جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴:۴۷ قبل از ظهر

استان یزد ظرفیت بالایی در رشته شمشیربازی دارد

کد خبر: 45647
تعداد بازدیدکننده: 171
تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا :

 به نقل از بافق امروز

در نشستی با حضور مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ؛ تفکری مشاور ورزشی مدیرکل ؛ جلیل مازار اتابکی رئیس هیئت شمشیربازی استان ، مهدی پیشکوهی پور مدیرعامل باشگاه پیشگامان کویر یزد ، مهدی دهستانی مدیرعامل باشگاه سنگ آهن بافق ، ابوالفضل کارگر رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردکان ، حسن صدیقی و فردوسیان دبیر و عضو هیئت رئیسه هیئت شمشیربازی استان و رضا نارگانی مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان و حمیدرضا شیر مربی تیم ملی شمشیربازی جوانان؛ راهکارهای توسعه و گسترش رشته شمشیربازی در استان بررسی شد.

در ابتدای این نشست حسن صدیقی دبیر هیئت شمشیربازی استان به ارائه گزارشی از عملکرد هیئت استان در سالهای اخیر پرداخت و برنامه های پیش روی این هیئت در سالجاری را تشریح کرد.

سپس مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در سخنانی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان یزد همواره بر حمایت از رشته‌های ورزشی مختلف تاکید دارد و از ورود حامیان مالی به عرصه ورزش، استقبال می‌کند.

مسعود شریعتی افزود: توجه به ورزش قهرمانی در کنار توسعه ورزش همگانی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان سبب ارتقای جایگاه ورزش استان در کشور می‌شود.

وی اظهار داشت: شمشیربازی یکی از رشته های اولویت دار است که با برنامه ریزی خوب و تلاش و حضور مربیان مجرب توانسته به عنوان قطب این ورزش در کشور شناخته شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: در حال حاضر استان یزد بیشترین دعوت شده به تیم ملی را دارد و تقریبا بدنه تیم ملی را بازیکنان یزدی تشکیل میدهند و این نشان از پتانسیل و ظرفیت های یزد در این رشته ورزش است.

شریعتی با اشاره به اینکه جذب حامیان مالی از دغدغه های مهم هیات شمشیربازی استان است، گفت: در صورت موفقیت در این زمینه می توان حضور موثرتری در رقابتهای کشوری و پرورش هر چه بهتر استعدادهای این رشته ورزشی داشته باشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با حضور حامیان مالی شاهد رشد و توسعه هرچه بیشتر این رشته ورزش در یزد و دیگر شهرستان ها و حضور موفق شمشسیربازان یزدی در میادین بین المللی باشیم.

در ادامه مدیرعامل باشگاه پیشگامان کویر یزد گفت: توجه ویژه به سخت‌افزار، پایه‌سازی، بومی‌گرایی و حضور موفق و ماندگار در ورزش ملی کشور از سیاست‌های اصلی باشگاه پیشگامان است.

مهدی پیشکوهی پور افزود: در زمینه پایه‌سازی ورزش، مدارس والیبال ، هندبال ، شنا ، واترپلو را راه ه‌اندازی شده و همه این برنامه‌ها در راستای پرورش ورزشکاران از سنین پایه و در راستای تحقق بومی‌گرایی در ورزش است.

وی در پایان اظهار داشت: هدفمان پشتوانه سازی برای رشته های با ظرفیت در استان است و نمی خواهیم کار مقطعی و کوتاه مدت انجام دهیم که امیدوارم با تلاش و همکاری بتوانیم در این راه موفق عمل کنیم.

در ادامه رئیس هیئت شمشیربازی استان یزد بر عملکرد این هیئت ورزشی اشاره کرد و گفت: با وجود امکانات کم در استان توانسته این از استان هایی نظیر تهران و اصفهان پیشی بگیریم و در ارزیابی فدراسیون شمشیربازی در رده نخست قرار گرفتیم.

جلیل مازار اتابکی افزود: دست یابی به رتبه نخست کشوری حاصل برنامه ریزی خوب و تلاش و همدلی تمامی اعضاء هیئت شمشیربازی استان بوده که امیدوارم با حمایت مسئولین و حامیان مالی بتوانیم جایگاه خود را تثبیت کنیم و بیش از پیش موفق باشیم.

وی اظهار داست: در استان استعدادهای زیادی در این رشته داریم و با توجه به حضور مربیان خوب استان می توانیم در یک برنامه چهار ساله یک نماینده در المپیک داشته باشیم.

رئیس هیئت شمشیربازی استان گفت: در صورت حضور حامیان مالی می توانیم با بازیکنان بومی در لیگ کشور خوش بدرخشیم و صاحب عنوان شویم.

مهدی دهستانی مدیرعامل باشگاه سنگ آهن بافق نیز در سخنانی کوتاه بر آمادگی این باشگاه برای حمایت از این رشته ورزشی اشاره و اضافه کرد: شهرستان بافق استعدادها و پتانسیل های زیادی در این رشته دارد که قطعا با راه اندازی این رشته در این شهرستان می توانیم در آینده ای نزدیک شاهد حضور و درخشش جوانان و نوجوانان بافقی در میادین مختلف باشیم و باشگاه سنگ آهن هرگونه همکاری و حمایت برای توسعه و تعمیم این رشته المپیکی انجام خواهد داد.

ابوالفضل کارگر رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردکان هم در این نشست گفت: شهرستان اردکان پتانسیل زیادی در بحث ورزش دارد و اکثر رشته ها در این شهرستان موفق عمل بوده اند و قطعا رشته شمشیربازی نیز میتواند به خوبی رشد و توسعه یابد.

وی افزود: در آینده ای نزدیک هیئت شمشیربازی شهرستان اردکان کار خود را آغاز خواهد کرد و انشاالله با تلاش و حمایت مسئولین این رشته در شهرستان اردکان به سرعت گسترش پیدا خواهد کرد.

۵ نظر

 1. احمد می‌گه:

  شمشیر برای جنگیدن است ولی زمانی که احساس شود – جنگیدن و حمل سلاح فایده ای ندارد-انسان باید سلاح را زمین بگذارد و به صلح تن دهد و از خسارت زدن به غیرنظامیان جلوگیری کند.استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی کار شرافتمندانه ای نیست و هر گروهی که برای خوشایند عده ای اینکار را انجام دهد در حقیقت با خون مردم خود تجارت نموده است.زمانی که ما احساسی نشویم و فریب جنگ طلبان را نخوریم ،می توانیم از کشتار کودکان جلوگیری نماییم.گاهی زمین گذاشتن شمشیر و به اصطلاح،خلع سلاح کار انسانی تری است تا جنگهای انتحاری و تجارت با خون غیرنظامیان.

 2. بافقی می‌گه:

  اقای مهدی دهستانی اصلا نترسید .اقای عسکری پشتیبان شماست.عسکری یه جورایی مدیون شماست

 3. سلیم می‌گه:

  پتانسیل رشته شمشیربازی در بافق!!! این را دیگر نشنیده بودیم اقای دهستانی!!!!

 4. کارشناس ورزش می‌گه:

  باسلام،آقای دهستانی، اولین گام برای احیای شمشیر بازی ،برگزاری کلاس مربیگری دربافق است، نه چیز دیگری است،

 5. عین الف حسین اباد می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مجریان امور ورزشی شهرستان بافق بویژه آقای مسعود شریعتی عزیز و آقای مهندس دهستانی.باز هم گلی به جمال شما عزیزان.امیدواریم با دید باز شما عزیزان اتفاقات خوبی در امرورزش در این شهر کویری بیافته به امید خدا.موفق و پیروز باشید