چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰:۰۲ قبل از ظهر

دمای ۱۰ استان از ۴۰ درجه گذشت

کد خبر: 45280
تعداد بازدیدکننده: 152
تاریخ: ۰۵ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا به نقل از انتخاب ؛ دمای ۱۰ استان ایران از مرز ۴۰ درجه سانتیگراد گذشت و در این بین استان‌های خوزستان و قم به عنوان گرم ترین استان‌های ایران شناخته شدند.

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه استان‌های البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، سیستان بلوچستان، قزوین، قم و یزد دمای هوا از مرز۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر نیز گذشت.

همچنین اردبیل با ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین استان کشور و پس از آن استان‌های گیلان، مازندران، گلستان به ترتیب با دمای ۳۴، ۳۶ و۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر استان‌های نسبتا خنکی محسوب می‌شوند.

نقشینه، کارشناس مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در این باره به ایسنا، گفت: در هواشناسی جهانی، تعیین و پیش‌بینی دمای هوا به صورت سیستمی استاندارد و با دماسنج داخل جعبه پناهگاه در ایستگاه‌های سنجش دما اندازه گیری می‌شود و این شرایط در کل دنیا مساوی است.

وی افزود: تعیین دمای تهران بر اساس ایستگاه‌های سنجش دمای هوا در مهرآباد، اقدسیه، چیتگر، ورامین، فیروزکوه و دماوند انجام می‌شود و دمای اعلام شده ممکن است با سایر فضاهای شهری که تردد صورت می‌گیرد یکسان نباشد.

۷ نظر

 1. پرستو می‌گه:

  دمای هوای بافق به هیچ وجه واقعی اعلام نمی شود.احتمالا دماسنجهای هواشناسی بافق جلو کولر این دماهها رانشان میدهد.وقتی ماشین داخل سایه هست ودما را ۵۴درجه نشان می دهدجای شک کردن دارد.

 2. محمدرضا رضايي بافق می‌گه:

  باپرستو کاملا موافقم.بارها ساعت چهارعصر هنگام بازگشت به منزل درجه حرارت بیرون ماشین با اینکه درسایه بوده ۵۴-۵۵ را نشان داده است

 3. سید مهدی می‌گه:

  با سلام متاسفانه آقایون از ترس اینکه نبادا آب و برق بافق نیم بها شود همیشه با توجه به اینکه ادعای مسلمانی میکنند همیشه اخبار کذب و دروغ میدهند

 4. حسین می‌گه:

  دماسنجی که دوستان در مورد اون صحبت می کنن باید توی شرایط استاندارد باشه. توی سایه، در هوای باز، در ارتفاع فکر کنم ۲ متری. نه توی ماشین.

 5. بافقی می‌گه:

  سلام دوستان، هیچی نگویید وگرنه باز اداره هواشناسی بیانیه صادر میکند،

 6. استاد می‌گه:

  خوسفی جان این دفعه دوم است که پیام من را در رابطه با اداره هواشناسی فرستادم را ثبت نکردید.این امر نشان می دهد که شما هم دستتان با انها در یه کاسه است.

 7. shams می‌گه:

  ما تو این مملکت دو چیز رو خوب یاد گرفتیم برای رسیدن به حقمون دروغ بگیم برای سرکوبی حق دیگران باز هم دروغ بگیم از آمار گرفته تا اونچه تو روزنامه و رسانه است تا اونچه تو کتاب هاست دروغ های مدرنیسم این مملکت چیزی که روزی بنیادش رو بی بنیاد میکنه