سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۷:۲۳ قبل از ظهر

بازدید فرماندار از کارخانه کود و سم بافق

کد خبر: 44749
تعداد بازدیدکننده: 257
تاریخ: ۳۰ تیر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ سید مهدی طلایی مقدم و هیات همراه از کارخانه کود و سم بافق واقع در شهرک صنعتی این شهرستان بازدید و از روند فعالیت و ظرفیت های این شرکت مطلع و آشنا شد.

مدیر شرکت کود و سم بافق در این بازدید با شاره به اینکه این شرکت بزرگترین تولید کننده کودهای فسفاته و سوپر فسفات ساده در کشور می باشد گفت: یکی از تولیدات این شرکت اسید فسفریک ۳۸ درصد می باشد که به علت نقدینگی تعطیل است .

” حامد ملک زاده” به تولید DCP از دیگر تولیدات این شرکت نام برد و تصریح کرد : این محصول که دی کلسیم فسفات نام دارد برای مکمل خوراک دام استفاده می شود.

وی از تولید اسید سولفوریک ۹۸ درصد تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: برای تولید این محصول در این کارخانه نیاز به خاک فسفات اسفوردی ، اسید سولفوریک و گوگرد می باشد.

ملک زاده ضمن تاکید بر مشکل نقدینگی شرکت برای تامین مواد اولیه و اتمام پروژه های نیمه تمام خاطر نشان کرد : شرکت کود و سم بافق برای تولید و ادامه فعالیت نیاز به قرارداد خرید کود به صورت مادام و پیوسته از طرف شرکت خدمات حمایتی و حذف دلالان در زمینه خرید و فروش کود می باشد.

مدیر شرکت کود و سم بافق به مالیاتهای سنگین و واردات بیرویه کود سوپر فسفات ترپیل اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه ، رونق اشتغالزایی و احداث واحدهای جوار معدنی نیاز به برطرف کردن مشکلات موجود و اجرای تدبیری مناسب است .

فرماندار بافق در پایان این بازدید ضمن قدردانی از خدمات و زحمات این واحد تولید در شهرستان محروم بافق ، برای رونق بازار فروش محصولات و رفع مشکلات مالی این شرکت قول مساعد و پیگری داد.

 

IMG_1488 IMG_1494 IMG_1500