دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۰۷:۳۸ بعد از ظهر

دیدار فرماندار بافق با اعضای تیم گلبال نابینایان بافق

کد خبر: 433
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۱۹ دی ۱۳۹۰

 فرماندار بافق : افراد مشهور نابینا، افرادی هستند که جهان با استعداد و شجاعت آن‌ها، روشن شده است.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، فرماندار به همراه مدیر بهزیستی بافق با اعضای تیم گلبال نابینایان بافق دیدار کرد.

گفتنی است در این دیدار که پنجشنبه شب در مجموعه ورزشی تختی بافق رخ داد ،‌مربی تیم گلبال بافق به ارائه گزارشى در خصوص آمادگى ورزشکاران پرداخت .

در ادامه “حسین ندافیان”فرماندار بافق جهت تشویق اعضای تیم گلبال بافق گفت: نابینایی فقدان کامل درک نور است که بیشتر مردم اعتقاد دارند ما با چشمانمان می‌بینیم با این حال، حقیقت این است که این مغز ماست که آنچه فکر می‌کنیم و می‌بینیم ، درک می‌کند.

ندافیان افزود: افراد مشهور نابینا در بسیاری از حوزه‌های مختلف جهان را تغییر داده‌اند، در بخش‌هایی چون سیاست، علم، هنر و ورزش ، آن‌ها موفق شدند چرا که اجازه ندادند تا عدم درک خارجی نور، نور درونی آن‌ها را خاموش کند، این‌ها افرادی هستند که جهان با استعداد و شجاعت آن‌ها، روشن شده است.

فرماندار بافق اضافه کرد: درصورت حمایت از این ورزشکاران که از دیدن دنیا محروم هستند آنها می توانند به جایگاههای بهتری دست پیدا کنند و برای شهرستان افتخار کسب نمایند .

شایان ذکر است در این بازی که دو نیمه ده دقیقه*ای دارد چشمان همه بازیکنان بسته*است و آنها باید سعی کنند توپ را با دست به درون دروازه تیم مقابل وارد کنند.

پرتاپ توپ باید به گونه ای باشد که قبل از سه متر به زمین بخورد وطول هجده متر زمین رادر زمان کوتاهی طی کند وهنگام پرتاپ هیچگونه صدای جانبی از جانب پرتاپ کننده نباید شنیده شود چرا که تنها حس تشخیص برای دروازه بان نابینا ، حس شنوایی است که با زنگوله هایی که در توپ قرار دارد ناشنوا مسیر حرکت توپ را تشخیص داده و جهت گرفتن توپ اقدام می کند