شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵:۱۳ بعد از ظهر

ایام اعتکاف بهترین اوقات برای رشد و بالندگی روحیات انسانی و اسلامی است

کد خبر: 4421
تعداد بازدیدکننده: 323
تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱

فرماندار بافق در ستاد شئونات فرهنگی و مذهبی :

ایام اعتکاف بهترین اوقات برای رشد و بالندگی روحیات انسانی و اسلامی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، در جلسه ستاد شئونات فرهنگی و مذهبی شهرستان بافق که با حضور امام جمعه ،‌فرماندار و برخی مسئولین محلی حضور داشتند در خصوص برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم ایام اعتکاف تصمیم گیری شد .

امام جمعه بافق با اشاره به تاثیر برنامه ریزی مناسب در زمینه جذب جوانان افزود:تنوع برنامه های فرهنگی و شیوه اجرای این برنامه ها بین معتکفین می تواند آثار و برکات زیادی در زندگی اجتماعی انسان ها داشته باشد.

“حجه الاسلام سلیمانی” با بیان ضرورت فضاسازی مناسب مساجد برای اعتکاف خاطر نشان کرد: ایجاد فضای دلنشین و زیباسازی مساجد و مکان های مقدسی که مراسم اعتکاف در آن برگزار می گردد زمینه های جذب جوانان را فراهم می کند.

فرماندار بافق نیز هدف از برگزاری این جلسه را برنامه ریزی بهتر برای ایام معنوی اعتکاف در سال ۱۳۹۰ دانست و خاطر نشان کرد ، انتظار می رود امسال برای این ایام برنامه های خوبی را با کیفیت مطلوب داشته باشیم.

وی گفت: ایام اعتکاف بهترین اوقات برای رشد و بالندگی روحیات انسانی و اسلامی است

“حسین ندافیان” در سخنانی اعتکاف را یکی از سنت های حسنه و زمانی مناسب برای تزکیه روح و دوری جستن از مظاهر فریبنده مادی دنیا و ارتقای درجات روحانی و معنوی دانست که در مورد این عمل حسنه در دین مبین اسلام تاکیدات بسیاری صورت پذیرفته است.

فرماندار بافق ضمن تشریح وظایف هر یک از اعضاء ستاد برگزاری مراسم اعتکاف افزود : دلسوزی و اهمیت دادن به کارها شرط اساسی اجرای بهتر برنامه های ایام پرفیض اعتکاف است.

ندافیان بر ضرورت برنامه ریزی صحیح در جهت اجرای برنامه های فرهنگی در ایام اعتکاف تأکید کرد و گفت:در این ایام که افراد به مدت سه روز از خانه و کاشانه خود جدا شده و مهمان خداوند در مسجد می شوند باید بهترین بهره برداری را نموده و این امر با برنامه ریزی صحیح توسط عوامل برگزاری این مراسم بهتر محقق می شود.

در ابتدا این نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق با اشاره به فعالیت عمده ستاد شئونات فرهنگی و مذهبی گفت: وظیفه عمده این ستاد شناخت آسیب‌ها و ارائه راهکار مناسبت جهت رفع آسیب‌های موجود در مناسبت‌های مذهبی و تاکید بر حفظ شأن و جایگاه این مناسبت‌هاست.

وی افزود :رسالت ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی نظارت بر عزاداری‌ها، مداحی‌ها، کانون‌های فرهنگی مذهبی و تشکل‌های دینی است و تمام مسؤلان دستگاه‌های فرهنگی بایستی سعی و کوشش کنند تا تمامی جلسات و هیئت‌ها به سوی مساجد هدایت شوند و اصل مسجدمحوری را در این خصوص ترویج دهند.

“حجه الاسلام علی روحانی” با اشاره به آغاز ماه رجب گفت: کسانی که در این ماه به روزه‌داری پرداخته و تقوا پیشه کنند، در آخرت به ندای این الرجبیون پروردگارشان جواب می‌دهند.

وی اعتکاف را یکی از عبادتهای بزرگ اسلام خواند و گفت: منظور از اعتکاف ساختن انسان به معنای واقعی انسان است اگر به جعل احکام نگاه کنیم می بینیم که هدف از همه احکام ساختن یک انسان کامل است.

به گفته روحانی اعتکاف امسال در ۱۰ مسجد ویژه برادران و خواهران برگزار خواهد شد.

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق