سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۲:۳۷ بعد از ظهر

برداشت ۲۶۰تن زردآلواز باغات بافق/کاهش نزدیک به ۵۰ درصدی برداشت زردآلو

کد خبر: 43811
تعداد بازدیدکننده: 148
تاریخ: ۱۶ تیر ۱۳۹۳

معاون جهادکشاورزی بافق با اشاره به تاثیر سرمازدگی و خشکسالی در کاهش ۵۰ درصدی برداشت زردآلو در شهرستان، گفت: پیش بینی برداشت نزدیک به ۲۶۰ تن زردآلو را داریم.

SAM_0253

محمدرضافلاح  با اشاره به ۵۳ هکتارسطح زیرکشت محصول زردآلودراین شهرستان، اظهارکرد: امسال بر اساس پیش بینی ها باید برداشت حدود ۲۶۰تن انواع زردآلو ازنوع قیصی ومحلی را داشته باشیم.
معاون جهادکشاورزی بافق افزود: بیش از۳۸۰ بهره بردار در زمینه برداشت زردآلو در شهرستان فعالیت دارند.
وی متوسط برداشت زردآلو در شهرستان را ۱۰تن در هکتار بیان نمود و گفت: امسال بدلیل سرمازدگی درختان در زمستان گذشته با کاهش ۵۰ درصدی برداشت این محصول در شهرستان مواجه هستیم.
وی افزود: خشکسالی و کمبود بارندگی و کم آبی سال های گذشته بر تولید این محصول در شهرستان تاثیر بسزایی داشته است.
فلاح از آفت های مهم این محصول به لیسه سیب و کرم زردآلو اشاره و خاطرنشان کرد: کشاورزان باید در زمان مناسب نسبت به سم پاشی و مبارزه با این آفت ها باهماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی اقدام نمایند.
معاون جهادکشاورزی بافق افزود: برداشت محصول زردآلو در شهرستان بافق از نیمه های خرداد ماه آغاز و تا پایان تیرماه انجام می شود.
بادام، گردو، سیب، آلوچه، آلوزرد، شفت آلو، و گلابی از محصولات باغی شهرستان بافق است.

۴ نظر

 1. حامد می‌گه:

  جناب آقای فلاح
  خوب بود اشاره ای هم به جزئیات مکان برداشت زردآلو در شهرستان بافق می کردید. همه می دونن که ارتفاع مناسب جهت کاشت درخت زردآلو از ۱۵۰۰ متر به بالا بوده ودر شهرستان بافق این امر فقط در روستاهای دهستان کوشک و سبزدشت میسر است….

 2. فلاح می‌گه:

  حامدجان ماوقتی صحبت از شهرستان می کنیم شامل تمام دهستانهاوکلیه روستاهای آن میشود ماازشرایط کاشت درچه مناطقی مستعد هست واقفیم اگرگفته بودیم شهربافق گفته شماصحیح بودباتشکر.

 3. بافقی می‌گه:

  آدرس بدین ماهم بریم کمکشون برداشت کنیم

 4. حامد می‌گه:

  چه زود واکنش نشون دادید آقای رضا فلاح!!
  همانگونه که اطلاع دارید هرچه جزئیات خبر ی بیشتر بازگو بشه ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد