چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۴۴:۲۳ بعد از ظهر

لغو موقت فروش ۲۸٫۵ درصد سهام سنگ‌آهن بافق/اختصاص ۱۵درصد به شهرداری بافق غیرقانونی است

کد خبر: 43319
تعداد بازدیدکننده: 409
تاریخ: ۰۵ تیر ۱۳۹۳

استاندار یزد با سفر به بافق حامل نامه ای بود که خبر از لغو  موقت فروش ۲۸٫۵ درصد سهام سنگ آهن بافق داشت .

سید محمد میرمحمدی امروز در جریان سفر به شهرستان بافق در نشستی با حضور فرماندار این شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر بافق، نماینده کارگران شرکت سنگ آهن بافق در فرمانداری این شهرستان پیرامون مسائل مربوط به خصوصی سازی شرکت سنگ آهن بافق و ضرورت تحقق خواسته‌های بحق کارگران شرکت سنگ‌ آ‌هن مرکزی بافق و مردم این شهرستان بحث و تصمیم‌گیری کردند.

استاندار یزد در این نشست با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در زمینه تحقق خواسته‌های کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برخاسته از مردم است و برای تحقق خواسته قانونی مردم از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

میرمحمدی افزود: وظیفه مسئولان دولت است که با تمام جدیت برای عمران و آبادانی این شهرستان تلاش کنند.

وی همچنین به دستور معاون اول رئیس جمهور در زمینه توقف موقت واگذاری ۲۸٫۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با این اقدام زمینه‌ای بهتر برای کمک‌های بعدی به این شهرستان فراهم شود.

استاندار یزد به ابراز علاقه معاون اول رئیس جمهور به مردم شهرستان بافق اشاره کرد و این موضوع را باعث خوشحالی و خرسندی برای مسئولان استان یزد دانست.

وی در این نشست از تشکیل کمیته پیگیری مسائل بافق خبر داد و بیان داشت: کمیته‌ای متشکل از نمایندگان مردم و مسئولان بافق برای پیگیری مسائل مربوط به شهرستان بافق و تعهدات مربوط به ۷۱٫۵ درصد تشکیل خواهد شد.

میرمحمدی با اشاره به خواسته اختصاص ۱۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به شهرداری شهرستان، این موضوع را در حال حاضر غیرقانونی خواند و تحقق آن را منوط به مصوبه مجلس شورای اسلامی دانست.

استاندار یزد همچنین از همکاری همه مسئولان انتظامی و نظامی، بسیج و همه کسانی که در حفظ آرامش و امنیت شهر تلاش کرده‌اند، تشکر کرد.

در این نشست، صباغیان نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به قرائت خواسته‌های مردم و کارگران بافق پرداخت و از مسئولان ارشد استان خواهان پیگیری جدی آن شد.

عباسی، سخنگوی شورای شهر بافق نیز در این نشست با قرائت نامه لغو موقت فروش و واگذاری ۲۸٫۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، بر ضرورت تسریع در اجرای طرح‌های جوار معدنی بافق تاکید کرد.

۱۱ نظر

 1. دوستدار RP می‌گه:

  من واقعا نمی دانم تشکر از نیروی انتظامی در این موضوع چه معنایی دارد؟؟مردم بافق کاملا آرام بودند و هیچ گونه اقدام خاصی انجام ندادند.
  -به نظرم اعتصاب هیچ دستاوردی برای مردم بافق نداشت.ای کاش آقای صباغیان در این موضوع دخالت نمی کردند،زیرا دوست ندارم در آینده ی نزدیک شاهد شعار بر علیه ایشان باشم.زیرا من در دبیرستان فارابی شاگرد ایشان بودم.
  -ای کاش اعتصاب تا تحقق خواسته های مردم ادامه داشت.شاید هم بهتر که اعتصاب پایان یافت زیرا وعده ها هیچ وقت محقق نمی شد و تنها مردم بافق سرگردان بودند
  -من به هیچ وجه خوش بین نیستم.و مطمئنم در آینده نزدیک خواهیم دید چه خیانت هایی صورت گرفته است.
  -بهتر است به این نتیجه بر سیم که هیچ کس به فکر مردم نیست و غریبی مردم ما را به فکر وادارد.چرا پس از ۴۰ روز اعتصاب وزیر به بافق نیامد؟؟؟
  -من یاد این جمله معروف می افتم البته با کمی تغییر:
  همــــــــــــــــــشهریان مــــــــــــــــــن دیگــــــــــــــــر گــــــــــــــــرسنه نیســـــــــــــــتند زیــــــــــرا روزی چنــــــــــــــد وعــــــــــــــده گـــــــــــــــــول می خورنـــــــــــــد.
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>
  شب دراز است و قـــــــــــــــــلنــــــــــــــــــــــــــــــدر بیدار

 2. محمدرضا می‌گه:

  این کلمه موقت تا کی پا برجاست؟؟؟؟؟
  یکی از آقایون توضیح بده ببینیم اگه متوجه شدن این لغو موقت تا کی ادامه داره

 3. سامان می‌گه:

  اقای استاندار درمورد شهرداری نطق فرموده بودی مثل اینکه میخوای دوباره معدن رو تعطیل کنیم

 4. سامان می‌گه:

  اصلا میخوای ۱۵درصد رو بدیم به شما برین زیر گذر رو گذر در کنین واسه یزدیا! کاری که تا الان میکردین

 5. محسن رمضاني می‌گه:

  از کجا بفهمیم که واقعا لغو شده است یا نه . در سایت فرابورس چیز جدید دیده نمی شود.

 6. غریبه می‌گه:

  بخدا نمیدانم بخندم یا گریه کنم.. تو را بخدا بگید!!!!!!!!!!! فقط دلم برای خودم میسوزه و بچه هائی که سی و اندی نشستن و دست آخر هیچ!!! کاش آقای صباغیان دخالت نکرده بود.. بابا سرمان کلاه گذاشتن.. بابا به کی قسم بخورم که ( سنگ آهن پرپر ) ( d19 پرپر )ووووو تو را بخدا بخندم یا گریه گنم.. یکی جواب بده!!؟

 7. نقی می‌گه:

  این دستور که تاریخ آن مربوط به قبل از قطعی شدن معامله می باشد و اعتباری ندارد

 8. حاجی حسنی می‌گه:

  آقای استاندار همونجور که دولت ۴ درصد از شرکت سنگ آهن مرکزی را به صبای قم دادند ۱۵ درصد را هم بایدبه بافق بدهند

 9. بازنشسته می‌گه:

  کاش میشد جناب صباغیان نماینده بازنشستگان هم میشد چون دوماه حقوق بازنشستگانسنگ آهن را ندادند نه ریس دفتر کاری کرد نه ریس کانون که مردم بهش رای دادند .