سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰:۱۴ بعد از ظهر

پیام تبریک بخشدار مرکزی بافق به مناسبت روز دهیار

کد خبر: 43728
تعداد بازدیدکننده: 785
تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۳

همزمان با ۱۴ تیر ماه سالروز تصویب قانون تاسیس دهیاریها بخشدار مرکزی بافق این روز را به دهیاران شهرستان بافق تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ بخشدار مرکزی بافق در پیامی سالروز دهیار را به دهیاران روستاهای شهرستان بافق تبریک گفت و این روز را گرامی داشت.

در این پیام “محمد رضا فتاحی” ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و ۱۴ تیرماه روز دهیار ،از دهیاران به عنوان نماینده دولت در روستاها یاد کرد و گفت: دهیار باید به عنوان یک مسول به مجموعه استحفاظی خود نگاه کند ، دهیاران باید با اشراف کامل در سطح روستا رسیدگی و پیگیری کل امور روستا را مد نظر داشته باشند .

وی به جایگاه مناسب قانونی دهیاری ، قابلیت ها و کارکرد های متعدد و متنوع آن اشاره کرد و خاطر نشان کرد: جایگاه دهیاری باعث شده است که در  برنامه چهارم توسعه، برخی از وظائف جدید مدیریت روستائی مستقیما ‌بر عهده دهیاری قرار گیرد و در برنامه توسعه  پنجم از دهیاران به عنوان مدیر ارشد روستا نام برده شده است.

“فتاحی” با اشاره به انتخاب دهیاران از اهالی روستا و آشنایی آنها با همه مسایل روستا افزود : هر اتفاقی در ابعاد سیاسی ، عمرانی ، اقتصادی و اجتماعی باید با هماهنگی دهیار روستا باشد.

یادر آور می شود شهرستان بافق دارای ۸۶ آبادی است که ۲۶ روستای آن دارای شورای اسلامی و از این تعداد ۲۰ روستا دهیاری مستقل دارند.

222

۴ نظر

 1. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  من هم به نوبه خود این روز را خدمت شما برادر گرامی جناب آقای مهندس فتاحی و دهیاران شهرستان بافق مخصوصا دهیار خستگی ناپذیر روستای سرسبز قطرم جناب آقای پیرعلی و سایر همکاران گرامشان تبریک عرض مینمایم .امید وارم باهمت شمامردان سخت کوش و پیگیر مشکلات روستاها شاهد روستاهایی مملو از جمعیت و پویا و آباتر از همیشه باشیم.

 2. داود شمس می‌گه:

  با سلام
  خسته نباشید و خدا قوت
  امیدوارم این جدیت و توان وعشق به خدمت رسانی همیشه دروجودتان پابرجا بماند..سلامتی وموفقیت شما را از خداوند منان آرزومندم

 3. قلم به دست می‌گه:

  سلام
  با تشکر از بخشدار بزرگوار و فرهنگ بالای ایشان قابل توجه رئیس محترم ارشاد

 4. ناشناس می‌گه:

  سلام.قابل توجه بخشدار محترم دهیار نماینده دولت در روستا نیست. دهیار از طرف شورای اسلامی انتخاب و رابط بین دولت و شوراست.پس با این تفسیر شهردار هم باید نماینده دولت در شهرها باشد در هالی که فرماندار نماینده دولت در شهرستان .بخشدار نماینده دولت در بخش و دهدار نماینده دولت در روستاست.