چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷:۳۸ قبل از ظهر

موج تماس های تلفنی با سامانه ۱۱۱ ( ارتباط مردم با دولت )

کد خبر: 42535
تعداد بازدیدکننده: 253
تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳

موج تماس های تلفنی با سامانه ۱۱۱ ( ارتباط مردم با دولت ) پیرامون خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از روز شنبه مورخ ۱۷/۳/۹۳ توسط جمعی از دانشجویان بافق آغاز شده و همچنان ادامه دارد تا حق مردم بافق مطالبه شود و حصر خبر اعتصاب کارگران شرکت شکسته شود.

در این تماس ها، موارد ذیل به کارشناسان مربوطه انتقال داده شده است:

–          پس از بیست و اندی روز، از اعتصاب کارگران می گذرد اما از سوی مسئولین بلندپایه کشوری همچون وزیر صنعت، معدن و تجارت و … هیچ گونه اقدامی مبنی بر تأمین خواسته های کارگران و مردم و تضمین حق و حقوق بافق صورت نگرفته است؟!

–          قول های قبلی مسئولین بابت خصوصی سازی مبنی بر احداث کارخانه های جوار معدنی جهت جلوگیری از بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان عملی نشده است؟!

–          همانطور که امراض و بیماری های ریوی، تنفسی، سرطان و… سهم مردم شریف و مظلوم بافق است باید سهم قابل توجهی از معدن هم، سهم مردم بافق باشد.

–          و …

بنابراین از تمام دلسوزان و دوستداران بافق خواهشمند است که با سامانه ۱۱۱ بصورت زنده، تماس گرفته و حق خود و بافق را مطالبه نمایند.

ضمنا با شماره های مختلف دفتر مقام معظم رهبری و سامانه تلفنی رسیدگی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت تماس گرفته شده، اما مرتب اشغال بوده است.

توضیحاتی درباره سامانه تلفنی ۱۱۱ :

–          یکی ازمجاری شبکه یکپارچه ارتباط مردم با دولت (سامد) در سراسر کشور، سامانه تلفنی ۱۱۱ می باشد که همه آحاد ملت سربلند ایران، در هر جای میهن اسلامی عزیزمان می توانند ایده ها، پیشنهادات، انتقادات، شکایات و درخواست های خود از دولت را با آن مطرح کنند. در واقع هدف از راه اندازی این سامانه، تمهید شرایط لازم برای برقراری ارتباطات موثر و کارآمد و نیز پاسخگویی سریع و صحیح به مسائل و مشکلات مردم در رابطه با دستگاه های اجرایی است.

–          سامانه تلفنی ۱۱۱ درآن واحد از دو قابلیت برقراری “ارتباط زنده”on line(آن لاین) و”غیر زنده”off line(آف لاین) برخوردار است. به این معنی که در ساعات اداری، تماس گیرندگان به انتخاب خود، می توانند با کارشناسان سامانه به گفتگوی زنده بپردازند و ضمن بهره مندی از جنبه مشورتی سامانه، با طرح نکات مورد نظر خود و دریافت “کد پیگیری”، امکان دنبال کردن موضوع مورد نظر را نیز بیابند.

اما در روش off line” آف لاین”، هم در ساعات اداری و هم در ساعات غیر اداری، تماس گیرندگان می توانند از طریق ضبط مکالمه، مطالب مورد نظر خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

–          به منظور نظم دهی به انبوه تماس های تلفنی با سامانه تلفنی ۱۱۱ تماس گیرندگان ملزم به بیان کد ملی( پس از آنکه صدای ضبط شده سامانه آن را از تماس گیرنده درخواست کرد) می باشند.

توجه: بعضی از تماس گیرندگان، پس از آنکه صدای ضبط شده سامانه از آنها درخواست بیان کد ملی را می کند، اقدام به گرفتن شماره ملی خود بوسیله صفحه شماره گیر تلفن می کنند که این کار، به ثبت کد ملی ایشان منجر نمی شود و کد ملی،  پس از درخواست صدای ضبط شده سامانه، صرفا باید بوسیله تماس گیرنده، خوانده شود تا روی نوار تلفنی ضبط گردد.

