دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۹:۲۲ بعد از ظهر

رئیس جهادکشاورزی بافق خبر داد: برداشت ۱۱۰۰ تن جو در شهرستان بافق

کد خبر: 43593
تعداد بازدیدکننده: 111
تاریخ: ۱۰ تیر ۱۳۹۳

رئیس جهادکشاورزی بافق با اشاره به ۴۰۰ هکتار سطح زیرکشت جو در شهرستان، عنوان کرد: بیش از یک هزار و ۱۰۰ تن جو از مزارع شهرستان برداشت شده است.

حمیدعسکری سطح زیرکشت جو در شهرستان را ۴۰۰ هکتار دانست و اظهارکرد: بیش از ۶۰۰ بهره بردار در شهرستان بافق در زمینه کشت این محصول فعالیت دارند.

رئیس جهادکشاورزی بافق با اشاره به توزیع ۲ تن بذر اصلاح شده جو از نوع  نصرت در بین کشاورزان این محصول در شهرستان، گفت: مابقی کشاورزان شهرستان نیز از بذر خود مصرفی از محصول سال گذشته استفاده می کنند.

وی با اشاره به پایان فصل برداشت این محصول، افزود: بیش از یک هزار و ۱۰۰ تن جو از مزارع شهرستان برداشت شده است.

وی افزود: متوسط برداشت جو شهرستان نزدیک به ۲ هزار و هشتصد کیلوگرم در هکتار است.

رئیس جهاد کشاورزی بافق خاطرنشان کرد: فصل کاشت جو در شهرستان از نیمه مهرماه تا پایان آبانماه و برداشت این محصول نیز از اواخر فروردین آغاز می شود.

گندم، جو، ارزن، روناس، منداب و یونجه از جمله محصولات زارعی قابل کشت در شهرستان بافق است.

 

۷ نظر

 1. محمود می‌گه:

  یعنی آمار تمام خرمن های جو اعم از ریز و درشت و کوچک متعلق به همه خرده مالکان و تولید کنندگان بزرگ را در سطح شهرستان برداشت کرده اید که اینقدر دقیق اطلاعات می دهید؟؟؟!!!!
  لطفا دقیق تر بیان نمایید

 2. شهروند می‌گه:

  سلام:باآماری که جناب آقای عسکری ارائه داده اند یعنی دربافق چیزی حول وهوش ۷۰کامیون۱۵تنی جو تولید شده است؟

 3. پیگیر می‌گه:

  بهره وری چقدر بوده؟؟؟؟ یعنی چقدر اب های زیرزمینی مصرف شده و سطح زیر کشت چقدر بوده؟؟؟

 4. آزمایش می‌گه:

  باسلام انتظار میرود جهاد کشاورزی جهت تولید محصولات باید تلاش بیشتری کند اگر به این روال پیش رود در چند سال آتی همین محصول هم نداریم اجازه ندهید زمینهای مزروعی به انبارهای تجار و آهک فروشی و مصالح ساختمانی تبدیل شود جهاد بافق تلاشتان را مضاعف کنید و به کشاورزان اهمیت دهید ضمنا ما ندیدیم جهاد در بخش کشاورزی پروژه ای که در خور شهرستان باشد ارایه دهد

 5. رضا می‌گه:

  ضمن تشکر از مدیریت جهاد کشاورزی از ایشان می خواهیم نگذارند روستاهای اطراف بافق بیش از این خشک شوند مخصوصا روستاهای سبز دشت که بدلیل کمبود بارندگی سطح آب پایین آمده و قناتها یکی پس از دیگر دارد خشک میشود،حال جا دارد با تامین اعتبار فکری به حال قناتها بکنند یا با حفر چند حلقه چاه منطقه را نجات دهند.