چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳:۱۱ بعد از ظهر

سازمان انتقال خون یک نهاد مدنی است که مشارکت داوطلبانه مردمی را در بر دارد

کد خبر: 46171
تعداد بازدیدکننده: 132
تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا به نقل از روابط عمومی استانداری یزد “محمد علی طالبی”در جشن چهل سالگی سازمان انتقال خون که یکشنبه شب ۱۲مرداد ماه در سالن هلال احمر یزد  برگزار شد؛ ابتدا با گرامی داشتن سالروز تنفیذ رای ملت  و حکم ریاست جمهوری، ابراز امیدواری کرد که دولت و نمایندگان دولت در استانها بتوانند خدمات شایسته ای در استان داشته باشند .
معاون سیاسی، امنیتی  و اجتماعی استاندار یزد  با اشاره به اینکه سازمان انتقال خون یک نهاد مدنی است که مشارکت داوطلبانه مردمی را در بردارد گفت : اهمیت و ارزش سازمان انتقال خون فراتر از یک نهاد دولتی است و کارکرد این سازمان مبتنی بر یک نهاد مدنی  و مشارکت داوطلبانه مردم در این امر خیر بوده است  و موفقیت سازمان انتقال خون هم برگرفته از این کارکرد درمتن جامعه است.
وی با اشاره به فرهنگ اهداء خون در جامعه گفت: فرهنگ اهداء خون برگرفته از فرهنگ ایثارگری در دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس است و امروز اهداء خون عالی ترین درجه ایثاری است که انسان در این شرایط انجام میدهد.
طالبی با بیان اینکه بالا بودن میزان تصادفات،سوانح طبیعی و بعضی از بیماریها در کشور  نشان دهنده  نیاز به اهداء خون است گفت: مشارکت مردمی در امر اهداء خون در جامعه در سطح خوبی قرار دارد و باید تلاش کرد این امر درجامعه در سطح بالاتری قرار بگیرد و بانوان هم مشارکت خوبی در امر اهداء خون داشته باشند.
وی در پایان با تشکر از همه خیرین سازمان انتقال خون و اهداکنندگان خون در استان،  نقش هنرمندان را در امر اهداء خون موثر دانست و ابراز امیدواری کرد که با فعالیت همه اقشار جامعه بویژه هنرمندان بتوانیم با زبان هنر در امر اهداء خون مشارکت خوبی داشته باشیم.