علیرضا می‌گه:

  بعد از گذشت این مدت و عدم انجام اقدامی مناسب به جهت درخواستهای به حق ما؛ اینگونه برداشت میشود که کاخ نشینان قصد فرسایش در ما را دارند که از حالت فعلی خسته شده و با اشاره ای و یا وعده وعیدی با خوشحالی کار را شروع خواهیم کرد و اگر به فرض محال این اتفاق بیافتدمنبعد تمام طرحها متوقف خواهد شد در ضمن پخش خبر قرارداد ذوب آهن اصفهان با سنگان نیز فقط و فقط در راستای همین امر است. کارشناسان اذعان دارند که سنگ معدن سنگان جهت استفاده در کوره بلند اصفهان مناسب نیست. برد

 9. سرو شادکام می‌گه:

  با تشکر فراوان از شورای اسلامی استان به جهت حمایت از مردم بافق.

 10. بافقی می‌گه:

  تاخون دررگ ماست بافق سر ور ماست.

 11. کارگر می‌گه:

  فولا د اگه خیر وصلاح خودتو مخای چشم از سنگ اهن بافق بردار بد جایی اومدید با اصفهان لانه کردید

 12. احمد می‌گه:

  ما تا آخر ایستاده ایم و اگر یکسال هم اعتصاب طول بکشه تا حق بافق درست محکم معلوم نشه سر کار نمرویم تا این خصوصی سازی لغو بشه

 13. ممنون می‌گه:

  ممنون از شورای استان. مکا هم تا تکلیفمان مشخص نشود ادامه می دهیم. در ضمن همسر یکی از کارگرها هم گفت یک ماه حقوق نگرفتن بهتر از خصوصی سازی و اخراج شدن است. ما پی این را هم به تنمان مالیده ایم.