پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۵:۳۰ بعد از ظهر

سخنرانی دکتر محمود احمدی‌نژاد در حرم حضرت‌امام

کد خبر: 4504
تعداد بازدیدکننده: 76
تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۳۹۱

به نقل از پایگاه خبری صراط :
امروز بشریت بیش از هر زمان دیگری به اندیشه، راه، آرمان و منش امام خمینی(ره) نیازمند است.

به گزارش صراط به نقل از ایرنا، دکتر محمود احمدی نژاد شامگاه شنبه و در شب بیست و سومین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع شیفتگان امام راحل (ره) افزود: امام تنها و کاملترین جایگزین وضع موجود جهان را مدیریت جهان شمول حضرت ولی عصر (عج) می دانست.

احمدی نژاد افزود: امام راحل (ره) تحقق همه آرزوهای الهی و فطری انسان را در حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج ) می دانست و در آرزوی اجرای آن یک عمر مجاهدت کرد و فرمود که این قرن به خواست خدا قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران است.

وی اظهارداشت: به فضل الهی این اندیشه و راه امام خمینی(ره) به اندیشه و راه همه ملت ها و بشریت تبدیل خواهد شد.

** اندیشه حکومت مهدوی بسرعت در حال گسترش است

رییس جمهوری در ادامه افزود: ملت های سرخورده از حکومت های خودخواه، مستکبر ، دنیا طلب و گروه های چپ و راست ، به دنبال حکومت صالحان ، عدالت و آزادی حقیقی هستند و این نوید دهنده آن است که اندیشه حکومت مهدوی به سرعت در حال گسترش است.

احمدی نژاد ادامه داد: به فضل الهی بزودی جهان از وجود زور مداران ، تحقیر کنندگان حقیقت و کرامت انسانی ، ستمگران و مستکبران خالی و توحید و عدالت و عشق و آزادی در جهان مستقر خواهد شد.

** امام زنده و درخشنده است

وی در ادامه با بیان این که امام خمینی (ره) زنده و درخشنده است، تصریح کرد: امام زنده است چرا که توحید و عدالت و عشق و محبت زنده است.

رییس جمهوری در ادامه گفت: ای امام و ای یگانه دوران، در بیست و سومین سالگردت، عشق تو سوزان تر از همیشه در قلب ملت جاری است و پیام و راه تو فروزان تر از همیشه فراروی همه آزادایخواهان و عدالتخواهان عالم قرار دارد.

احمدی نژاد افزود: ای امام بزرگ امروز ملت تو و عاشقان تو با همه وجود میراث تو را پاس می دارند و متحد و یک دل تا تحقق همه آنها ایستاده اند و از پای نخواهند نشست.

وی اضافه کرد: ملت ایران و همه آزادگان و عدالت طلبان جهان ایستاده اند تا هیمنه و بیرق بدخواهان و ستمگران را در زباله دان تاریخ دفن کنند.

** حاکمیت الهی و جامعه سعادتمند دو ماموریت اصلی انسان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انسان برای رسیدن به اوج کمال الهی و شکوفایی حقیقت خود ، باید یک سیر بی‌انتها را برنامه‌ریزی و عملی کند، گفت : ‘اعتلای انسان تا خدا و برپایی حاکمیت الهی و ارزش‌های متعالی و ساختن جامعه سعادتمند’ دو ماموریت اصلی انسان است.

رییس جمهوری با بیان اینکه همه انبیاء الهی و امام راحل این اهداف را دنبال کرده اند، ادامه داد: در این راه هنوز برخی ماموریت‌ها و اهداف محقق نشده است. در واقع هنوز کرامت و حقیقت اصلی انسان فرصت بروز و ظهور نیافته است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه مستکبران اجازه ندادند که اولیاء و صالحان ماموریت خود را انجام دهند، تحقق این اهداف را نیازمند چهار عامل دانست و این عوامل را ‘توحید و عبودیت و اخلاص’، ‘عدالت’ ، ‘عشق و محبت’ و ‘آزادی همراه با آگاهی’ برشمرد.

