دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۱:۲۱ قبل از ظهر

انتفاع مردم از درآمدهای شهرستان از اهداف تعاونی توسعه است

کد خبر: 46957
تعداد بازدیدکننده: 114
تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق از تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران آفتاب و آهن بافق در راستای سیاست های اصل ۴۴ و برای انتفاع مردم از درآمدهای شهرستان خبرداد.
علی اصغرنوری شادکام با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴ از سوی مقام معظم رهبری و ضرورت ارتقای سهم بخش تعاونی و خصوصی در اقتصاد، اظهارکرد: تعاونی ها زمینه تجمیع سرمایه های کوچک برای انجام کارها و فعالیت های بزرگ را فراهم می کند.
رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق با اشاره به آغاز پذیره نویسی سهام تعاونی توسعه و عمران شهرستان، افزود: پذیره نویسی سهام شرکت تعاونی توسعه و عمران آفتاب و آهن بافق به منظور تسریع در توسعه و عمران شهرستان و هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی در شرف تاسیس قرار گرفت.
وی درباره اهداف این تعاونی، افزود: بستر سازی برای حضور در فعالیت های اقتصادی و انجام طرح هایی که امکان واگذاری آن به بخش خصوصی وجود ندارد از دلایل تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران بافق است.
نوری شادکام خاطرنشان کرد:انتفاع عموم مردم منطقه از درآمدهای شهرستان بویژه در بخش های معدنی و راه آهن از دیگر اهداف ایجاد این تعاونی است.
رئیس تعاون و کار بافق افزود: ترک تشریفات مزایده برابر قانون، توسعه و عمران همه جانبه شهرستان و روستا های تابعه و امکان فعالیت در حوزه های تولیدی، توزیعی و خدماتی برابر قانون از مزایای تشکیل این تعاونی است.
وی افزود: شرکت های بزرگ منطقه از جمله سنگ آهن، کارخانجات و شهر داری در واگذاری کار به این تعاونی اعلام آمادگی کرده اند.
نوری شادکام درباره میزان و نحوه مشارکت در این تعاونی توسعه، گفت: هر عضو واجد شرایط باید نسبت به پرداخت مبلغ ۵۰۰ هزار ریال بابت یک خرید یک سهم به حساب شرکت در بانک توسعه و تعاون شهرستان اقدام نماید.
وی بیان کرد: امور اداری ادارات و شرکت ها جهت ثبت نام کارکنان و خانواده های آنان و تعاونی دهیاری شهرستان جهت ثبت نام روستائیان و تعاونی سهام عدالت و اتاق اصناف برای ثبت نام افراد آزاد تعیین شده است.
نوری شادکام با بیان این مطلب که خرید سهام برای شهروندان بافقی بالای ۱۸ سال که ساکن یا متولد و یا شاغل در شهرستان باشند امکان پذیر است، افزود: پذیره نویسی سهام این شرکت تعاونی از ۲۰ مرداد آغاز و تا ۲۰ شهریور ماه ۹۳ ادامه دارد.
رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق با دعوت از عموم مردم شهرستان برای ثبت نام در این تعاونی، گفت: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مراجعه نمایند.

۱ نظر

  1. دهقان شادکامی می‌گه:

    مهندس ازشما تشکروقدردانی می گرددبه خاطراطلاع رسانی خوبتان