پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶:۴۸ بعد از ظهر

پیام تسلیت حجه الاسلام سید محمد خاتمی به مناسبت حادثه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰

کد خبر: 46682
تعداد بازدیدکننده: 229
تاریخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳

 

به گزارش بافق فردا

به نقل از یزد فردا

رییس جمهوری اسبق کشورمان در پیامی فاجعه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ و جان باختن تعدادی از هموطنان از جمله مرحوم سید ماشاء الله شکیبی نماینده پیشین مردم طبس در مجلس را تسلیت گفت .

بسم الله الرحمن الرحیم

در حادثه و فاجعه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ که منجر به کشته شدن ده ها تن از هموطنان عزیز و زخمی شدن عده ای دیگر شد، انسانی شریف و با اخلاق و خدمتگزار صادق انقلاب و ایران و غمخوار مردم، جناب آقای ماشاءالله شکیبی نماینده اسبق مردم طبس در مجلس شورای اسلامی نیز جان باخت و ما را با غمی مضاعف دمساز کرد. ضمن عرض تسلیت به همه بازماندگان این سانحه تلخ، خدمت همه دوستداران آقای مهندس شکیبی عزیز و خانواده محترم و بازماندگان ایشان تسلیت ویژه دارم..
سوانحی از این دست در کشور ما کم نیست که البته در بسیاری از موارد طبیعی است و احیاناً ناشی از قصور و تقصیر، ولی به هر حال بر مسؤولان ذی ربط است که با تدبیر و برنامه ریزی و جدیت برای پیشگیری از این حوادث و به حداقل رساندن آن تلاش کنند و اگر قصوری نیز بوده است اجازه تکرار آن را ندهند و با تقصیر و مقصر نیز برخوردی جدی و البته عادلانه شود؛ امری که کم و بیش در همه دورانها (از جمله دوران مسؤولیت خود ما) آنگونه که باید و شاید صورت نگرفته است.
در این مورد خاص به طور ویژه از ریاست محترم جمهور تشکر می شود که علی العجاله دستور تعطیلی پروازهای هواپیمایی از این نوع و رسیدگی به امر را صادر فرمودند. امیدوارم به نتیجه ای درست برسند و مردم ما در آینده کمتر شاهد چنین فاجعه ای خسارت بار باشند. برای مجروحان حادثه نیز از خداوند شفای عاجل طلب می کنیم و به ارواح پاک جان باختگان بخصوص برادر عزیزمان جناب آقای مهندس شکیبی درود می فرستیم.
خداوند رحمت خود را نصیب آنان می فرماید.
                                                                                             سید محمد خاتمی 

۴ نظر

 1. ح-ا-ا می‌گه:

  خداوندجان باختگان رابیامرزد ومجروحان راشفای عاجل دهد.

 2. حسن می‌گه:

  خاتمی الان چکاره است که پیامش براتون مهمه چغندر هم کسی بارش نمیکنه شما پیامش منتشر میکنید

 3. شبنم می‌گه:

  تمام مسئولین در سقوط هواپیما مسئولند زیرا چهارمین خط هوایی دنیا(نزدیک جهل سال پیش) را به این حال و روز انداختند.
  خاتمی هم نقش دارد
  مسئولین باید معذرت بخوان نه اینکه پیام بدن

 4. اشک می‌گه:

  خاتمی مردعمل است ودرستکاروبزگوار