** امام راحل (ره) فضای رشد و تعالی را برای دیگران تدارک می‌دید

وی از توحید و اخلاص به عنوان رمز شکوفایی و اساس کمال و عزت انسان یاد کرد و گفت: وقتی کار برای خدا باشد، فرصت را برای معرفت و شکوفایی انسان فراهم می‌کند. براین اساس امام راحل به این حقیقت توجه کامل و به تعالی انسانها نیز اهتمام زیادی داشت.

رییس جمهوری افزود: امام راحل عبودیت ، کار و اخلاص برای خدا را سفارش می کرد و بر تقوی الهی تاکید داشت و پیشاپیش جامعه ، حرکت و فضای رشد و تعالی را برای دیگران تدارک می‌دید.

وی ادامه داد: هنوز کلام امام راحل در یاد ملت و مومنان است که دائم قیام برای خدا و اخلاص را توصیه و یادآوری می‌کرد.

** امام(ره) برای انجام رسالت الهی از کسی نمی‌ترسید

احمدی نژاد با بیان اینکه امام راحل به واسطه عبودیت و اخلاص از هیچ قدرتی در جهان واهمه نداشت، افزود: ایشان برای انجام رسالت الهی با کسی تعارف نداشت و برای انجام احکام خدا نیز از کسی نمی‌ترسید.

وی ادامه داد:‌امام راحل فرمود، اگر خمینی تنها بماند باز هم راه خدا و نجات بشریت را ادامه می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه در جنگ تحمیلی همه قدرت‌های مادی دنیا علیه ملت ایران بودند، افزود: امام در اوج اخلاص و عبودیت فرمود، دزدی آمده و سنگی انداخته است اما جوانان ما آنها را سر جای خود می‌ نشانند.

** امام(ره)‌ خط عدالت را به روشنی ترسیم‌ کردند

رییس جمهوری در ادامه از عدالت به عنوان جان‌مایه تعالی انسان و تحقق حیات طیبه یاد کرد و گفت: امام راحل ، مردم را به عدالت و مقابله با ظلم دعوت کردند و خود در برابر همه تبعیض‌ها و ظلم‌ها ایستادند و خط عدالت را به روشنی ترسیم کردند.

وی با بیان اینکه امام راحل در حکومت در برابر کسی جز راه خدا و حقوق مردم اهمیت و نقشی قائل نبودند، تصریح کرد: امام برای صیانت از راه خدا و حقوق مردم ایستادگی کرد.

وی ادامه داد: امام راحل حاکمیت استکبار را مخرب‌ترین ظلم به بشریت و عامل سقوط به دره‌های پستی می‌دانست و در برابر همه مستکبران ایستاد و عدالت را فریاد زد. امام فرمود، هرجای جهان ظلمی هست،‌ مبارزه است و تا مبارزه هست،‌ ما هستیم ، ما حامی همه مستضعفان و مظلومان جهان هستیم و تا آخر در کنار آنها می‌مانیم.

**عشق و محبت عامل دیگری برای رسیدن به کمال انسان

رییس جمهوری در ادامه از عشق و محبت به عنوان عامل دیگری برای رسیدن به کمال انسان و برپایی جامعه سعادتمند یاد کرد و گفت: خمیرمایه تکاملی انسان و حلقه پیوند جان انسانها در جامعه سعادتمند، عشق و محبت است.

احمدی نژاد افزود: خدمت و عشق به انسانها در اندیشه امام راحل بارز است و هیچ امری آن را مخدوش نمی‌کند.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص)، علی(ع) و امام راحل حتی در زمان نبرد نیز نسبت به وجود دشمنان خود کینه نداشتند.

احمدی نژاد ادامه داد:‌ امام عاشق انسانها بود و با همه مهربانی می‌کرد و خدمتگزار ملت بود. ایشان در مدت کوتاهی که در قم بودند همیشه با مردم و در کنار آنها و برای مردم بودند و از حقوق و کرامت آنها مراقبت می‌کرد.

وی همچنین افزود:‌ امام راحل همانند حضرت علی‌(ع) به قشر محرومان توجه ویژه‌ای داشت و دائم به این مساله سفارش می‌کرد و آنها را ولی‌نعمت حکومت و خود می‌خواند.

