دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۴:۴۲ قبل از ظهر

توافق و تعامل چند جانبه فرمانداران بافق و کوهبنان

کد خبر: 4563
تعداد بازدیدکننده: 464
تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

در یکی از روستاهای نقطه مرزی بافق و کوهبنان صورت گرفت

توافق و تعامل چند جانبه فرمانداران بافق و کوهبنان 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، همزمان با ولادت حضرت جواد الائمه (ع) فرمانداران شهرستانهای بافق و کوهبنان در خصوص برخی مسائل به توافق و تعامل چند جانبه رسیدند.

این دیدار که در روستای خوسف از توابع دهستان سبزدشت بافق و با حضور فرمانداران ،‌بخشداران و اعضای شورای اسلامی شهر و برخی مسئولین محلی بافق و کوهبنان برگزار و پیرامون مسائلی از قبیل ایجاد اشتغال و کارآفرینی ،‌ استفاده از منابع آبی ، رونق کشاورزی منطقه ،‌انتقال گاز از کوهبنان برای اهالی سبزدشت ، بهسازی و گسترش راههای روستایی و بین شهری از جمله مسائلی بود که مورد توافق و تعامل مسئولین دو شهرستان شد.

فرماندار بافق با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در منطقه سبزدشت گفت: بزرگترین لطف و برکت دولت نهم و دهم از بین بردن حصار بین مردم و مسئولین و حضور در روستاها و دیدار چهره به چهره میباشد.

“حسین ندافیان” در ادامه در خصوص انتقال گاز از کوهبنان به منطقه سبزدشت گفت :با شرکت گاز استان یزد رایزنی هایی صورت گرفته که امیدواریم انشاا… با توافق شرکت گاز استان یزد و کرمان گاز رسانی به منطقه سبزدشت توسط شرکت گاز استان کرمان و از طرف کوهبنان و همچنین انشعاب گاز داخل روستاهای منطقه توسط شرکت گاز استان یزدانجام شود .

وی همچنین به بهسازی راه ارتباطی بین دوشهرستان اشاره کرد و گفت: با رایزنی های صورت گرفته مقرر شد راه ارتباطی دو شهرستان از مسیر بیدان پنج تا کوهبنان با همکاری دوجانبه این مسیر سریع ترمیم و آماده رفت وآمد شود.

فرماندار کوهبنان در این نشست با اشاره به اینکه کوهبنان با فرهنگی استان کرمان است گفت : در نظر داریم  همایشی تحت عنوان ” نام‌آوران فرهیخته کوهبنانی” در نیمه تیر ماه سال جاری برگزار کنیم

“منصور متقی” افزود :برگزاری این همایش از جنبه‌های مختلف از جمله حضور نخبگان کوهبنانی در شهرستان، انجام سنت حسنه صله‌ رحم و … اهمیت دارد و در این راستا می‌توان از فکر و اندیشه این بزرگواران‌ برای ارتقا و پیشرفت سطوح مختلف در شهرستان ‌بهره برد