جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴:۱۴ بعد از ظهر

دیدار مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد با فرماندار بافق

کد خبر: 43492
تعداد بازدیدکننده: 287
تاریخ: ۰۸ تیر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد در دیدار با فرماندار بافق گزارش مخابرات استان را در سه حوزه وضعیت شاخصهای مخابراتی، عملکرد یکسال گذشته و برنامه های سال جاری این شرکت بیان کرد.

” مهدی مقوم” گفت: در شاخص ارتباطی تلفن ثابت در حال حاضر ۴۹۵ هزار و ۷۵۲ شماره با ضریب نفوذ ۶/۴۷ درصد در استان مشغول بکار است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد با اشاره به راه اندازی فاز ششم تلفن همراه در استان گفت: در فاز ششم تلفن همراه که از شش ماهه دوم سال جاری راه اندازی می شود نسل ارائه خدمات اینترنتی تلفن همراه ارتقا می یابد.

“مهدی مقوم” در ادامه از تعداد تلفن های مشغول بکار همراه در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۱ میلیون و ۳۸ هزار و ۵۱۳ شماره تلفن  شامل ۳۰۷ هزار و ۸۸۸ شماره سیم کارت دائمی و ۷۳۰ هزار و ۶۲۵شماره اعتباری با ضریب نفوذ ۷/۹۴ درصد در استان مشغول بکار است و این تعداد شماره تحت پوشش ۵۱۶ سامانهBTS  تلفن همراه قرار دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات استان یزد عملکرد این شرکت را در حوزه ی فناوری اطلاعات مطلوب برشمرد و خاطر نشان کرد:در حال حاضر  ۴۴ هزار و۲۴ پورت اینترنت پرسرعت توسط شرکتهای خصوصی سرویس دهی می شود.

وی افزود: همچنین اتصال ۷۹۰ شعبه بانک به شبکه دیتای استان، آماده سازی زیرساختهای جایگاه سوخت ، اتصال ۱۷۶ مدرسه به شبکه ملی اینترنت،اتصال ۱۱ دانشگاه به شبکه ملی اینترانت،اتصال ۱۰۶ نقطه استان به شبکه فیبر نوری شامل مراکز علمی و فرمانداریها و… از دیگر خدمات این شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

شاخص انتقال چهارمین عنوانی بود که مقوم به آن اشاره کرد و گفت: در شاخص انتقال ، ۴۹۴۵کیلومتر فیبرنوری  شامل ۱۶۱۶ کیلومتر فیبر اصلی و ۶۰۵ کیلومتر فیبر شهری و ۵۲۲ کیلومتر فیبر اختصاصی و ۲۱۷۲ کیلومتر فیبر بین شهری اجرا شده است.

وی در شاخص ارتباطات روستائی، از فراهم شدن دسترسی ۵۰ روستای استان به اینترنت پرسرعت (ADSL)  خبرداد و افزود: این امر به در آینده ای نزدیک محقق می شود.

در پایان این دیدار فرماندار بافق ضمن تقدیر و تشکر برای اجرای سیاستهای کلی مخابرات و عملیاتی شدن بحث سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات قول مساعدت و همکاری داد و از مدیر عامل شرکت مخابرات استان خواست تا نسبت به پوشش و تقویت تلفن همراه در بعضی از نقاط شهرستان ، واگذاری تلفن شهرک صنعتی و توسعه تلفن ثابت شهری اقدامات لازم را انجام دهند.

IMG_0673 IMG_0675

۲ نظر

  1. علی می‌گه:

    سلام /اگه اقای مقوم راست میگن الان تلفن روستای بیدان ۵ مدت ۱۰ روز که خراب است و اصلا هیچ مسولی رسیدگی نمیکند اگه واقعا کار میخواهن انجام دهند پی گیر درست کردن ان باشند/ ضمنا از اقای برزگری هم تقدیر و تشکر باید کرد چون پی گیر مساله هستند ولی ایشان هم نیازمند مساعدت استان هستند

  2. محمد می‌گه:

    دوسال است که به منزل نو رفتیم اما تلفن ما را انتقال نمی دهند(انقلاب ۳۲ ) میگویند ظرفیت تکمیل است پس مخابرات بافق چه کار برای مشتری انجام میدهد !!!!!!