جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴:۱۳ قبل از ظهر

اعتکاف فرصتی برای خودسازی

کد خبر: 4600
تعداد بازدیدکننده: 123
تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بافق با گرامیداشت ایام ماه رجب و تبریک ولادت حضرت علی(ع)، گفت: ایام اعتکاف فرصتی مناسب برای خلوت با پروردگار و دوری از امور مادی و دنیوی است.

 حجت الاسلام سعید ذاکری بیان کرد: اعتکاف در معنای لغوی گوشه نشینی  و در آموزه های دینی  به معنای ماندن در مسجد به قصد بندگی خدا و عبادت است

وی ادامه داد: بیشتر در ایام البیض سه روز ۱۳ تا ۱۵  ماه های قمری و خصوصاایام البیض ماه رجب و ده روز آخر ماه مبارک رمضان اعتکاف  بیشتر مورد توجه قرار گرفته است

وی خاطرنشان کرد: انسان در این فرصت با انجام اعمال و دعاهای وارد شده باخداانس می گیرد و فرصتی برای رسیدگی و تفکر در اعمال و محاسبه نفس خود می یابد.

مسئول ستاد اعتکاف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافق عنوان کرد: در ۸ مسجد شهرستان بافق این مراسم معنوی برگزار می گردد و  با وجود همزمانی این مراسم با ایام امتحانات مقاطع مختلف تحصیلی،  بیش از ۶۰۰ نفرازاقشارمختلف خصوصادانش آموزان ودانشجویان در این سنت حسنه شرکت کرده اند.

ذاکری ادامه داد: البته سایر شهروندان نیز برای شرکت در مراسم وادعیه مختلف و برنامه های فرهنگی از جمله اعمال ام داوود و ختم قرآن مجید در فرصت های مناسب می توانند در جمع معتکفین شرکت کنند.

وی اضافه کرد: برنامه های فرهنگی جانبی از جمله؛ برگزاری مسابقه های کتاب های دینی، سخنرانی با حضور مبلغین ومبلغات و اساتید حوزه خواهران وبرادران، برگزاری حلقه های معرفتی ودینی را نیز برگزارمی شود.

وی در انتها فرصت ایام اعتکاف را برای پاکسازی دل ها و خودسازی انسان بسیار مهم و قابل توجه دانست وبهترین عرصه برای امورفرهنگی قلمدادنمود.

۱ نظر

  1. reza0061 می‌گه:

    ببخشید چراا مای که پول نداریم برای اینکه بریم اعتکاف باید ۲۰تومن خرج کنیم ولی در شهر های دیگه ایتجوری نیست
    از کی تا حالا برای رفتن به مهمانی خدا باید پول بدیم