سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲:۴۹ قبل از ظهر

فرماندار بافق : مسئله فلسطین یک مسئله مهم جهانی است ما در طول سال فقط یک روز قدس داریم.

کد خبر: 44761
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۳۰ تیر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ در جلسه برنامه ریزی راهپیمایی روز جهانی قدس که با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی در دفتر امام جمعه بافق برگزار شد ، “حجت الاسلام سلیمانی” ضمن تسلیت ایام سوگواری مولای متقیان علی (ع) با اشاره به اینکه روز قدی یکی از بزرگترین مناسبتهای ملی و مذهبی در کشورمان بشمار می آید،گفت: فلسطین و قدس متعلق به همه مسلمانان دنیا است و موضوع قدس اختصاص به یک مذهب و یا فرقه ای خاصی ندارد.

امام جمعه بافق ضمن برجسته سازی رویکرد امام خمینی (ره) در طراحی و ابتکار ایشان در نام گذاری روز جهانی قدس تصریح کرد: نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام و ملت ایران و نمایان سازی بیداری اسلامی و اعلام انزجار علیه رژیم جعلی صهیونیستی از اهداف برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس است.

فرماندار بافق نیز در این نشست با اشاره به فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و نامگذاری این روز بزرگ به عنوان روز قدس توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) گفت: مسئله فلسطین یک مسئله مهم جهانی است ما در طول سال فقط یک روز قدس داریم.

“سید مهدی طلایی مقدم” در ادامه ضمن تاکید بر حضور پرنگ همراه با وحدت و همدلی مردم افزود: هدف امام خمینی(ره) از راهپیمایی و نامگذاری این روز ایجاد وحدت بین مسلمانان و فلسطینیان و جهان اسلام بود.

وی با اشاره به اینکه مردم با زبان روزه و شور و نشاط در خیابان‌ها می‌آیند و هر سال بهتر و زیباتر از سال‌های گذشته این راهپیمایی را برگزار می کنند گفت: حمایت و همراهی ملت ایران با آرمان قدس و مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار ملت ایران علیه رژیم صهیونیستی از جمله اهداف راهپیمایی روز جهانی قدس است.

فرماندار بافق در پایان خطاب به مسئولان شهرستان گفت:مسئولان باید به اهمیت روز جهانی قدس اهتمام جدی داشته باشند و برای حضور مردم در راهپیمایی تلاش و کوشش کنند.

در ادامه جلسه برای هرچه باشکوه تر برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس حاضرین به ارائه پیشنهاد پراختند و پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد شروع راهپیمایی ساعت ۱۱:۳۰ از بسیج شروع و به مسجد جامع ختم یابد و در حاشیه برگزاری مواردی از جمله : فضا سازی و تبلیغات محیطی توسط تمام ادارات و ارگانها ، برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری در مسیر راهپیمایی ، گلاب پاشی در مسیر راهپیمایی ، ایجاد نظم و امنیت و کنترل ترافیکی توسط نیروی انتظامی صورت گیرد

 

DSC09741 DSC09742

۱ نظر

  1. پیگیر می‌گه:

    برای روز قدس باید بیشتر از اینها نوشت بهتر بودایشان کشتار مردم بی دفاع و مظلوم غزه به ویژه زنان و کودکان بی گناه را مخصوصا در منطقه شجاعیه محکوم می مردمد