چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴:۱۵ قبل از ظهر

کمیته امداد تنها نهادی است که با نام امام راحل عجین شده است

کد خبر: 46968
تعداد بازدیدکننده: 45
تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

کمیته امداد تنها نهادی است که با نام امام راحل عجین شده است
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی کمیته امداد را یادگار امام راحل و نهادی موثر در راستای خدمت به نیازمندان جامعه خواند.
به گزارش شنبه ایرنا،حجت الاسلام “دخیل عباس زارع زاده ” در بازدید از کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق با ابرازخرسندی  ازعملکرد موفق کمیته امداد در سطح کشور افزود: این نهاد بالاترین و موثرترین نهادهایی است که امام راحل در ایجاد آن نقش مهم و اساسی داشته اند.
نماینده بافق ، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از آرمانهای والای امام راحل است و امروز جامعه این نهاد را با نام  و شخصیت والای آن بزرگوار می شناسد.
وی با بیان اینکه امام  راحل همواره یاور مظلومان وستمدیدگان بودند خاطر نشان کرد:انتظار داریم ما هم  پیرو و ادامه دهنده راه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و درخدمت جامعه و کمک به قشر مستضعف باشیم.
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در ادامه  فعالیتهای کمیته امداد امام خمینی را مورد تمجید و تشویق مردم خواند و یاد آور شد : این نهاد بر خاسته از بطن انقلاب، با تغییر روش ها و رویه های سالم توانسته است با حداقل هزینه دوهدف مهم و اساسی رادنبال کند.
وی، حفظ آبرو و شان و منزلت فقراء و نیازمندان در جامعه و کمک به تولید و خودکفایی افراد تحت پوشش را نقش و اهداف مهم خواند که کمیته امداد امام به شایستگی ایفا و دنبال کرده است.
نماینده ۵ شهرستان استان یزد در مجلس با اشاره به اینکه نهادهای دیگری نیز در زمینه های خودکفایی و توانمند سازی فعالیتهایی دارند تصریح کرد: لیکن نهاد کمیته امداد در این زمینه فعالیتهای چشمگیری داشته که قابل تحسین است.
زارع زاده  بر تحقق آرمانها واهداف ازپیش تعیین شده این نهاد تاکید کرد و گفت: باید با ایجاد فضاها ی مناسب و نگرشی نو در فضای روحی و روانی و هویتی اشخاص بتوانیم هم در تولید و هم در توانمند سازی افرادجامعه و قالب ایجاد شخصیت سالم  خدمت رسانی به افراد را داشته باشیم.
این نماینده، اطمینان داد با بستر سازی و ایجاد روحیه خود باوری در افراد تحت پوشش می توان ازبین مددجویان، افرادتوانمند ، سالم ، مفید و موثر را به جامعه عرضه کرد .
مدیریت کمیته امدادامام خمینی (ره) شهرستان بافق هم در این دیدار به بیان  فعالیتها وعملکرد این نهاد پرداخت و بیان کرد:  امروز بالاترین هدف و خواسته ما، کمک رسانی به قشر مستضعف و درک درد و رنج محرومان جامعه است  و آن را از اهم وظایف محوله می دانیم.
حسین افضلی افزود: خرسند از این هستیم که  توانسته ایم تاحدی از مشکلات وگرفتاری های این قشر زجر کشیده جامعه را برطرف سازیم.
وی خاطر نشان کرد: امروزه اعلام می داریم که باهمین کمکهای ناچیزی که جمع آوری می شود توانسته ایم دربحث خودکفایی خانواده های مستضعف و خود استقلالی آنها و رفع فقر معیشتی جامعه گامهای موثر  برداریم.
افضلی ادامه داد: باحمایتهایی که کمیته امداد بافق داشته است در آینده نزدیک افراد مفید و اثر گذار به جامعه اسلامی کشورمان تحویل خواهند شد.
وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار مددجویان ،مستمری بگیران و فرزندان یتیم که تحت حمایت هستنداطلاعاتی ارائه نمودند و گفت: هم اینک ۶ هزار مدد جو و یتیم تحت پوشش این نهاد هستند و سالانه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به آنها کمک می شود.
رئیس سازمان تبیغات اسلامی بافق  در این بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی را همراهی کرد.
ارسال از علی عسکری