چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۸:۳۵ بعد از ظهر

گزارش ایران آنلاین از زندگانی و فعالیتهای فرماندار بافق

کد خبر: 4285
تعداد بازدیدکننده: 168
تاریخ: ۰۷ خرداد ۱۳۹۱

ایران آنلاین: حسین ندافیان در سال ۱۳۴۱ در شهر یزد و در خانواده مذهبی متولد شد و تا سن ده سالگی در یزد و پس از آن در شهر مذهبی بافق سکونت گزید.

وی تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه خود را در بافق و دوره تحصیلات عالی خود را از دانشگاه یزد در رشته مدیریت به اتمام رساند.
فرماندار شهرستان بافق از توابع استان یزد بر پایه رصد ایران آنلاین به عنوان فرماندار تلاشگر کشور شناخته شد.
از بین فرمانداران ۲۷ استان کشور بر اساس برسی های صورت گرفته و شاخصه های ۸ گانه توسط این رسانه، حسین ندافیان به عنوان یکی از فرمانداران تلاش گر انتخاب شد.
فرماندار شهرستان بافق در طول دوران قبل از انقلاب اسلامی در تظاهرات و راهپیمایی های ضد رژیم ستم شاهی حضور فعال و چشمگیر داشت و روحیه ولایت محوری و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه از همان عنفوان جوانی در وی متجلی بوده و هست.
حسین ندافیان پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری بزرگ مرد تاریخ حضرت امام خمینی(ره) و در راستای پاسدارای از ارزشهای انقلاب و دفاع از کیان کشور اسلامی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بافق درآمد و به عنوان فرمانده حفاظت به مدت ۷سال در سپاه فعالیت موثر و چشمگیری داشت.
وی پس از اتمام جنگ تحمیلی در فرمانداری بافق مشغول و چندی بعد به عنوان بخشدار مرکزی بافق و به دنبال آن معاون فرماندار بافق شد و سرانجام در بهمن ماه ۱۳۸۹ به عنوان سرپرست فرمانداری و سپس با حکم وزیر کشور فرماندار بافق شد.