** امام با اساس و بنیاد رژیم صهیونیستی مخالف بود

رییس جمهوری همچنین به سخن دیگری از امام راحل اشاره کرد و گفت: امام فرمود، ما برای احقاق حق ملتها و استقرار عدالت قیام کردیم و ایستادیم و به همین دلیل امام در برابر رژیم صهیونیستی که یک ظلم آشکار و توهین به ملتها و تحقیر انسانیت بود، ایستاد.

احمدی نژاد ادامه داد: امام (ره) با اساس رژیم صهیونیستی مخالف بود و بر این اساس روز قدس را پایه‌گذاری کرد و تا آخر از آرمان مردم مظلوم فلسطین صیانت کرد.

وی افزود: ‌امام تنها کسی بود که فرمود اندیشه و حاکمیت صهیونیستی باید از جامعه بشری ریشه کن شود.

** آگاهی و آزادی انتخاب رمز کمال انسانی

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود ‘آگاهی و آزادی انتخاب’ را رمز کمال انسان برشمرد و گفت: انتخاب عبودیت و توحید و عدالت زمانی ارزش می‌یابد که همراه با آگاهی و آزادی باشد.

وی افزود: بدون آگاهی و اراده و انتخاب مردم، ارزش‌ها مستقر نمی‌شود و اگر مستقر شد فاقد پشتوانه است و استمرار نمی‌یابد.

احمدی نژادتصریح کرد: استقرار ارزش‌ها زمانی ارزشمند است که با انتخاب آزاد و آگاهانه مردم همراه باشد.

**‌امام اجازه تحمیل رای به کسی را نداد

احمدی نژاد به سخن امام راحل که فرمود ‘ میزان رای ملت است’ اشاره و خاطرنشان کرد: امام اجازه نداد هیچ رایی به کسی تحمیل شود و تا آخر از آزادی ملت صیانت کرد.

وی افزود:‌ امام با یک انقلاب عظیم اراده آزاد مردم را به همه ارکان نظام تسری داد و همه حکومت را از آن مردم و اراده‌های آنان معرفی کرد و تا آخر اجازه نداد کسی از آرای او در انتخابات مطلع شود تا مبادا به آ‍زادی مردم خدشه‌ای وارد شود.

رییس جمهوری در ادامه به سخن دیگری از امام راحل اشاره کرد و گفت: امام فرمود، ما امر مخفی نداریم و به مسئولان امر کرد در جلسات خصوصی خود به نحوی سخن گویند و تصمیم‌گیری کنند تا از افشای آن نزد مردم نترسند و شرمنده نباشند.

احمدی نژاد افزود‌:‌ امام تمام برنامه و زندگی و انقلاب خود را برای تحقق جهانی سرشار از عدالت طراحی و سازماندهی کرد. امام اعتقاد داشت که خواست و اراده مردم عامل اصلی برای تسریع این آرمان است. امام از مرز منیت، نژاد و جغرافیا و قدرت عبور کرد و نگاهش جهانی بود.

وی گفت: امام گرایش به اشرافیت مدیران را نشانه دور شدن از آرمان الهی و حکومت جهانی می‌دانست و به شدت با آن مبارزه می‌کرد.

وی ادامه داد: ‌امام حفظ جمهوری اسلامی ایران را از اهم واجبات می‌دانست و مقدمه و حفظ آن را به تحقق آرمان ها و رعایت حقوق مردم و خدمت به آنها می‌دانست.

رییس جمهوری اسلامی ایران در ابتدای سخنان خود با تسلیت سالگرد رحلت امام (ره) به رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و جامعه بشری، به تقارن سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی با ولادت حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: این تقارن بسیار پرمعنا، زیبا و الهام بخش است.

احمدی نژاد با بیان اینکه حضرت علی(ع) استاد و مقتدا و راهنمای امام راحل بود، افزود: حضرت علی(ع) تربیت شده مکتب رسول خاتم حضرت محمد(ص) بود.

وی امام (ره)‌را عارف و احیاگر اسلام ناب محمدی دانست و گفت: امام(ره) شاگردی در مکتب حضرت علی(ع) و میراث‌دار ارزش‌ها و راه او بود.