یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۸:۱۲ بعد از ظهر

کارگروه مناسب سازی اماکن و معابر بافق تشکیل جلسه داد

کد خبر: 42927
تعداد بازدیدکننده: 119
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ؛ جلسه کارگروه مناسب سازی اماکن و معابر با حضورمعاون فرماندار و اعضای این کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد

در ابتدای جلسه “محمد علی طالعی” معاون فرماندار ضمن عرض خیر مقدم در خصوص ضرورت و اهمیت پرداختن به موضوع مناسب سازی سخنانی ایراد و بر نقش شهرداری ها ، شورای شهر و اداره راه و شهرسازی در راستای اجرای طرح های مناسب سازی معابر و اماکن عمومی با نظارت بهزیستی اشاره و تأکید کرد.

“دکتر محسن خوشگذران” ضمن تشریح عملکرد مناسب سازی و اشاره به ماده دو قانون حمایت از معلولان اظهار داشت: این قانون تاکید بر مناسب‌سازی اماکن عمومی و نهادهای مختلف برای استفاده بهینه افراد معلول و کم‌توان دارد.

رئیس اداره بهزیستی بافق تصریح کرد: مناسب‌سازی محیط علاوه بر برخورداری معلولان و جانبازان می‌تواند برای سالمندان و کسانی که دچار شکستگی اعضا بوده و مجبور به استفاده از وسایل توانبخشی هستند، ثمربخش باشد .

وی با اشاره به مناسب‌سازی فضا‌های عمومی و امکانات موجود در سطح شهر گفت: یکی از مهم‌ترین خواسته های معلولان این است که مسئولان شهری این ضرورت را در نظر بگیرند تا آنها به تنهایی بتوانند از فضاهای شهری دیدن کنند و با کمترین مشکل رفت و آمدی مواجه شوند.

رئیس اداره بهزیستی تاکید کرد: در سال های گذشته اقداماتی برای مناسب‌سازی اماکن عمومی در سطح شهر صورت گرفته است ولی این اقدامات کافی نیست و باید در این بخش شاهد اقدامات جدی‌تری همچون : ایجاد رمپ‌های قابل استفاده، ایجاد دستگاه خودپرداز ویژه معلولان و …. باشیم.

شهردار بافق نیز در این نشست گفت : شهرداری‌ها نیز موظف هستنداز صدور پروانه احداث یا پایان کار برای آن تعداد از ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری کنند.

رحمت اله عفتی افزود: مجوز بسیاری از فضاها و ساختمان‎های تجاری توسط شهرداری صادر می‎شود لذا شهرداری برنامه ریزی مدونی را در نظر دارد تا رفاه حال شهروندان معلول و جانباز رعایت شود.

IMG_9677 IMG_9678 IMG_9693

۲ نظر

  1. علی رضا می‌گه:

    ازنکات جالب و حاشیه ای این نشست عدم شرکت یکی از نماینده های معلولین بافق در این برنامه بدلیل وجود پله های نامناسب مکان برگزاری بود!!!

  2. علی می‌گه:

    سلام شما مشکل داروخانه ابتدای خیابان مسجد جامع را حل کنید مناسب سازی پیش کش