احراز مسئولیت فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان بافق از سوی حسین ندافیان در دولت دهم که پرتو نورانی عدالت محوری، سرتاسر ایران اسلامی را متشعشع کرده است همت و پشتکار او را در راه تحقق عدالت اسلامی و ارائه خدمات به مردم بر همین مبنی مضاعف شده است به طوری که تکریم ارباب رجوع در سایه خلق و خوی حسنه این فرماندار مردمی و ولایی در شهرستان بافق به اوج خود رسیده است.
تعامل ندافیان با مسئولان محلی و تشکیل جلسات متعدد برای پیش برد وظایف و ماموریتهای محوله هر دستگاه اجرایی و هم چنین توجه ویژه به بخش فرهنگی جامعه به عنوان یکی از مهمترین زیرساختهای توسعه همه جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی او را به فرمانداری الگو] موفق و کارآمد مبدل ساخته است.
فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان بافق در گفت و گوی اختصاصی با ایران آنلاین ضمن اظهار نظر در خصوص مهم به تشریح بخشی از عملکرد خود در این شهرستان پرداخت که مشروح این مصاحبه با عنوان “ویژه نامه فرماندار تلاشگر شهرستان بافق” در پی می آید.
حسین ندافیان در ابتدا به معرفی اجمالی شهرستان بافق پرداخت و گفت: شهر بافق در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد و در حاشیه کویر مرکزی ایران واقع شده و دارای اقلیمی گرم وخشک است مساحت شهرستان بافق ۸۴۴۶ کیلومتر مربع و بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ جمعیتی بالغ بر ۴۰۰۰۰ نفر دارا می باشد، که تمام مردم شهرستان شیعه اثنی عشری بوده و تابع ولایت مطلقه فقیه می باشند.
فرماندار شهرستان بافق ادامه داد: این شهرستان دارای بیشترین آمار تعداد شهید دوران دفاع مقدس در شهرستانهای کشور به تناسب جمعیت آن می باشد.
رئیس شورای اداری شهرستان بافق افزود: به دلیل قرارگیری شهرستان بر روی بلوک معدنی دارای بیش از ۳/۱ ذخایر غنی سنگ آهن و هم چنین سایر منابع معدنی از جمله فسفات، سرب و روی ،‌منگنز و عناصر نادر خاکی می باشد و به همین دلیل شغل اکثر مردم در این شهرستان اشتغال در معادن می باشد.
وی تصریح کرد: شهرت بافق علاوه بر وجود ذخایر غنی معدنی وابسته به وجود مردمانی سخت کوش، مومن ،‌ شجاع و هنرمند می باشد که از جمله می توان به آیت ا.. حاج شیخ محمد تقی بافقی، قائمی بافقی و … به عنوان رهبران دینی و مذهبی و همچنین به شاعرانی نظیر وحشی بافقی، نوایی بافقی، شرف الدین علی بافقی و … اشاره نمود.
رئیس شورای تامین شهرستان بافق گفت: همچنین شهرستان بافق به دلیل قرارگرفتن چهار راه مواصلات ریلی و موقعیت مرکزی آن در کشور از امتیاز ویژه ای برخوردار است.
حسین ندافیان بیان داشت: از جمله ویژگیهای شاخص مردم بافق در بخش های سیاسی می توان به بالا بودن اعتقاد مردمی به ائمه اطهار و معصومین(علیهاالسلام)، امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) و همچنین بالاترین میزان مشارکت مردمی در عرصه های مذهبی، سیاس و انتخابات کشور و ازجمله انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی اشاره نمود .
فرماندار تلاشگر شهرستان بافق از توابع استان یزد در همین خصوص خاطر نشان کرد: از دیدگاه فرهنگی اجتماعی وجود افراد متخصص و فارغ التحصیل در رشته های مختلف و مدارج علمی عالی و همچنین بالا بودن نرخ باسوادی و قبولی در کنکور سراسری از ویژگیهای شاخص مردم بافق می باشد همانطور که قبلاً اشاره گردید، اقتصاد اصلی شهرستان بافق حول محور معادن و صنایع معدنی می چرخد بطوریکه بیشترین شاغلین شهرستان در معادن مشغول به فعالیت می باشند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از گفت و گوی اختصاصی با ایران آنلاین با اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری در بافق اظهار داشت: سفر پر خیر  و برکت مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) به بافق علاوه بر برکات معنوی، تعداد ۸۲ مصوبه به همراه داشته که عمدتاً در بخشهای خدمت رسانی به محرومین و معلولین در قالب ساخت مسکن و مساعدتهای مالی به ایشان ،‌آبرسانی، بیابان زدایی و سایر پروژه های عمرانی تامین اعتبار گردید و اجرایی شد.

حسین ندافیان تاکید کرد: در مورد سفرهای ریاست محترم جمهور به استان یزد و  شهرستان بافق، دور اول سفر با ۷۲ مصوبه در بخشهای مختلف که تاکنون ۹۶ درصد مصوبات آن عملیاتی شده است.

وی ادمه داد: سفر دوم هیات محترم دولت به استان نیز تعداد ۸۱ مصوبه در برداشته که در حدود ۵۲ درصد پیشرفت داشته است .

فرماندار تلاشگر شهرستان بافق بیان داشت: سفر سوم نیز با تعداد ۱۵۷ مصوبه در حدود ۱۳ درصد پیشرفت داشته و هم چنان نهضت خدمت رسانی دولت خدمتگزار ادامه دارد. به طوری که در طول دولتهای نهم و دهم اقدامات شایسته ای در راستای محرومیت زدایی از چهره شهرستان بافق از جمله شروع عملیات گازرسانی صورت پذیرفته است.

نگاهی اجمالی و گذرا به اهم اقدامات و فعالیت های انجام شده در سال جهاد اقتصادی (۱۳۹۰) در زمان طی شده از سکانداری فرمانداری شهرستان بافق توسط حسین ندافیان نشان از اهتمام و تلاش مجدانه و خستگی ناپذیر فرماندار بسیجی و تلاشگر این شهرستان برای ارتقاء این خطه دین باور و بسیجی پرور دارد.

