پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۳:۱۷ بعد از ظهر

با حضور فرماندار اولین شبکه آبیاری و آبرسانی قطره‌ای در بخش سبزدشت بافق افتتاح شد

کد خبر: 4493
تعداد بازدیدکننده: 207
تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، طی مراسمی با حضور فرماندار ، بخشدار مرکزی و رئیش شورای اسلامی شهرستان بافق اولین پروژه آبیاری قطره ای ،در روستای رسول آباد از توابع بخش سبزدشت به بهره‌برداری رسید.

محمد علی صمیمی با بیان اینکه برای اجرای این طرح، اعتباری بالغ بر یک هشتصد میلیون ریال هزینه شده است، تصریح کرد: این میزان اعتبار از محل اعتبارات بخش خصوصی و به همت کشاورزان روستا رسول آباد تامین شده است.

بخشدار مرکزی بافق ادامه داد: نصب یک پست برق، اجرای ۳۰۰ متر شبکه برق فشار متوسط، احداث یک باب موتورخانه و ایستگاه پمپاژ، بیش از ۲۰ کیلومتر لوله گذاری از دیگر اقداماتی انجام شده در راستای اجرای این پروژه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ساخت ۲ استخر ذخیره آب برای این پروژه اظهار داشت: استخر اصلی این پروژه دارای ظرفیت ۴۰۰۰ متر مکعب ذخیره آب و با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیون ریال احداث گردیده و استخر دوم می تواند با ذخیره آب در زمستان،آب مورد نیاز این روستا را در فصل تابستان تامین نماید.

صمیمی با اشاره به زمینهای زیر پوشش این طرح گفت: با اجرای این پروژه بیش از هفت هکتار از زمینهای کشاورزی زیر کشت این روستا زیر پوشش آبیاری قطره ای قرار می گیرد.

بخشدار بافق با اشاره به اینکه با افتتاح این طرح بالغ بر ۸۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود، بیان داشت: این پروژه اولین طرح آبیاری قطره در منطقه می باشد که نقش بسزایی از هدر رفت آب دارد و باعث رشد و توسعه این روستا می شود زیرا که در طرح آبیاری غرقابی علاوه بر هدر رفت آب مواد مرغوب خاک نیز از بین می‌رود.

گفتنی است روستای رسول آباد با ۱۳ خانوار در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بافق قرار دارد.