والسلام

جمعی از دانشجویان شهرستان بافق

۵ نظر

 1. محمدرضا می‌گه:

  باسلام به همشریان عزیز بافقی ،شما می توانید خواسته های قانونی خودرانیز از طریق پیامک ارسال نمائید به شماره های ۳۰۰۰۰۲۹۰(مجلس شورای اسلامی) و شبکه خبربیست وسی به شماره ۳۰۰۰۰۲۰۳۰

 2. محمود می‌گه:

  من با دفتر رهبری در تهران تماس گرفتم و خواهش کردم تلفنی با امام جمعه درباره مشکل بافق صحبت کنن ولی متاسفانه فردی که پشت خط بود گفت : شما باید نامه کتبی بنویسید و به این دفتر بیاوردید وقتی نوبتتان شد رسیدگی میکنیم

 3. اعتصاب کارگري می‌گه:

  حق اعتصاب یک حق اساسی کارگران است هرگاه صرفنظر از حرفه اش حق دارد بدون هیچ گونه محدودیتی به محل اعتصاب متوسل شود. کارگران و سازمانهای کارگری حق دارند عمل اعتصاب را سازماندهی دهند یا حمایت کنند. سازماندهی یک اعتصاب و شرکت در اعتصاب و یا تظاهرات همبستگی نباید تحت هیچ شرایطی باعث تنبیه، جریمه و یا هر عمل توبیخی دیگر چه قبل و چه در اثنا و چه بعد از اعتصاب شود.”

  در قانون کار کشور ایران مصوب ۱۳۳۷ در ماده ۴۵ بصورت کاملا کلیشه ای و ضمنی اعتصابات کارگری به رسمیت شناخته شده است و هیچگونه بحث حقوقی را پیرامون آن مطرح نساخته است.

  اما مهمترین عوامل ایجاد یک اعتصاب را می توان به عوامل زیر دسته بندی نمود:

  ۱- مهمترین عامل هنوز هم تقاضا برای افزایش مزد است

  ۲- درخواست کاهش ساعت کار

  ۳- اعتراض به نادرستی رفتار مدیر و رعایت نشدن اصول و اخلاق انسانی در کارخانه ها

  ۴- مسایل رفاهی

  ۵- مشکلات موجود در شرایط کاری، حفاظت صنعتی، طب کا “بهداشت صنعتی” در کارخانه ها و زیان رساندن به کارگر

  ۶- انجام کارهای سخت و زیان آور در شرایطی نادرست

  ۷- تغییر روش تولید

  ۸- اعتصاب به دلیل نقص در حقوق کار، و یا قوانین تامین اجتماعی

  ۹- انجام مبارزات سیاسی

  ۱۰- اخراج کارگران و تعدیل نیروی انسانی

  ۱۱- جنگ طبقاتی

  ۱۲- دفاع از حق تشکل کارگری و اتحادیه های کارگری

  ۱۳- همدردی با سایر کارگران

  ۱۴- سرایت موج ناآرامی ها و تنش های کارگری از سایر کشورها.

  در هر حال براساس تمامی قوانین بین المللی حقوقی، اعتصاب کارگری یک حق است که به عنوان یک امر مشخص در صحنه نظام روابط کار و صنعت نمود پیدا نموده است، حق مشخصی که اگر چه بسیاری از کشورهای بزرگ جهان نیز رعایت نمی شود اما می تواند به عنوان یک اهرم ویژه در دست نهادهای کارگری کشورهای مختلف بیان کرد.

 4. محمد مهدی می‌گه:

  ۲۰:۳۰سلام
  صرفا جهت اطلاع :
  امروز بیش از بیست روزست که صدای مظلومیت بیت المال و محرومیت شهر شیخ بافقی شکل دیگری به خود گرفته ، امروز بافق پس از سالهای طولانی برای چندمینن بار میخواهد پا به عرصه زندگی بگذارد و زنده و پایدار باشد همانند گذشته برای فرزندان آتی خود مایه افتخار باقی بماند و از فنا دور شود و عده ای قدرتمند نمی گذارند .

  لذا عده ای به نام مافیای فولاد درحال خفه کردن ۴۰هزار نفرند

 5. محزون القرا می‌گه:

  خصوصی سازیهای تهیه و تولید و ایمیدرو
  مصداق کامل آتش زدن به اموال دولت و مردم .