حسین ندافیان  در خاتمه گفت و گو با ایران آنلاین با تشریح عملکردش به عنوان فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان بافق به موارد زیر اشاره نمود:

۱٫ پیگیری و جذب ۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده از معادن و شرکتهای خصوصی جهت عمران و آبادانی شهرستان

۲٫ افتتاح کارگروه توسعه عمران شهرستان به منظور تدوین و برنامه ریزی برنامه ها و فعالیتهای عمرانی شهرستان

۳٫ سفر به تهران (بیش از ۳۰مورد) و دیدار با وزاری بهداشت، صنعت و معدن، راه و شهرسازی، نفت و برخی از معاونین وزاری محترم همچنین دیدار با روسای شرکت ملی گاز ایران، سازمان تامین اجتماعی، مدیر عامل شرکت رجا و … بمنظور پیگیری مصوبات سفر ریاست محترم جمهور

۴٫ پیگیری احداث صنایع جوار معدنی و جوار فولادی به منظور توسعه اشتغال و کارآفرینی در شهرستان

۵٫ پیگیری و ساماندهی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان با روی کارآمدن چند متخصص، بهسازی بخش های زنان و زایمان، رادیولوژی و اورژانس بیمارستان ولیعصر(عج) بافق

۶٫ خارج کردن شهرستان از بن بست و اتصال به کرمان با احداث مسیر بافق- کوهبنان از جاده گزوئیه و شروع عملیات آسفالت جاده بافق -چادرملو

۷٫ پیگیری برگزاری کنگره ملی و سراسری شاعر دلسوخته وحشی بافقی

۸٫ پیگیری جهت تسریع و اتمام عملیات بزرگراه یزد – بافق

۹٫ انتخاب شهرستان بافق به عنوان یکی از ۴۰ شهر پایلوت کشور در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و طرح تذکر لسانی و پیگیری انجام این طرح به نحو مطلوب و احسن

۱۰٫ رونمایی از چندین طرح شیلات و آبزی پروری با حضور معاون محترم وزیر کشاورزی در بافق

۱۱٫ پیگیری و به سرانجام رساندن مصوبه گازرسانی به شهرستان بافق که در حال اجرا می باشد.

۱۲٫حضور در کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی بنا به دعوت رئیس کمیسیون مذکور و طرح پیشنهادات شهرستان در زمینه صنعت و معدن

۱۳٫ پیگیری پایانه مسافربری بافق در یزد به لحاظ کیفیت و کمیت امکانات و همچنین مکان پایانه

۱۴٫ کمک به راه اندازی اولین مرکز کسب و کار به صورت شرکتهای تعاونی در شهرستان

۱۵٫ استقرار پلیس راه یزد –  بافق در شهرستان بافق

۱۶٫ پیگیری درخصوص راه اندازی شبکه دیجیتال در شهرستان که درحال انجام می باشد.

۱۷٫ پیگیری و شروع عملیات اجرایی احداث پارک وحشی بافقی ، پارک کوهستان و پارک شهر(در حال انجام می باشد)

۱۸٫ تدوین و شروع به کار سندهای جامع سلامت، سند کاهش فقر و سند توسعه شهرستان

۱۹٫ پیگیری و احداث کنار گذر شهربافق به طول km 14 توسط شرکت سنگ آهن

۲۰٫ پیگیری رد جهت تامین ۲ درصد فروش معادن آهن به شهرداری و بخشداری مرکزی جهت اجرای پروژه های شهری و روستایی(بلوار ۱۵ خرداد،قسمتی از بلوار آیت ا… میرغنی زاده ، اتمام بلوار امام جعفر صادق، تسریع در اجرای پروژه بلوار شهدا، شروع عملیات تعریض بلوار مهدیه و مسجد جامع

۲۱٫ برگزاری چندین همایش پیاده روی خانوادگی، و جشن در اعیاد مختلف

۲۲٫ کمک به آموزش و پرورش و دانشگاه ها در راستای توسعه بخش فرهنگی و آموزشی ؛ ضمناً آموزش و پرور کسب رتبه اول و دوم در کنکور و …

۲۳٫ کمک مالی به برقرسانی مزارع حومه شهر و روستاها

۲۴٫ کم در جهت توسعه بخش کشاورزی از محل ۲ درصد فروش سنگ آهن

۲ نظر

  1. آسمان می‌گه:

    بازم شکرش باقیه که این کلمه پیگیری را فرماندار حضور ذهن داشت که مانع گفتن عدم ابادانب شهر و تعطیلی های شرکت های کاشی و فولاد و گندله سازی و غیره شده .
    بازم جای شکرش باقیه که فرماندار یادش رفت قول داد به مردم در امامزاده گاز تا پایان ۹۰ به بافق می رسه

  2. آماده به ازدواج بیکار می‌گه:

    آقای فرماندار خدا قوت . بیشتربه فکر ما جوانان بی کار باشید