دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۳:۱۲ بعد از ظهر

مدیر جهادکشاورزی بافق خبرداد: برداشت ۱۰۰۰ تن گندم در شهرستان بافق

کد خبر: 44146
تعداد بازدیدکننده: 211
تاریخ: ۲۲ تیر ۱۳۹۳

مدیر جهادکشاورزی بافق با اشاره به کاهش برداشت گندم بدلیل خشکسالی و کم آب در شهرستان، گفت: امسال پیش بینی میشودنزدیک به یک هزار تن گندم از سطح مزارع بافق برداشت شود.
حمیدعسکری با اشاره به بیش از ۶۰۰ هکتار سطح زیرکشت گندم در شهرستان، عنوان کرد: نزدیک به ۱۵۰۰نفر بهره بردار در زمینه کشت این محصول در شهرستان فعالیت دارند.
مدیر جهادکشاورزی بافق با اشاره به توزیع بیش از ۱۹ تن بذر اصلاح شده گندم در بین کشاورزان شهرستان، افزود: ارقامی چون؛ارگ، سیستان، سیوند و روشن از جمله بذرهای توزیع شده است.
وی با بیان این مطلب که کاشت گندم در شهرستان بصورت آبی انجام می شود، گفت: سطح کشت گندم بدلیل خشکسالی ها و کم آبی قنوات، سرمازدکی، و بیماری قارچی کاهش قابل توجه ای داشته است.
عسکری با اشاره به برداشت حدود ۱۰۰۰ تن گندم توسط کشاورزان این شهرستان، افزود: متوسط برداشت گندم در شهرستان نزدیک به ۲ و ۶ دهم تن در هکتار است.
وی با بیان این مطلب که برداشت گندم در مزارع شهرستان توسط پنج دستگاه دروگر سه چرخ و بصورت دستی ادامه دارد، عنوان کرد: کشاورزان شهرستان بافق کاشت گندم را از نیمه مهر و تا پایان آذر و برداشت این محصول را از اواخر اردیبهشت تا حداکثر نیمه های تیرماه انجام می دهند.
مدیر جهادکشاورزی بافق خاطرنشان کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان امسال توسط اداره تعاون روستایی شهرستان بافق باقیمت یک هزار و ۵۰ تومان انجام می شود.
گندم، جو، ارزن، روناس، منداب و یونجه از جمله محصولات زارعی قابل کشت در شهرستان بافق است.